"І добре, і погано". Президент ФБУ Володимир Бринзак - про скасування Універсіади та плани збірної

"І добре, і погано". Президент ФБУ Володимир Бринзак - про скасування Універсіади та плани збірної

Ексклюзивно
"І добре, і погано". Президент ФБУ Володимир Бринзак - про скасування Універсіади та плани збірної
Biathlon.com.ua

Насичений змагальний сезон для українців.

Днями стало відомо, що 30-ту зимову Універсіаду в історії скасовано менше ніж за два тижні до початку. А причина того - поява нового штаму коронавірусу "Омікрон".

Універсіада у Швейцарії мала б відбутись у шести кантонах і на восьми спортивних об'єктах. Серед учасників - понад п'ятдесят країн, що планували виступити в десяти видах спорту, зокрема, і в біатлоні.

Читайте також: Зимову Універсіаду-2021 скасували менше ніж за два тижні до початку змагань: у чому причина

Україна, своєю чергою, виступала б на подібних змаганнях уперше з 2017 року, адже у 2019-му Універсіада проходила в Росії, і українці пропускали ці старти. При цьому у 2017-му українські біатлоністи привезли з казахстанського Алмати одразу 5 медалей - одну золоту, а також по дві срібні та бронзові.

Про скасування змагань у 2021-му і подальші плани збірної України в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт розповів президент Федерації біатлону України Володимир Бринзак.

"Звичайно, хотілось, аби виступив наш резерв. В основному там мали молоді спортсмени виступати. З іншого боку, ми не дуже переживаємо, адже в нас насичений календар. У нас у цей же час мали проходити і Кубок IBU, і юніорські змагання, і Кубок світу. Дуже багато змагань. Нам навіть важко було б розвести всіх спортсменів

Тобто великої проблеми в скасуванні Універсіади немає. Навіть більше - у нас є травмовані. Наприклад, Анна Кривонос. Сергія Теленя, своєю чергою, призвали до армії. У Дар'ї Блашко теж не виходило поїхати. Так що це для нас було і добре, і погано", - зазначив очільник ФБУ.

За словами Володимира Бринзака, до швейцарського Люцерна мали б їхати одразу 16 українських біатлоністів - 8 жінок і 8 чоловіків, які є студентами:

"Мали їхати вісім і вісім [спортсменів]. Там квота велика. Мали їхати наші молоді спортсмени, зокрема, Юлія і Олена Городні, Оксана Москаленко, Анастасія Рассказова, Анастасія Меркушина. У хлопців із основної команди міг би поїхати Тарас Лесюк і ті спортсмени, що виступають у групі "Б". Той же Телень, Дмитро Грущак, Степан Кінаш. Усі молоді спортсмени, які студенти".

Наостанок голова Федерації біатлону України окреслив плани тих спортменів, які не змогли потрапити на зимову Універсіаду:

"Тепер будуть виступати на Кубку IBU. Ми мали зняти деяких спортсменів із нього [через Універсіаду] і в нас виходили прогалини, могли б недобрати очок, які потрібні для національного заліку. Зараз виходить, що всі зможуть виступати на своїх основних змаганнях, і нам нічим не треба жертвувати".

"Ті, хто раніше ще не їздив на [змагання] IBU, будуть тренуватись. Узагалі в нас 23 грудня буде чемпіонат України в Буковелі, де вони зможуть спробувати відбіратись у команду, аби далі потрапити на інші міжнародні змагання вже після Нового року", - резюмував він.

Що відомо

  • Організатори зимової Універсіади-2021 оголосили про скасування змагань за 13 днів до початку стартів. Універсіада мала проходити з 11 до 21 грудня в шести швейцарських кантонах.
  • Збірна України виступала на зимових Універсіадах із 1993 року. "Синьо-жовті" пропустили змагання лише у 2019 році, коли їх приймав російський Красноярськ.
  • За 28 років українці здобули 26 золотих, 33 срібні та 30 бронзових медалей. Усього в активі України - 89 нагород.
  • Наступна зимова Універсіада має пройти у 2023 році в Лейк-Плесід, США.
Читайте також: "Випустили неначе з клітки". Артем Прима - про підготовку до етапу Кубка світу після коронавірусу
На початок