"Подумаємо над цим". France Football розглядає варіант проведення голосування за Золотий м'яч-2020

"Подумаємо над цим". France Football розглядає варіант проведення голосування за Золотий м'яч-2020

"Подумаємо над цим". France Football розглядає варіант проведення голосування за Золотий м'яч-2020
AP

Нагороду у 2020 році ніхто не отримав, але рішення можуть тепер переглянути.

Наприкінці листопада форвард ПСЖ та збірної Аргентини Ліонель Мессі став володарем Золотого м'яча. Для аргентинського футболіста ця нагорода стала сьомою у 2021 році.

У боротьбі за Золотий м'яч-2021 Мессі випередив польського форварда "Баварії" Роберта Левандовські. Після рішення визнати найкращим Мессі частина експертів та колишніх футболістів розкритикували цей вибір, вважаючи, що польський форвард заслужив отримати нагороду.

Сам аргентинський футболіст також звертав увагу на те, що Левандовські мали визнати володарем Золотого м'яча. У 2020 році, на думку Мессі, саме поляк був найкращим футболістом.

"Ти заслуговуєш на Золотий м'яч. У минулому році усі були єдині у тому, що ти - головний переможець", - сказав Мессі на церемонії нагородження.

І France Football дійсно можуть нагородити Левандовські нагородою.

Що сталося?

France Football щорічно визначає володарів Золотого м'яча за підсумками результатів голосування. Проте у 2020 році не мали можливість віддати свої голоси через пандемію коронавірусу.

Головний редактор France Football Паскаль Ферре зазначив, що рішення віддати Золотий м'яч було прийняте більшістю спортивних журналістів. І хоча він особисто голосував за Роберта Левандовські, визнає Мессі переможцем.

"Золотий м'яч засновано на демократичній системі. Існують 170 членів жюрі, і більшість вирішила віддати голос за Мессі. Я не обирав Мессі першим, обрав Левандовські. Але вважаю, що Мессі заслуговує на Золотий м'яч", - зазначив Ферре у коментарі Watson.

Читайте також: "Не взяв би нагороду без сильної команди". Слова Мессі і Левандовські після церемонії Золотого м'яча

Проте головний редактор France Football визнав, що Мессі правий, говорячи про Левандовські як володаря Золотого м'яча-2020. І пообіцяв, що у редакції про це подумають.

"Те, що сказав Мессі - це гарно і розумно. Гадаю, нам не варто поспіхом приймати рішення. Ми можемо подумати про це, але, водночас, повинні поважати історію Золотого м'яча, що заснована на виборі [найкращого футболіста] шляхом голосування".

"Ми не можемо бути впевнені у тому, що Левандовські б виграв Золотий м'яч у 2020 році. Нам це невідомо, тому що ніхто нікого не обирав. Але, якщо бути чесним, у 2020 році Левандовські мав би хороші шанси на перемогу".

Як відбувається голосування за володаря Золотого м'яча

  • Обрання списку топ-30.
  • 170 журналістів з різних країн обирають свою п'ятірку найкраще. Перше місце отримує шість очок, друге - чотири, третє - три, четверте - два, а п'яте - одне.
  • Володар Золотого м'яча визначався за підсумками голосування серед тих, хто набрав найбільше очок.

Що відомо

  • Мессі набрав на 33 очки більше за Левандовські у голосуванні за Золотий м'яч-2021.
  • Левандовські у 2020 році виграв чемпіонат Німеччини та став володарем Ліги чемпіонів з "Баварією".
  • Польський форвард отримав нагороду найкращого форварда 2021 року від France Football.
Читайте також: Визначились усі переможці щорічної церемонії нагородження "Золотий м'яч"
На початок