Юрай Санітра - про вибір п’ятого біатлоніста в склад чоловічої збірної України на Олімпіаду-2022

Юрай Санітра - про вибір п’ятого біатлоніста в склад чоловічої збірної України на Олімпіаду-2022

Ексклюзивно
Юрай Санітра - про вибір п’ятого біатлоніста в склад чоловічої збірної України на Олімпіаду-2022
Dmytro Yevenko

Тренер чоловічої команди натякнув, що питання складу команди вже майже вирішено.

Автор коментаря: Андрій Сухецький

На Олімпіаду-2022 чоловіча збірна України з біатлону зможе заявити п'ять біатлоністів: четверо будуть стартувати в особистих гонках (спринт та індивідуальна), один при цьому буде запасним.

Попередньо з чотирма біатлоністами до складу збірної України головний тренер чоловічої команди Юрай Санітра визначився ще по ходу першої частини сезону: Дмитро Підручний, Артем Прима, Антон Дудченко та Богдан Цимбал відправилися на збір в Італію замість етапу Кубка світу в Ансі з метою ціленаправленої підготовки до Ігор у Пекіні.

Читайте також: Основа чоловічої збірної України пропустить четвертий етап Кубка світу з біатлону

Вакантним залишалося останнє місце. Спершу на нього претендували Руслан Ткаленко, Тарас Лесюк та Артем Тищенко. Після стартів у Ансі - Лесюк та Тищенко.

А за підсумками гонок в Обергофі Юрай Санітра натякнув, що прізвище п'ятого біатлоніста на Олімпіаду вже теж майже визначилося.

П'ятим учасником чоловічої олімпійської збірної України з біатлону має стати Артем Тищенко. Упродовж гонок у Обергофі Юрай Санітра кілька разів говорив, що саме він є головним кандидаторм на потрапляння в олімпійську команду.

Спочатку про потрапляння Тищенка у склад олімпійської збірної Санітра натякав після одиночної змішаної естафети, на якій біатлоніст разом з Дар'єю Блашко стали бронзовими призерами: "[Тищенко] рухається [вперед], треба йому ще допрацювати кілька фізичних аспектів. Думаю, що матимемо хорошого п’ятого спортсмена на Олімпіаді".

Читайте також: Юрай Санітра прокоментував першу медаль України у сезоні Кубка світу з біатлону

Після гонки переслідування тренер підтвердив, що саме у Тищенка найбільше шансів потрапити у склад олімпійської збірної з біатлону. Однак остаточне рішення буде прийняте після обговорення з керівництвом федерації біатлону України.

"Думаю, що ті, хто дивився біатлон, відчувають ту п'ятірку, яка буде готуватися до Пекіна. Не хочу визначати заздалегідь ім'я [біатлоністів], поки це не погоджено з керівництвом федерації. Треба спочатку надіслати пропозицію керівництву федерації, потім можемо публікувати [склад] на Олімпійські ігри в Пекін".

"Артем Тищенко, гадаю, після того як у грудні захворів, рухається. Я бачив його на тренуваннях і далі. Гадаю, що він має найбільші шанси потрапити у склад олімпійської збірної".

Що відомо про ймовірний склад збірної України з біатлону

  • Дмитро Підручний та Артем Прима - учасники двох Олімпіад (2014 та 2018 років). Артем Тищенко входив у склад олімпійської збірної України на Іграх у Пхьончхані.
  • Антон Дудченко та Богдан Цимбал - дебютанти Олімпіади-2022. В основі чоловічої команди вони з'явилися після того, як її очолив Юрай Санітра.
  • Між олімпійськими циклами лише Дмитру Підручному вдалося здобути медаль в особистих гонках на рівні Кубка світу: у сезоні 2018/19 Підручний став чемпіоном світу у гонці переслідування.
  • Під керівництвом Санітри чоловіча збірна України взяла участь на Олімпіаді-2018. Українці двічі фінішували у Пхьончхані у топ-30 в особистих гонках (Дмитро Підручний - 21-й у спринті, Артем Тищенко - 29-й в індивідуальній гонці).
На початок