Титулований лижник погрожує знятися з етапів Кубка світу через спонсора: у чому причина

Титулований лижник погрожує знятися з етапів Кубка світу через спонсора: у чому причина

Титулований лижник погрожує знятися з етапів Кубка світу через спонсора: у чому причина
Фото: AP Photos

Уже на наступному етапі лижник може не виступити.

3-разовий олімпійський чемпіон Йоганнес Клебо повідомив, що може знятися з найближчого етапу Кубка світу, що відбудеться в Ліллехаммері. Про це повідомив сам спортсмен у коментарі виданню Adressa.

Клебо розпочав новий сезон у лижних перегонах етапом у фінській Руці, після чого мав готуватися до наступного етапу у норвезькому Ліллехаммері. Проте тепер може знятися з етапу, і все через нового спонсора Міжнародної федерації лижного спорту.

Читайте також: Фінський лижник зламав декілька ребер через падіння на швидкості 40 км/год: як це сталося

Що сталося?

З початку сезону 2021/22 новим спонсором Міжнародної федерації лижного спорту стала компанія Viaplay - стримінговий сервіс, який працює на території скандинавських, балтійських країн, а також Польщі.

Лого нового спонсора Міжнародної федерації лижного спорту розміщене на комбінезонах учасників. Клебо ж відмовляється одягати його: на першому етапі норвезький лижник змагався без нього.

Проте тепер Клебо хочуть зобов'язати одягати комбінезон з емблемою Viaplay. І тепер лижник готовий відмовитися від виступів на Кубку світу.

"Я витратив чимало шансу, щоб оцінити все і прийняти правильне рішення. Комунікував перед цим із федерацією, гадаю, це складне питання, передусім у контексті нашої незалежності. Проти Viaplay я нічого не маю", - сказав Клебо.

"Якщо це [мене змусять одягати комбінезон з логотипом] відбудеться, то я разом зі своїм дідом поїдемо і проведемо декілька інтенсивних тренувальних сесій".

Позиція норвезького лижника пов'язана з тим, що він не хоче асоціювати себе з якимось медіа-ресурсом.

"Йоганнес не хоче брати участь у рекламі якихось засобів масової інформації, що регулярно його висвітлюють у редакційних статтях. Дистанціювання - це дуже важливо", - зазначив батько Клебо.

У норвезькій федерації лижного спорту уникнули прямої відповіді щодо того, чи виступатиме Клебо на етапі у Ліллехаммері. Але зазначили, що це питання справді розглядається Міжнародною федерацією.

"Щодо заяв Клебо про Міжнародну федерацію, це питання, яке вирішується на внутрішньому рівні. Ми у діалозі з усіма зацікавленими сторонами. Тому, ми не бажаємо нічого коментувати на цьому рівні", - зазначив прессекретар норвезької федерації.

Хто такий Йоганнес Клебо

  • 25-річний лижник, що виступає за збірну Норвегії.
  • Клебо - 3-разовий олімпійський чемпіон Пхьончхану (у класичному та командному спринті, а також естафеті).
  • Клебо - 7-разовий призер чемпіонатів світу з лижних перегонів. На його рахунку шість золотих медалей (по три - у 2019 та 2021 роках). Також він здобув "бронзу" у особистому спринті на чемпіонаті світу в 2017 році.
  • Сезон 2021/22 Клебо розпочав з двох гонок (найкращий результат - друге місце у спринті).
На початок