Українські гімнасти Ілля Ковтун і Єлизавета Губарєва завоювали "срібло" на Кубку Швейцарії в Цюриху

Українські гімнасти Ілля Ковтун і Єлизавета Губарєва завоювали "срібло" на Кубку Швейцарії в Цюриху

Українські гімнасти Ілля Ковтун і Єлизавета Губарєва завоювали "срібло" на Кубку Швейцарії в Цюриху
. НОК

Дует поступився лише олімпійським чемпіонам з Росії.

Українські спортивні гімнасти продовжили збирати нагороди у Швейцарії. Після "бронзи" в багатоборстві в Моржі, яку приніс Ілля Ковтун, команда "синьо-жовтих" виборола "срібло" на Кубку Швейцарії в Цюриху.

У якості команд на цих змаганнях виступали змішані пари: по гімнасту й гімнастці. Україну, як і раніше цього тижня на "Меморіалі Артура Ґандера", представляли Ілля Ковтун та Єлизавета Губарєва.

Як відбувалися змагання

Формат цього турніру відрізняється від класичних командних змагань. Крім того, що в команді лише по двоє учасників, вони виступають на вибування. Починалося все з десяти команд: двох швейцарських, а також України, Франції, США, Німеччини, Австрії, Італії, Росії та Туреччини.

Після кожного етапу – тобто виступу на снаряді на вибір гімнастів – вибували команди-пари, які набирали найменше балів.

Читайте також: Гімнаст Ілля Ковтун зупинився за п'ять сотих від "золота" на турнірі в Моржі: як виступили українці
  • Перші етапи

У першому раунді українці отримали 27.025 бала в сумі та йшли п'ятими. Губарєва зробила стрибок на 12.875 бала, а Ковтун – вільні вправи на 14.15. Німеччина та США "відпали".

На другому етапі Україна мала другий показник (27.45) після Росії. Обидва виступали на брусах: Єлизавета виконала вправу на різновисоких на 13.15 бала, а Ковтун – на паралельних – на 14.3.

За сумою двох раундів до півфіналу виходили чотири найкращі дуети. Українська пара з 54.475 бала пройшла далі з третього місця. Також за медалі продовжували боротися Росія, друга команда Швейцарії та Італія.

Проте перед наступними виступами результати обнулялися, і гімнасти мали набирати очки заново. Найкраща команда мала очну боротьбу з четвертою за балами парою в минулих раундах (тобто Росія з Італією), а друга – з третьою (Швейцарія-2 з Україною).

Читайте також: Одна медаль та історичні фінали: як виступили українці на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики
  • Плей-оф

За результатами півфінального раунду дві найкращі команди зійшлися в "золотому" фіналі, решта дві змагалися між собою за "бронзу". Україна подолала півфінал з 27.4 бала. Губарєва заробила 13.1 на колоді, а Ковтун – 14.3 на коні.

До великого фіналу вийшли Росія та Україна, а Італія зі Швейцарією визначали, хто буде на третьому місці.

Вирішальний двобій за "золото" був на брусах. Ілля Ковтун виступив краще, ніж на першому етапі, виконавши вправу на 14.9 бала. Його опонент – олімпійський чемпіон-2020 у команді, росіянин Нікіта Нагорний – зійшов зі снаряда й отримав меншу оцінку – 13.85.

Натомість його партнерка Ангєліна Мєльнікова, також олімпійська чемпіонка Токіо в команді, впоралася з брусами на 14.55 бала. Українці Єлизаветі Губарєвій не вдалося пройти цей вид безпомилково й повторити попередній результат. Після двох падінь вона отримала лише 11.25 бала. Загалом Україна набрала у фіналі 26.15 бала, поступившись Росії 2.25.

Ковтун і Губарєва завершили змагання зі "сріблом", а в "бронзовому" протистоянні з господарями змагань Лєною Бікель і Ное Сайфертом перемогли італійці: бронзова призерка чемпіонату світу-2019 у команді Аліче Д'Амато та Стефано Патрон.

Читайте також: "Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Що відомо

  • У 2020 році Кубок Швейцарії не відбувся через пандемію коронавірусу. Чинними чемпіонами (2019) була команда США: Джейд Кері та Аллан Бавер.
  • Збірна України в 2019 році також посіла друге місце в складі Діани Варінської та Олега Верняєва.
  • Україна двічі поспіль перемагала на турнірі в Цюриху в 2015 і 2016 роках. Обидва рази "золото" приносили Ангеліна Радівілова (тоді – Кисла) та Олег Верняєв.
  • Цього року 18-річний Ілля Ковтун здобував бронзові нагороди в багатоборстві на чемпіонатих світу та Європи. Також Ковтун – переможець загального заліку Кубка світового виклику 2020/21 у трьох із шести видів (вільні вправи, кінь, бруси).
  • На своєму дебютному чемпіонаті світу в Кітакюшю 17-річна Єлизавета Губарєва посіла 14-те місце. Результат Губарєвої та іншої українки Анастасії Бачинської у фіналі багатоборства на чемпіонаті світу став найкращим для жіночої збірної за 18 років. Востаннє дві українські гімнастки фінішували так високо у 2003-му: Ірина Яроцька посіла четверте місце, а Аліна Козич стала восьмою.
Читайте також: Як 18-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату світу з гімнастики: коментар тренерки
На початок