Джоковича не впустили в Австралію: візу скасували, є ймовірність депортації. Що відбувається

Джоковича не впустили в Австралію: візу скасували, є ймовірність депортації. Що відбувається

Джоковича не впустили в Австралію: візу скасували, є ймовірність депортації. Що відбувається
. Associated Press

Наступні три дні - точно в "імміграційному ізоляторі".

Перша ракетка світу, сербський тенісист Новак Джокович, зіштовхнувся з проблемами при в'їзді в Австралію, куди він прибув для участі в першому великому турнірі 2022 року - Australian Open.

Австралійські прикордонники відмовилися впускати серба на територію країни, позаяк він не надав даних про свій статус вакцинації або інформацію про перенесену хворобу упродовж останніх шести місяців.

А статус візи, яку він отримав для в'їзду в Австралію, не передбачав можливості звільнення від вакцинації (таку довідку Джокович отримав). Після кількох годин в аеропорту, віза для в'їзду Джоковича була скасована, а йому відмовили у в'їзді та планували депортувати.

Утім, команда юристів Джоковича подала апеляцію на це рішення. І розгляд справи відбудеться не раніше понеділка, 10 січня. До того часу Новак перебуватиме в готелі в Мельбурні в "імміграційному ізоляторі".

Що взагалі відбулося: хронологія подій

  • Новак Джокович відмовляється надавати інформацію про свій статус вакцинації. Водночас для участі в австралійських тенісних турнірах спортсмени обов'язково мають бути вакциновані (або отримати медичний дозвіл на відсутність вакцинування).
  • Лише на початку 2022-го року Джокович отримав цей дозвіл. Фактично, разом з ним він мав право на в'їзд та участь в турнірі.
  • Джокович прилетів у Мельбурн, однак його тип візи не передбачав звільнення від вакцинації. Прикордонна служба зв'язалася з урядом штату Вікторія для отримання підтвердження про дозвіл на в'їзд серба, але місцева влада не надала такого підтвердження.
  • За інформацією ЗМІ, Джокович спілкувався з прикордонниками більше п'яти годин: у нього забрали телефон і "ізолювали" від усієї команди.
  • Зрештою, візу Новака скасували і серба хотіли депортувати. Адвокати подали апеляцію на рішення про депортацію.
  • Джоковича перевезли з аеропорта в готель для карантину, де він перебуває в "імміграційному ізоляторі". Планувалося, що його в той ж день депортують з Австралії рейсом в Європу.
  • Під готелем в Мельбурні зібралися прихильники Джоковича.
  • Розгляд справи щодо візи Новака Джоковича та його в'їзду та територію відбудеться в понеділок, 10 січня. До того часу серба не депортують з країни.

Як розглядатимуть справу

Суддя Ентоні Келлі, який розглядатиме справу, попросив обидві сторони надати йому свої позиції на вихідних.

Сам розгляд справи відбуватиметься о 10:00 (о 01:00 за Києвом), у понеділок, 10 січня. Рішення судді визначить, чи будуть депортувати Джоковича, чи йому дозволять залишитися. Якщо так, то на яких умовах (віза зараз скасована).

Гарантії, що остаточне рішення буде прийняте в понеділок, немає. Адвокати Джоковича наполягали на цьому, оскільки організатори Australian Open (Tennis Australia) повинні мати усю інформацію про гравців для планування турніру до вівторка, 11 січня. Утім, суддя відмовив у задоволенні конкретно цього прохання.

На яких умов Джокович отримав медичне звільнення від вакцинації

Серб не розкриває цих деталей: ні загалом, ні прикордонникам. Документів, які б підтверджували заборону вакцинуватися, він не надав.

Водночас, Tennis Australia повідомила, що розгляд клопотання серба на звільнення від вакцинації розглядали дві незалежні панелі, які не знали імені позивача, його віку чи громадянства. А загалом медичне звільнення отримали 26 осіб, які пов'язані з участю в Australian Open.

А прикордонна служба Австралії заявила, що розпочала розслідування ще щодо двох тенісистів, які в'їхали на територію країни на підставі медичного звільнення.

Інформація доповнюється...

На початок