Україна - сьома у чоловічій естафеті етапу Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки

Україна - сьома у чоловічій естафеті етапу Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки

Україна - сьома у чоловічій естафеті етапу Кубка світу у Гохфільцені: результати гонки
Andrei Ivanov / biathlon.com.ua

Як пройшла друга естафета для збірної України.

Третій змагальний день на етапі Кубка світу у Гохфільцені розпочався з чоловічої естафети. Участь у ній взяли 27 збірних - як і на першій гонці, що пройшла в Естерсунді.

Склад збірної України на естафеті у Гохфільцені був незмінним у порівнянні з першою естафетою сезону: Артем Прима, Дмитро Підручний, Богдан Цимбал та Антон Дудченко. Саме у цьому складі Україна посіла п'яте місце в Естерсунді і намагалася щонайменше повторити цей результат у Гохфільцені.

Читайте також: Старт-листи на чоловічу естафету та жіноче переслідування третього етапу Кубка світу з біатлону

Перший етап у складі України біг Артем Прима. Саме він показав найкращий результат у спринті у Гохфільцені, проте гонку переслідування не біг - його залишили для виступу в естафеті.

Прима відпрацював гірше на етапі у Гохфільцені, аніж в Естерсунді. На першому вогневому рубежі 34-річному біатлоністу знадобилося два додаткові патрони, щоб закрити усі мішені. І хоча після цього відпрацював чисто "стійку", виходив з вогневого рубежу на восьмій позиції з відставанням у майже 15 секунд.

Втримати місце у топ-10 Примі не вдалося - на останньому колі біатлоніст програв ще 17 секунд та передав естафету Дмитру Підручному на 11-й позиції. Хоча відставання від топ-3 складало лише 25 секунд.

Дмитро Підручний повернув збірну України у топ-10 вже після першої стрільби, на якій використав один додатковий патрон. А після чистої другої стрільби лідер збірної України підняв команду на шосту позицію, скоротивши відстань від першого місця до 30 секунд.

Проте на останньому колі Підручний, як і Прима, програв ходом по дистанції, збільшивши відставання до 52 секунд від проміжного лідера. На передачі естафеті Богдану Цимбалу Україна знову йшла дев'ятою.

Цимбал пройшов перший вогневий рубіж з двома додатковими патронами, а Україну випередила Білорусь. Проте шанси на топ-6 зберігалися: Словенія та Італія пішли на кола штрафу, а сам Цимбал провів майже ідеальну стрільбу, закривши п'ять мішеней з шести пострілів.

На останній етап збірна Україна виходила на дев'ятому місці. Але з відставанням у півхвилини від Словенії, що йшла на шостому місці.

Проте Антон Дудченко вів боротьбу і за збереження місця у топ-10. Першу стрільбу український біатлоніст закрив з одним додатковим патроном, як і другу. І мав зачепитися за сьоме місце у боротьбі зі Словенією.

У підсумку Дудченку вдалося підняти Україну на сьоме місце. На фініші Дудченко випередив словенця Тршана.

Вдруге поспіль переможцями естафети у сезоні 2021/22 Кубка світу стали представники Норвегії. На фініші вони випередили Францію. У топ-3 збірна Росії з одним колом штрафу

Кубок світу. Третій етап (Гохфільцен): чоловіча естафета. Результат

  1. Норвегія (0+5) +1:14:34.8
  2. Франція (0+8) +21.2
  3. Росія (1+9) +47.3
  4. Німеччина (0+10) +1:00.0
  5. Швеція (0+7) +1:30.2
  6. Білорусь (1+5) +2:09.5
  7. Україна (0+8) +2:32.5
На початок