Одна медаль та історичні фінали: як виступили українці на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Одна медаль та історичні фінали: як виступили українці на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Одна медаль та історичні фінали: як виступили українці на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики
. Gimnastična zveza Slovenije

Україна вп'яте в історії має медаліста в багатоборстві та показала найкращі результати в більшості фіналів за кілька десятиліть.

Збірна України завершила чемпіонат світу зі спортивної гімнастики, що проходив у японському Кітакюшю з однією медаллю. Єдину нагороду завоював 18-річний Ілля Ковтун, який виграв "бронзу" в особистому багатоборстві.

За кількістю медалей цей чемпіонат поступається минулому, де українці вибороли дві нагороди: крім Верняєва, "бронзу" також завоював Ігор Радівілов у опорному стрибку.

Востаннє з однією медаллю Україна завершувала світову першість у 2018 році: тоді Верняєв став віцечемпіоном на паралельних брусах. Без "золота" збірна лишається вже п'ятий чемпіонат поспіль. Останній титул українці здобували в 2014 році. Його приніс, знову ж таки, Верняєв, перемігши у фіналі на брусах.

Врешті з однією "бронзою" Україна посіла дев'яте місце в загальному медальному заліку, розділивши його з Фінляндією та Ізраїлем. Очолив турнірну таблицю Китай.

Читайте також: "Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Усі результати українських фіналів на чемпіонаті світу-2021

Особисте багатоборство
 • Чоловіки: Ілля Ковтун – "бронза"
 • Жінки: Анастасія Бачинська – 10-те місце, Єлизавета Губарєва – 14-те

"Бронза" Ковтуна стала лише другою серед чоловіків в історії України. Раніше це досягнення підкорювалося лише Олегу Верняєву – на попередньому чемпіонаті світу в 2019 році, де він також став третім.

Загалом це п'ятий подіум у багатоборстві за історію участі України в чемпіонатах світу, адже в 1990-х збірна завойовувала медалі в цьому виді й у жіночих змаганнях. Українки мають на своєму рахунку три нагороди: по одному "золоту" (Лілія Подкопаєва, 1995), "сріблу" (Вікторія Карпенко, 1999) та "бронзі" (Тетяна Лисенко, 1993).

Читайте також: 18-річна Анастасія Бачинська - у топ-10 багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

У сучасних жіночих змаганнях українки ще не повторюють результати тих років, проте фініш Анастасії Бачинської та Єлизавети Губарєвої в топ-15 є найкращим за 18 років. Так високо дві українські гімнастки не були з 2003-го, коли Ірина Яроцька посіла четверте місце, а Аліна Козич стала восьмою.

Загалом це втретє в історії виступів жіночої збірної України на чемпіонатах світу, коли у фінал після кваліфікації пройшли дві гімнастки. У 2006-му це вдалося Аліні Козич та Дарії Згобі.

Фінали в окремих видах
 • Опорний стрибок (чоловіки): Назар Чепурний – 7-ме місце
 • Поперечина (чоловіки): Ілля Ковтун – 7-ме місце
 • Вільні вправи (жінки): Анастасія Бачинська – 7-ме місце

Українці вийшли до трьох із десяти можливих фіналів в окремих видах, що є покращенням, порівняно з попередніми двома чемпіонатами світу в 2018 і 2019 роках,а коли "синьо-жовті" пробивалися лише до двох окремих фіналів.

Востаннє кращий результат Україна показувала в 2017-му. Тоді збірна була представлена в чотирьох чоловічих і одному жіночому фіналах на окремих снарядах.

У всіх трьох фіналах-2021 українці посіли сьомі позиції. Зокрема, в опорному стрибку 19-річний Назар Чепурний мав найвищий показник у кваліфікації, але у фіналі припустився помилки на другому стрибку й втратив шанс на свою дебютну медаль.

Читайте також: 19-річний український гімнаст Назар Чепурний посів сьоме місце у дебютному фіналі чемпіонату світу

В той час, як у опорному стрибку не вдалося повторити "бронзовий" результат Ігоря Радівілова 2019 року, в інших двох навіть сьомі місця є значним покращенням для української гімнастики за тривалий період.

Приміром, до Ковтуна до фіналу на поперечині українці не могли пробитися впродовж 16 років. Останнім був Валерій Гончаров, який у 2005-м завоював на цьому снаряді "бронзу".

Читайте також: Ковтун посів сьоме місце на чемпіонаті світу в першому за 16 років українському фіналі на поперечині

А Бачинська стала першою українкою у фіналі вільних вправ за 18 років – після Альони Кваші в 2003-му. Тим часом результат Анастасії став найкращим за 22 роки. Востаннє українська гімнастка входила до топ-7 у вільнах вправах на чемпіонаті світу в 1999 році, коли Тетяна Ярош стала шостою.

Читайте також: Бачинська показала найкращий за 22 роки результат України у вільних вправах на чемпіонаті світу

Водночас українці вперше за тривалий час не були представлені у фіналі на паралельних брусах. До цього українські гімнасти проходили кваліфікацію на цьому снаряді п'ять чемпіонатів світу поспіль (2014-2019). Найдовше збірній не вдається пробитися до фіналу в чоловічих вільних вправах. Останнім представником країни в цій дисципліні був ще Роман Зозуля – в 2002 році.

Медальний залік чемпіонату світу-2021

 • 1. Китай – 8 (5 "золото" + 1 "срібло" + 2 "бронза")
 • 2. Японія – 8 (2+5+1)
 • 3. Італія – 4 (1+2+1)
 • 4. США – 5 (1+1+3)
 • 5. РФГ – 4 (1+1+2)
 • 6. Бразилія – 2 (1+1+0)
 • 6. Філіппіни – 2 (1+1+0)
 • 8. Німеччина – 1 (0+1+0)
 • 9. Україна – 1 (0+0+1)
 • 9. Фінляндія – 1 (0+0+1)
 • 9. Ізраїль – 1 (0+0+1)

Що далі

 • З 27 до 31 жовтня в цьому ж місті – Кітакюшю – відбуватиметься чемпіонат світу з художньої гімнастики.
Читайте також: Як 18-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату світу з гімнастики: коментар тренерки
На початок