Україна вперше за 18 років здобула "золото" чемпіонату світу з важкої атлетики серед жінок: відео

Україна вперше за 18 років здобула "золото" чемпіонату світу з важкої атлетики серед жінок: відео

Україна вперше за 18 років здобула "золото" чемпіонату світу з важкої атлетики серед жінок: відео
. UWF

Загалом Україна не мала "золота" на чемпіонатах світу з цього виду спорту вже 12 років. Довгоочікувану перемогу принесла Марія Гангур.

Україна завоювала ще одну медаль чемпіонату світу з важкої атлетики-2021, що триває у столиці Узбекистану Ташкенті – і знову серед жінок. "Золото" в ривку в категорії до 59 кг принесла 21-річна Марія Гангур.

Українка стала найкращою в першому виді змагань, узявши найбільшу вагу в ривку – 101 кг – у третій спробі й тим самим забезпечивши собі малуВеликі медалі дають за суму ривка й поштовху. Окремо за ривок і поштовх дають малі медалі. золоту медаль. Гангур перевершила чинну олімпійську чемпіонку й світову рекордсменку, тайванку Ко Сінчунь, а також чемпіонку Європи-2021, представницю ФВАР Ольгу Тьо, які зупинилися на позначці 100 кг.

У поштовху Марії вдалася лише перша спроба – 114 кг, тож у цьому виді вона стала тільки восьмою. У підсумку Гангур зупинилася за крок до великих нагород, посівши загальне четверте місце з сумою 215 кг.

Чемпіонкою двоборства врешті стала Ко (230 кг), для якої це вже п'яте велике "золото" світових першостей. Срібну нагороду здобула колумбійка Єнні Альварес (226), а "бронзу" виборола Тьо (218).

 • Відео переможного ривка українки Марії Гангур (до 59 кг) на чемпіонаті світу-2021:

Читайте також: 18-річна Самуляк принесла Україні перші за 8 років жіночі медалі чемпіонату світу з важкої атлетики

Що означає перемога Марії Гангур

 • Це вже третя медаль України на цьому чемпіонаті світу. Попередні дві здобула Світлана Самуляк, яка завоювала мале "срібло" в ривку та велику "бронзу" в категорії до 55 кг.
 • Для Гангур це перша нагорода дорослого чемпіонату світу в кар'єрі. До цього вона піднімалася на п'єдестал світової першості на юніорському рівні.
 • Востаннє Україна здобувала "золото" на чемпіонаті світу з важкої атлетики в 2009 році. Тоді титули в ривку в категорії виграли Артем Іванов (до 94 кг) та Ігор Шимечко (понад 105 кг).
 • У жіночих категоріях українки не перемагали на чемпіонаті світу вже 18 років. Останні золоті нагороди здобувала Наталія Скакун ще 2003 року. Тоді вона стала найкращою в категорії до 63 кг у поштовху й двоборстві.
 • За кількістю медалей Україна вже повторила результат 2018 року, коли востаннє здобувала три нагороди на одному чемпіонаті світу.
Читайте також: Бокс, важка атлетика і п'ятиборство можуть зникнути з програми літньої Олімпіади: у чому причина

Що відомо

 • Марія Гангур – 21-річна українська важкоатлетка, яка представляє Харківську область.
 • Цього року Гангур стала абсолютною чемпіонкою Європи серед молоді (U23), вигравши всі три "золота" в категорії до 59 кг.
 • За всю історію участі в чемпіонатах світу з важкої атлетики Україна здобула вже 89 медалей (32 великі): 18 (7) золотих, 26 (6) срібних і 45 (19) бронзових.
Читайте також: Чемпіонат світу з важкої атлетики: хто представлятиме Україну та розклад змагань

Що далі

 • Понеділок, 13 грудня. 13:00 – Чоловіки. До 89 кг: Руслан Кожакін.
 • Середа, 15 грудня. 13:00 – Жінки. До 81 кг: Аліна Марущак.
 • П'ятниця, 17 грудня. 07:00 – Чоловіки. Понад 109 кг: Олег Ганзенко.
На початок