Перейти до основного змісту
Олімпійська чемпіонка з санного спорту Ґайзенберґер може пропустити Олімпіаду-2022: у чому причина

Олімпійська чемпіонка з санного спорту Ґайзенберґер може пропустити Олімпіаду-2022: у чому причина

Олімпійська чемпіонка з санного спорту Ґайзенберґер може пропустити Олімпіаду-2022: у чому причина
. AP

Німецьку санкарку не влаштовують умови та ставлення до спортсменів у Китаї.

Чотириразова й чинна олімпійська чемпіонка з санного спорту, німкеня Наталі Ґайзенберґер, розглядає варіант пропустити прийдешні Олімпійські ігри-2022 у Пекіні, що заплановані на лютий наступного року. Про це спортсменка розповіла в інтерв'ю німецькому BR.

Ґайзенберґер виграла два олімпійські "золота" поспіль у одиночках, а також двічі допомагала збірній Німеччини здобути перемогу на Іграх у команді: в Сочі-2014 і Пхьончхані-2018. Проте є ймовірність, що Наталі не боротиметься за титули на третій Олімпіаді поспіль.

Чому Ґайзенберґер може пропустити Олімпіаду в Пекіні

Причиною таких роздумів олімпійська чемпіонка називає умови проведення змагань, які вона очікує в Китаї. На початку сезону німкеня вже мала можливість протестувати й трасу, й організацію в китайському Яньціні, де проходитимуть олімпійські змагання з санного спорту. Саме там відбувся перший етап Кубка світу 20-21 листопада, як і підготовка санкарів до сезону, що тривала три тижні.

Ґайзенберґер, яка врешті посіла всього 26-те місце на китайському етапі через падіння в стартовому заїзді, лишилася незадоволеною побаченим та вважає, що до спортсменів ставилися неналежним чином.

Після приїзду до Китаю Наталі довелося відсидіти кілька днів карантину без, як стверджує спортсменка, пояснення причини. Виявилося, що під час перельоту вона була в контакті з кимось, хто здав позитивний тест на коронавірус. Сама спортсменка щодня здавала тести, які були негативними. Щодо доцільності часу їхнього проведення в німкені також були запитання: їх здавали о 5:30 ранку та 11 вечора.

Читайте також: Найтитулованіша бобслеїстка в історії Кейлі Гамфріс змінила громадянство: що до цього призвело

Також Ґайзенберґер скаржилася на те, що їжа, яку їй залишали під дверима номеру, "не відповідала стандартам, які є необхідними й бажаними для професійних спортсменів". За словами санкарки, умови покращилися після того, як вона звернулася до міжнародної федерації (FIL).

Про проблеми з харчуванням у Китаї розповідав Суспільне Спорт і український скелетоніст Владислав Гераскевич. За його словами, "на території готелю був магазин, але ціни там були високі, а вибір – маленький. У цілому начебто були й нормальні продукти, але готували їх так, що їсти не дуже й хотілось. На сніданок, обід і вечерю майже однакова їжа була. Це дуже тиснуло на шлунок".

"Умови, з якими ми там стикнулися, говорять не на користь того, аби туди повернутися знову, – вважає Ґайзенберґер. – Точно не на Кубок світу чи чемпіонат світу. І, маю зізнатися, я задумуюся й щодо Олімпіади... Чи вчиню я так із собою знову".

Ґайзенберґер вважає, що це "надскладний крок", адже "Олімпійські ігри є найбільшою подією для спортсмена".

Тим не менше, Наталі ще не прийняла остаточне рішення, а склад команди Німеччина оголосить на початку січня.

Що відомо

  • Під час тренувань у Яньціні серйозні травми отримав польський санкар Матеуш Сохович, який врізався у ворота траси, що мали бути відчиненими. Польська команда звинуватила в цьому некоректну роботу персоналу траси та скаржилася на недостатньо оперативну реакцію на інцидент. Пізніше спортсмену заборонили покинути країну чартерним рейсом, і йому довелося добиратися додому вантажним літаком.
Читайте також: Влада Китаю забороняла травмованому польському санкарю вилетіти з країни: у чому причина
  • Український скелетоніст Владислав Гераскевич також розповідав про незручності, з якими команда стикнулася в Китаї та на шляху до місця проведення зборів і змагань, та назвав ставлення до спортсменів "диким".
Читайте також: "Ставлення було дике". Український скелетоніст Гераскевич описав передолімпійські збори в Китаї
  • США, Австралія, Велика Британія та Канада оголосили дипломатичний бойкот Олімпіади-2022 через порушення прав людини в Китаї.
Читайте також: Уже чотири країни оголосили дипломатичний бойкот Олімпійських ігор-2022 у Китаї: що відомо

Хто така Наталі Ґайзенберґер

  • 33-річна німецька санкарка.
  • Має чотири золоті олімпійські медалі (одиночні та командні, 2014, 2018) та індивідуальну "бронзу" 2010 року.
  • Якщо Ґайзенберґер усе ж візьме участь у ще одній Олімпіаді й переможе, то повторить досягнення іншого німця Ґеорга Гакля, який виграв особисте "золото" на трьох Іграх поспіль (1992-1998).
  • 9-разова чемпіонка світу (2009-2019), також має п'ять срібних і дві бронзові нагороди світової першості.
  • За кар'єру здобула рекордні 50 особистих перемог на етапах Кубка світу.
  • Пропустила сезон 2019/20 через вагітність і народження сина. Після повернення в сезоні 2020/21 очолила загальний залік Кубка світу.
  • У цьому сезоні вже має одну медаль Кубка світу – "срібло" в одиночці на третьому етапі в російському Сочі, та посідає сьоме місце у світовому рейтингу.

Топ дня

Вибір редакції

На початок