Меркушина та Петренко пропустять етап Кубка світу в Обергофі: що відомо про їхній стан здоров'я

Меркушина та Петренко пропустять етап Кубка світу в Обергофі: що відомо про їхній стан здоров'я

Ексклюзивно
Меркушина та Петренко пропустять етап Кубка світу в Обергофі: що відомо про їхній стан здоров'я
Dmytro Yevenko

Ексклюзивний коментар президента федерації біатлону України для Суспільне Спорт.

У першій частині сезону 2021/22 збірна України взяла участь на чотирьох етапах Кубка світу. Два пройшли у шведському Естерсунді, а ще по одному - в австрійському Гохфільцені та французькому Ансі.

Ще перед стартом сезону у складі чоловічої команди "А" виник складу коронавірусу, а от уже безпосередньо в сезоні проблеми зі здоров'ям почалися у складі жіночої команди. На певні проблеми скаржилися Олена Білосюк та Дар'я Блашко, а для Анастасії Меркушиної та Ірини Петренко перша третина сезону закінчилася достроково.

Меркушина-старша взяла участь в кількох стартах в Естерсунді (на стартових двох етапах), тоді у неї діагностували "запалення верхніх дихальних шляхів, після чого Анастасія поїхала на медобстеження до України. Щодо Ірини Петренко, то вона достроково припинила участь в четвертому етапі Кубка світу через кашель: теж повернулася до України на медобстеження.

Читайте також: Анастасія Меркушина не виступить на найближчих етапах Кубка світу через проблеми зі здоров'ям

Анастасія Меркушина після кількох тижнів в Україні повернулася до змагань на чемпіонаті України, де пробігла одиночну змішану естафету. У коментарі після гонки заявила, що "стан оцінює в 60%". А от Ірина Петренко пройшла медобстеження, яке показало наявність інфекції.

Що сказав президент федерації біатлону про стан спортсменок?

Володимир Бринзак повідомив в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт, що і у Меркушиної, і у Петренко під час медичного обстеження виявили інфекцію. Петренко взяла участь у спринті в Ансі, проте через проблеми зі здоров'ям у персьюті участі не брала.

Читайте також: "Навіть нашому лікарю незрозуміло". Біатлоністка Петренко повернеться до України через кашель

Президент федерації біатлону зазначив, що Петренко вже проходить лікування. А у понеділок, 27 грудня, разом із Меркушиною має відправитися у Поклюку, де буде перебувати під наглядом лікаря збірної.

"Знайшли інфекцію [у Петренко]. Так само, як і у Меркушиної знайшли. Петренко зараз лікується, їй призначили лікування, вона зараз вдома лікується. Завтра [27 грудня] вилітає у Поклюку, де буде з нашим лікарем продовжувати [лікуватися]. І там уже будемо далі дивитися за її станом".

Бринзак підтвердив, що кашель, який перешкоджав Петренко повноцінно виступати в Ансі, був викликаний саме інфекцією.

"Так, [кашель, який був на попередньому етапі через це]. У неї, у Насті Меркушиної. Просто у Меркушиної трохи легше, у неї - трохи складніше".

Водночас президент федерації біатлону наголосив, що участь Меркушиної у змішаній естафеті чемпіонату України поки що не говорить про її готовність повертатися у розташування збірної України. Остаточне рішення щодо цього буде прийняте з врахуванням обстеження лікаря.

"Чи покращився стан Меркушиної? Не знаю, як вона там пробігла [одиночний мікст], який у неї стан та результат, корекції ж не було такої, як на рівні національної команди. Тому це ще ні про що не говорить, що вона бігла. Вона також вилітає 27 грудня у Поклюку, там буде тренуватися з тренерами Меркушина, Петренко. Лікар буде дивитися за їхнім станом і вже думати, що та як, чи будуть виступати, чи не будуть".

Читайте також: Меркушина та Труш виграли одиночну змішану естафету на чемпіонаті України: результат гонки

Натомість, Бринзак повідомив, що на наступному етапі Кубка світу в Обергофі у складі жіночої команди не буде ані Меркушиної, ані Петренко. Проте не виключає можливості повернення біатлоністок у команду перед шостим етапом в Рупольдингу.

"На етапі в Обергофі вони точно не будуть виступати, ні Меркушина, ні Петренко. А от щодо Рупольдингу - буде видно по тому збору, що пройде у Поклюці, залежно від їхнього стану".

Що відомо

  • Тренер жіночої збірної України Урош Велепець раніше заявляв, що розраховує на Петренко та Меркушину у контексті січневих стартів Кубка світу. Однак говорив, що вони точно не поїдуть з командою на збір у Поклюку, оскільки перебуватимуть в Україні.
  • На зборі у Поклюці перебувають шість спортменок: Юлія Джима, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Валентина Семеренко, Катерина Бех та Ольга Абрамова. Після етапу в Рупольдингу жіноча збірна України має визначитися зі складом на Олімпіаду-2022.
  • Ірина Петренко повернулася в біатлон у сезоні 2020/21. На початку грудня 2021 року вона здобула "срібло" у суперспринті на етапі Кубка IBU у Шушені.
Читайте також: Ірина Петренко здобула "срібло" у суперспринті на етапі Кубка IBU: результати гонки
  • Петренко брала участь в естафеті на етапі Кубка світу в Гохфільцені, де разом із командою фінішувала п'ятою.
  • Анастасія Меркушина у сезоні 2021/22 пробігла лише дві гонки на міжнародному рівні: 71-е місце в індивідуальній гонці Естерсунду та десяте - в естафеті на тому ж етапі. Після цього вона повернулася в Україну через проблеми зі здоров'ям.
На початок