Три біатлоністи з команди "А". Тренер чоловічої збірної України назвав склад на старт Кубка світу

Три біатлоністи з команди "А". Тренер чоловічої збірної України назвав склад на старт Кубка світу

Ексклюзивно
Три біатлоністи з команди "А". Тренер чоловічої збірної України назвав склад на старт Кубка світу
. Дмитро Євенко

До квоти доберуть спортсменів з команди "Б".

Головний тренер чоловічої збірної України Юрай Санітра визначився зі складом команди на перший етап Кубка світу у шведському Естерсунді. Склад української збірної він назвав на спеціальній онлайн-пресконференції.

За попереднім планом, на етапах Кубка світу мала виступати команда "А", що готується до Олімпійський ігор-2022. Однак склад чоловічої команди зазнав серйозних змін. Усе - через спалах коронавірусу на початку листопада.

Читайте також: Самоізоляція через коронавірус може вплинути на склад України на старті Кубка світу з біатлону

Склад чоловічої збірної України на перший етап

Чоловіча збірна України виступить на першому етапі у змішаному складі - з представників команди "А" та "Б".

Серед основних біатлоністів на старті сезону змагатимуться Дмитро Підручний, Богдан Цимбал та Антон Дудченко. Ще два спортсмени визначаться за підсумками контрольного тренування в команді "Б", що відбудеться у неділю, 21 листопада.

"До квоти добрали двох спортсменів з команди "Б", але їхні імена будуть відомі лише в неділю. Команда "Б" буде проводити контрольне тренування в неділю, тоді визначимося з ще двома", - заявив Санітра.

Щодо інших спортсменів з основної команди - Артем Прима, Тарас Лесюк, Руслан Ткаленко та Артем Тищенко - , то вони продовжуватимуть готуватися на зборі у Норвегії. І можуть взяти участь на другому етапі в Естерсунді, якщо будуть готові.

"Інші спортсмени з основної команди будуть проводжувати збір у Норвегії. Після 29 листопада приймемо рішення, хто і як буде виступати на другому Кубку світу".

Санітра очікує, що оптимальний склад чоловіча команди України матиме перед етапом у Гогфільцені. А ось четвертий етап, що відбудеться у Франції, біатлоністи команди "А" пропускатимуть.

"Упевнений, що команда буде повністю готова до стартів у Гогфільцені. Думаю, там буде найсильніший склад, який ми маємо на цей момент сезону. Основа буде пропускати Кубок світу у Франції, після Гогфільцена плануємо поїхати на збір в Італію на висоту з тими, хто потім буде стартувати в Обергофі. Команда буде рухатися від старту до старту, будемо робити результати такі, як від нас чекають в олімпійському році".

На передсезонному зборі у таборі збірної України відбувся спалах коронавірусу. Тренер чоловічої команди повідомив, що хвороба негативно вплинула на здоров'я Сергія Семенова, який, за словами Санітри, не готовий до старту навіть на рівні Кубка IBU.

"Коронавірус негативно вплинув на здоров'я Сергія Семенова. Тому в суботу він вилітає в Україну на медогляд. Будемо оперативно вирішувати ситуацію по стану спортсменів, багато змін у плані підготовки не буде. Не хочу казати за Сергія щодо питання [стартів на етапах], з моєї точки зору він на цей момент не готовий стартувати на Кубку світу чі Кубку IBU. Він повернеться додому і за медичними аналізами, думаю, прийме правильне рішення".

Що відомо

На початок