Паралімпійська збірна України - друга в заліку чемпіонату світу з біатлону: усі результати

Паралімпійська збірна України - друга в заліку чемпіонату світу з біатлону: усі результати

Паралімпійська збірна України - друга в заліку чемпіонату світу з біатлону: усі результати
Getty Images

17 медалей та п'ять мультимедалістів.

Перед Паралімійськими іграми у Пекіні у норвезькому Ліллехаммері проходить чемпіонат світу з біатлону та лижних перегонів. Змагання з обох видів спорту відбуваються одночасно, однак перша частина вже закінчена - відбулися усі гонки у парабіатлоні.

Виступи у парабіатлоні збірна України закінчила з доробком у 17 медалей. Цей результат дозволив паралімпійській збірній України посісти друге місце у медальному заліку чемпіонату світу.

Найкращий результат серед українців показали дві парабіатлоністки - Олександра Кононова та Людмила Ляшенко. Обидві параатлетки здобули по три медалі.

Загалом Україна здобула чотири золотих медалей у парабіатлоні на чемпіонаті світу в Ліллехаммері. А також мала п'ятьох мультимедалістів.

Як виступила Україна в парабіатлоні

 • Кількість медалей - 17 (8 - чоловіки, 9 - жінки)
 • Кількість перемог - 4 (Олександра Кононова, Людмила Ляшенко, Ірина Буй, Павло Баль)
 • Місце у медальному заліку - 2
Жінки

Жіноча збірна України з парабіатлону закінчила виступи з дев'ятьма медалями (по три золотих, срібних та бронзових). Найкращими стали Людмила Ляшенко та Олександра Кононова - вони здобули по одній медалі кожного гатунку.

"Золото" Ляшенко та Кононова здобули у гонках на середню дистанцію (10 км), а також спринті (6 км) відповідно. Обидві українки є представницями класу стоячи - саме у ньому було здобуто усі дев'ять медалей.

У загальному заліку з парабіатлону Кононова та Ляшенко розділили між собою десяте місце. Крім них, мультимедалісткою чемпіонату світу стала Ірина Буй, яка здобула "золото" та "срібло" в індивідуальній та у гонці на середню дистанцію.

Усі медалі українок на ЧС з парабіатлону

 • "золото": Олександра Кононова (спринт, стоячи), Людмила Ляшенко (середня дистанція, стоячи), Ірина Буй (індивідуальна гонка, стоячи)
 • "срібло": Олександра Кононова (індивідуальна гонка, стоячи), Ірина Буй (середня дистанція, стоячи), Людмила Ляшенко (спринт, стоячи)
 • "бронза": Людмила Ляшенко (індивідуальна гонка, стоячи), Олександра Кононова (середня дистанція, стоячи), Юлія Батенкова-Бауман (спринт, стоячи)
Чоловіки

Українські парабіатлоністи здобули на чемпіонаті світу вісім медалей, однак лише одна виявилася золотою. Павло Баль, що виступає у класі сидячи, став чемпіоном в індивідуальній гонці.

Ця медаль Баля стала для нього єдиною на чемпіонаті світу. Крім цього, у складі чоловічої збірної України з парабіатлону два мультимедалісти: Тарас Радь, що також виступає у класі сидячи, виграв "срібло" та "бронзу" у гонці на середню дистанцію та спринті. А ось Олександр Казік - парабіатлоніст з класу спортсменів із порушеннями зору, став бронзовим призером у спринті та індивідуальній гонці.

Усі медалі українців на ЧС з парабіатлону

 • "золото": Павло Баль (індивідуальна гонка, сидячи)
 • "срібло": Тарас Радь (середня дистанція, сидячи), Анатолій Ковалевський (індивідуальна гонка, порушення зору), Василь Кравчук (спринт, сидячи)
 • "бронза": Тарас Радь (спринт, сидячи), Олександр Казік (спринт, індивідуальна гонка, порушення зору), Григорій Вовчинський (спринт, стоячи)

У медальному заліку з парабіатлону Україна поступилася лише збірній ПКРПаралімпійський комітет Росії, яка здобула 26 нагород. Топ-3 замкнули параспортсмени з США.

Медальний залік ЧС з парабіатлону

 1. ПКР - 9 "золото" + 10 "срібло" + 7 "бронза"
 2. Україна - 4+6+7
 3. США - 2+2+3
 4. Білорусь - 2+0+0
 5. Німеччина - 1+0+0
 6. Франція - 0+0+2

Що відомо

 • Людмила Ляшенко вже здобула дві медалі у лижних перегонах на чемпіонаті світу в Ліллехаммері: у гонках на середню та довгу дистанції.
 • У сезоні 2020/21 Ляшенко стала однією з двох переможниць загального заліку Кубка світу з біатлону та лижних перегонів. У чоловіків найкращий результат показав Тарас Радь (п'яте місце).
Читайте також: Паралімпійська збірна України - друга в заліку Кубка націй з біатлону й лижних гонок. Усі результати
 • Чемпіонат світу з біатлону та лижних перегонів серед параспортсменів закінчиться у неділю, 23 січня.
На початок