"Такого не бачив 30 років". Український велосипедист Падун вразив керівника нової команди

"Такого не бачив 30 років". Український велосипедист Падун вразив керівника нової команди

"Такого не бачив 30 років". Український велосипедист Падун вразив керівника нової команди
. efprocycling.com

Марк Падун змінив команду і отримав схвальний відгук від нового керівника.

У грудні український велосипедист Марк Падун змінив команду. Після чотирьох років виступів за Bahrain-Victorious, у якій розпочав професійну кар'єру.

Новою командою Падуна став американський EF Education-Nippo - учасник світових багатоденок "Тур де Франс", "Джиро д'Італія" та "Вуельта". На цьогорічному "Тур де Франс" EF Education-Nippo посіла друге місце серед команд-учасниць.

Читайте також: "Він виграє етап ґрандтуру". Українець Марк Падун виступатиме за американську велокоманду: що відомо

Керівник нової команди Падуна Джонатан Вотерс одразу після підписання українця наголосив, що очікує від нього перемогу у грандтурі у наступних кількох роках. Та назвав його "одним із найбільших талантів сучасного велоспорту".

З моменту знайомства Вотерса з Падуном пройшов уже деякий час. І в новому інтерв'ю керівник нової команди українця наголосив, що вражений деякими його якостями.

Що сказав керівник EF Education-Nippo?

В інтерв'ю Cycling News Вотерс розповів про те, коли саме звернув увагу на українського велосипедиста.

"Уперше я його помітив там, коли він здобував перемоги у домінуючому стилі. Наш керівник відділу спортивної науки попередньо моделює кожен етап, особливо ті дні, коли ми маємо намір спробувати вивести хлопців у відрив, щоб спробувати визначити, чи зможемо ми дійти до фінішу і скільки часу необхідно наприкінці останнього підйому, щоб перемогти. Отже, перше, що я дізнався про Марка Падуна - так це те, що Пітер подзвонив мені і сказав: "Цей хлопець повністю зіпсував мої математичні моделі. Вони більше не застосовуються, тому що він так швидко піднявся догори".

"Я почав слідкувати за ним після цього, заглибився у його юнацькі та молодіжні виступи і з'ясував, що він цікавий персонаж. Він був чудовим юніором та виграв чимало гонок у U23. Падун був близький до перемоги на чемпіонаті світу у цій категорії, випередивши Тадея Погачара. Але він також був дуже нестабільним, і це спостерігалося і у його професійні роки. Він не може утримувати цей рівень увесь рік, тому у мене це викликало зацікавлення. Але у нього був контракт на 2022 рік, тому я особливо про це не думав".

За словами Вотерса, домовитися про підписання Падуна вдалося після того, як українця виник конфлікт з його попередньою командою. Тому він вирішив скористатися цією можливістю та підписати українця.

"Наприкінці року його агент подзвонив мені та сказав, що він може розірвати свій контракт. Я запитав: "Як він це збирається зробити?". По суті він просто не ладнав з Bahrain-Victoriuos, не ладнав з керівництвом команди, директорами, іншими гонщиками. Не хочу говорити за нього, але між ним та командою не було магії. Не думаю, що це було через егоїзм Марка. Якщо згадати, що він зробив для Джека Хейга на Вуельті, то це, мабуть, була одна з найкращих домашніх заготовок, яку я бачив за рік. Він протягнув Джека через останні 3-4 гірські етапи. Якщо і існував найцінніший помічник, то це він".

Читайте також: "Він врятував етап". Українець Падун допоміг своїй команді здобути перемогу на багатоденці Вуельта

Керівник нової команди Падуна зазначив, що йому вдалося з'ясувати причини нестабільності українця у дорослому велоспорті. Він зазначив, що вона полягає у неправильному харчуванні.

"Я спробував зрозуміти, у чому причина його нестабільності. Чарлі ВегеліусСпортивний директор EF Education-Nippo дуже допомагав мені у спілкуванні зі своїми тренерами та директорами у роки його кар'єри до 23 років. І усі вони неймовірно цінували Падуна, за винятком однієї речі, яка постійно виходила назовні: хлопець не знав, як правильно харчуватися. Він нестабільний у харчуванні, а тому "роздувається", і його вага постійно коливалася".

"Ми відправили його на гематологічне та фізіологічне тестування, але зробили це з попередженням. Він пройшов тест VO2 MaxПоказник максимального вживання кисню у чудовій відносно свого піку формі і отримав, як би я сказав, найвищий - не відносний, а загальний результат тесту, який я колись бачив за 30 років у цьому виді спорту. Це було вражаюче, але під час тесту цей хлопець був досить важким, тому мені в основному доводилося думати, якою має бути його вага. У Dauphine він важив 66-67 кг - це легше, аніж 76 кг, які у нього були під час проходження тесту. Потім, коли я набрав 67 кг, які у нього були на Dauphine, то подумав: "Добре, у нього VO2 Max більше 90 за такої ваги. Це справді вражає".

Що відомо

  • EF Education-Nippo - американська велокоманда, заснована 2003 року. Дебютувала у світовому турі UCI в 2009-му.
  • Найкращим результатом EF Education-Nippo в генеральній кваліфікації ґрандтурів була перемога канадця Райдера Гешедаля на "Джиро" в 2012 році.
  • Топрезультати команди на ґрандтурах 2021 року (генеральна класифікація): "Джиро д'Італія" – 8-ме місце (Карті), "Тур де Франс" – 10-те місце (Уран), "Вуельта" – 50-те місце (Єнс Кейкелейре, Бельгія).
  • Найбільшим успіхом Марка Падуна у 2021 році став результат на французькій багатоденці "Крітеріум ду Дофіне". Українець став найкращим на двох заключних етапах, завдяки чому переміг у заліку гірської класифікації.
Читайте також: Велогонщик Марк Падун здобув історичну перемогу для України на рівні Світового туру
  • За кар'єру Падун брав участь у двох ґрандтурах: "Вуельті" (найкраща позиція в генеральній класифікації – 59-те місце в 2021 році) та "Джиро" (70-те місце в 2020-му).
На початок