Україна боротиметься за проведення двох Олімпіад у найближчі 10 років

Україна боротиметься за проведення двох Олімпіад у найближчі 10 років

Україна боротиметься за проведення двох Олімпіад у найближчі 10 років
НОК

Вадим Гутцайт зазначив, що йдеться як про юнацькі, так і дорослі Олімпійські ігри.

Міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт розповів про плани України боротися за проведення двох Олімпіад, які відбудуться у 2028 та 2030 роках.

У 2020 році президент України Володимир Зеленський заявляв про бажання стати господарем Олімпійських ігор. Тоді йшлося про Олімпіади в 2028 та 2030 роках, хоча на той момент господар літніх Ігор-2028 вже був визначений - відповідне право отримало американське місто Лос-Анджелес.

Згодом в Україні почали розглядати можливість проведення Юнацьких Олімпійських ігор. І ось, за словами міністра молоді та спорту України, планують боротися як за проведення юнацької Олімпіади, так і за дорослої.

Що сказав Вадим Гутцайт?

В інтерв'ю виданню "Слово і діло" міністр молоді та спорту розповів, що Україна вступила у боротьбу за проведення дорослих зимових Олімпійських ігор у 2030 році. А ось у 2028-му хочуть провести Юнацьку Олімпіаду.

"Зараз президент поставив завдання - і президент, і вся спортивна спільнота дуже хоче - ми вступаємо у боротьбу за проведення Олімпійських ігор в Україні. Юнацькі - у 2028 році та зимові Олімпійські ігри - у 2030", - сказав Гутцайт.

Заявку на проведення Олімпіади Україна подаватиме самостійно. Коментуючи плани провести Олімпіаду, міністр молоді та спорту зазначив, що таким чином планується залучення у країну інвесторів.

"Навіщо ми це робимо? По-перше, престиж країни. Проведення у країні Олімпійських ігор - це залучення потужних інвесторів, нова інфраструктура, нова спортивна інфраструктура. Ми розуміємо, що чим більше спортивної інфраструктури, тим більше буде куди приходити дітям займатися. Ми не побачимо результату сьогодні чи завтра. Але те, що сьогодні закладається в країні зі спортивної інфраструктури, ми цей результат побачимо через 10 років".

Що відомо про намір України прийняти Олімпійські ігри

  • Вибір господаря Олімпіади-2030 має відбутися або в лютому 2022 року перед стартом Олімпіади в Пекіні, або в 2023 році у Мумбаї.
  • На початку 2021 року міністр спорту та молоді в інтерв'ю Суспільне Спорт заявив, що Україна "цілиться" на проведення Олімпіади у 2030 чи 2032 році (господарем ігор у 2032 році став австралійський Брісбен). І також розглядає варіант прийняти Юнацьку Олімпіаду.
  • У серпні 2021 року Гутцайт заявляв, що ціллю "перш за все" є Юнацька Олімпіада. Тоді ж він казав, що базою для Зимової Олімпіади стане Буковель.
  • У вересні на сайті Президента України з'явилося звернення щодо намірів подати заявку на проведення зимової Олімпіади.
  • Серед потенційних конкурентів України на проведення Олімпіади-2030 - Ванкувер (Канада), Саппоро (Японія), Солт Лейк Сіті (США), а також спільна заявка Іспанії, Франції та Андорри.
На початок