Аліна Марущак стала першою українкою, яка здобула три "золота" на чемпіонаті світу з важкої атлетики

Аліна Марущак стала першою українкою, яка здобула три "золота" на чемпіонаті світу з важкої атлетики

Аліна Марущак стала першою українкою, яка здобула три "золота" на чемпіонаті світу з важкої атлетики
UWF

До неї це вдавалося лише Тимуру Таймазову 27 років тому.

Збірна України здобула ще три медалі на чемпіонаті світу з важкої атлетики-2021, що триває у столиці Узбекистану Ташкенті, – і все золоті. Медальний набір знову поповнила представниця жіночої дисципліни. Абсолютною чемпіонкою в категорії до 81 кг стала Аліна Марущак.

Спершу українська важкоатлетка виграла малуВеликі медалі дають за суму ривка й поштовху. Окремо за ривок і поштовх дають малі медалі. золоту нагороду в першому виді змагань – ривку. У третій спробі Марущак подужала вагу 113 кг та одразу на п'ять кіло перевершила найближчу переслідувачку – Кім Ї-соль із Південної Кореї, яка дійшла до 108 кг. Третьою в ривку стала австралійка Ейлін Чікаматана (також 108 кг, але з третьої спроби).

  • Відео переможного ривка українки Аліни Марущак (до 81 кг) на чемпіонаті світу-2021:

Читайте також: Україна вперше за 18 років здобула "золото" чемпіонату світу з важкої атлетики серед жінок: відео

У поштовху Марущак знову стала найкращою, взявши 135 кг у другій спробі. Українка випередила колумбійку Валерію Рівас (134 кг) та венесуелку Даяну Чирінос (134 кг).

За сумою ривка й поштовху (248 кг) Аліна Марущак також здобула "золото", ставши абсолютною чемпіонкою світу. Срібну нагороду в двоборстві завоювала Рівас (239 кг), а "бронзу" – Кім (238 кг).

Таким чином Марущак першою з українок на цьому чемпіонаті здобула медалі в усіх трьох видах, причому в усіх завоювала титули чемпіонки.

  • Відео "золото" поштовху Аліни Марущак (до 81 кг) на чемпіонаті світу-2021:

Читайте також: 18-річна Самуляк принесла Україні перші за 8 років жіночі медалі чемпіонату світу з важкої атлетики

Що означає абсолютний титул Аліни Марущак

  • Перемога Марущак у двоборстві стала першою для України – що серед жінок, що серед чоловіків, – за 18 років. Останньою подібний титул здобувала Наталія Скакун ще 2003 року. Тоді вона стала найкращою в категорії до 63 кг у поштовху й двоборстві.
  • До цього лише один українець в історії вигравав усі три титули – у ривку, поштовху й двоборстві – на одному чемпіонаті світу – Тимур Таймазов. Це сталося в 1994 році в категорії до 108 кг. Натомість Марущак стала першою українською жінкою, якій це вдалося.
  • На цьому чемпіонаті світу Україна має вже шість медалей. Раніше Марія Гангур стала чемпіонкою в ривку в категорії до 59 кг, а Світлана Самуляк завоювала мале "срібло" в ривку та велику "бронзу" в категорії до 55 кг.
  • Це найбільша кількість медалей, яку Україна здобувала на одному чемпіонаті світу за 12 років: у 2009-му українці вибороли десять нагород (зокрема чотири великі).
  • Для 24-річної Марущак це дебютні медалі чемпіонату світу в кар'єрі. Раніше вона перемагала на континентальній першості: цього року вона вперше стала чемпіонкою Європи.
  • За всю історію участі в чемпіонатах світу з важкої атлетики Україна здобула вже 92 медалі (33 великі): 21 (8) золоту, 26 (6) срібних і 45 (19) бронзових.
Читайте також: Чемпіонат світу з важкої атлетики: хто представлятиме Україну та розклад змагань

Що далі

  • П'ятниця, 17 грудня. 07:00 – Чоловіки. Понад 109 кг: Олег Ганзенко.
На початок