Australian Open: другій тенісистці анулювали візу в Австралію та відправили до ізолятору

Australian Open: другій тенісистці анулювали візу в Австралію та відправили до ізолятору

Australian Open: другій тенісистці анулювали візу в Австралію та відправили до ізолятору
. АР

Гравчиня потрапила в таку ж ситуацію, що й Новак Джокович.

Ще одна тенісистка має терміново покинути Австралію - чешці Ренаті Ворачовій анулювали візу. Про це повідомляє АВС News.

За інформацією джерела, невакцинована Ворачова потрапила до країни на підставах медичного виключення. Чеська гравчиня мала медичне звільнення від вакцинації, бо за останні пів року хворіла на COVID-19. Зрештою, стало відомо, що австралійська влада не визнає цю підставу як таку, що може звільнити від вакцинації.

Водночас Ворачова вже встигла зіграти на турнірі Gippsland Trophy в Мельбурні в парному розряді та дійшла до фіналу. Прикордонна служба Австралії почала перевіряти гравців із такими медичними звільненнями лише після затримання першої ракетки світу Новака Джоковича.

Наразі тенісистка так само, як Джокович, перебуває в "імміграційному ізоляторі" в Park Hotel. Але на відміну від сербського тенісиста, вона не буде оскаржувати рішення щодо анулювання візи й виїздить із країни найближчим часом.

Читайте також: Джоковича не впустили в Австралію: візу скасували, є ймовірність депортації. Що відбувається

У чому причина плутанини щодо медичних виключень?

За інформацією видання Herald Sun, Федерація тенісу Австралії (Tennis Australia) надала учасникам змагань неправильні дані щодо обґрунтування медичних виключень, які дозволяють не проходити вакцинацію від коронавірусу. Зокрема, 7-го грудня 2021 року Tennis Australia поширила листа, де стверджувалось, що медичне звільнення від вакцинації можна отримати, якщо спортсмен перехворів на COVID-19 не пізніше 31 липня 2021 року.

Але ще 29 листопада стало відомо, що в Австралії цього недостатньо для обґрунтування медичного звільнення від вакцинації. Про що було повідомлено місцевими державними органами й Tennis Australia, однак організація все одно надала кілька медичних виключень на цій підставі.

У Tennis Australia, своєю чергою, відкидають звинувачення в дезінформації гравців і посилаються на дані, що їм надав міністр охорони здоров'я Австралії Грег Хант:

"Ми повністю заперечуємо те, що гравців свідомо ввели в оману. Інформація для гравців про те, що вони можуть потрапити в країну за медичним звільненням, було взято з веб-сайту Smart Traveller, на який нас напряму направив Грег Хант".

Що відомо

  • Рената Ворачова - друга тенісистка, якій анулювали візу через неправильно оформлене медичне звільнення від вакцинації. Першим став Новак Джокович. При цьому лідер світового рейтингу перебуватиме в ізоляторі мінімум до 10 січня, адже його юристи подали апеляцію на рішення про анулювання візи.
Читайте також: "У його кімнаті є жуки". У яких умовах Джокович перебуває в "ізоляції" в Мельбурні
  • За інформацією The Age, Австралію вже покинув один із чиновників, який мав би відвідати Australian Open. Він оформив медичне звільнення на тих же підставах, що і Джокович із Ворачовою.
  • Australian Open проходитиме з 17 до 30 січня в Мельбурні.
На початок