Кінний спорт планують замінити на велоспорт у сучасному п'ятиборстві після Олімпіади-2024

Кінний спорт планують замінити на велоспорт у сучасному п'ятиборстві після Олімпіади-2024

Кінний спорт планують замінити на велоспорт у сучасному п'ятиборстві після Олімпіади-2024
AP

До змін, які планують реалізувати через три роки, призвів скандал на Іграх у Токіо.

Після Олімпійських ігор-2024 у Парижі кінний спорт буде вилучено з програми сучасного п'ятиборства. Про це повідомляє Inside The Games із посиланням на власні джерела.

Цього тижня виконавча рада Міжнародного союзу сучасного п'ятиборства (UIPM) провела таємне засідання, на якому відбулося голосування за те, чи лишити кінний спорт одним із видів програми.

За попередніми даними, було ухвалено рішення позбутися кінного спорту. Його натомість може замінити велоспорт.

Офіційну заяву з цього приводу UIPM планує оприлюднити 4 листопада.

Що стало причиною такого рішення

Всерйоз про можливість змін у правилах заговорили після скандалу на Олімпійських іграх-2020 у Токіо. Кінний етап жіночих змагань із сучасного п'ятиборства запам'ятався інцидентом із головною фаворитккою турніру, німкенею Аннікою Шлей.

П'ятиразова чемпіонка світу йшла на першому місці перед стартом конкуру, проте на цьому етапі її призначений кінь Сейнт Бой ("Святий хлопчик") не забажав слухатися вершницю й відмовлявся долати перешкоди. Подібне трапилося й із деякими іншими учасницями змагань.

На відміну від традиційного кінного спорту, в п'ятиборстві спортсмени не виступають на власних конях, а отримують їх у довільному порядку за 20 хвилин до старту.

Читайте також: PETA закликає заборонити кінний спорт на Олімпіаді. Що до цього призвело

Так і не порозумівшись із конем, Шлей розплакалася від розпачу й достроково припинила виступ, що зруйнувало її шанси на медаль.

Крім того, на відео було видно, що розлючена тренерка Шлей Кім Райзнер била коня, за що наставницю було усунуто від змагань. У надмірній жорстокості до коня звинувачували й саму німецьку вершницю.

Після цього випадку PETA ("Люди за етичне ставлення до тварин") закликали Міжнародний олімпійський комітет заборонити кінний спорт на Олімпіаді. В UIPM тим часом створили робочу групу з десяти людей, яка займається розслідуванням стану здоров'я та якості поводження з кіньми у спорті.

Тим не менше, в UIPM стверджували, що прагнуть зробити все, щоб лишити елемент наїзництва в п'ятиборстві, "згідно бачення П'єрра де Кубертена", але здійснити це в "безпечніший спосіб".

Що відомо

  • Сучасне п'ятиборство входить до програми Олімпійських ігор з 1912 року (жіноче – з 2000-го).
  • Кінний спорт був частиною п'ятиборства від самого початку його створення – разом зі стрільбою, плаванням, фехтуванням і легкою атлетикою (бігом).
  • Наразі сучасне п'ятиборство складається з фехтування, плавання, конкуру та поєднання бігу зі стрільбою з лазерного пістолета.
  • Велоспорт, на який планують замінити кінний спорт, натомість є частиною триатлону, до якого також входять плавання й біг.
На початок