"Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

"Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики

Ексклюзивно
"Відкрилося друге дихання". Ілля Ковтун - про "бронзу" на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики
WCCEgypt

18-річний гімнаст - про дебютну медаль на рівні світових першостей.

Ілля Ковтун дебютував на дорослому чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики з медалі. 18-річний гімнаст став бронзовим призером в особистому багатоборстві.

Читайте також: 18-річний українець Ілля Ковтун завоював дебютну "бронзу" чемпіонату світу зі спортивної гімнастики

Ковтун почав активно виступати на дорослому рівні з початку 2021 року і з того часу здобув низку медалей на міжнародних турнірах. Перед "бронзою" на чемпіонаті світу його найвищим досягненням була бронзова медаль на чемпіонаті Європи - також у особистому багатоборстві.

Після "бронзи" на Євро 18-річний гімнаст встиг виступити на Олімпійських Іграх та виграти 12 нагород на рівні етапів Кубку світу. І ось тепер став бронзовим призером чемпіонату світу.

Що сказав Ілля Ковтун про виграну медаль на чемпіонаті світу?

Український гімнаст у коментарі Суспільне Спорт звернув увагу на конкуренцію на чемпіонаті світу. Попри те, що на змагання не відправилися усі найсильніші гімнасти, Ковтун вважає конкуренцію досить відчутною, оскільки шанс отримали не менш мотивовані спортсмени.

"На цьому чемпіонаті світу було менше конкурентів сильних, тому що більшість тих, хто виступав на Олімпійських Іграх, відпочивають. Приїхали інші люди, не менш сильні. Це складний чемпіонат світу, але через те, що приїхали не всі сильні гімнасти, трохи легший для мене".

І чемпіонат світу, і Олімпійські Ігри-2020, на яких дебютував Ковтун, проходять у Японії. За словами гімнаста, на чемпіонаті світу йому легше виступати у зв'язку з підтримкою з боку вболівальників - спортсмени виступали за порожніх трибун.

"Тут було легше виступати, тому що були глядачі. Було більше адреналіну, бажання виступати, оскільки глядачі підтримували. Легше, аніж на Олімпійських Іграх, оскільки тоді не було глядачів, було важче. А так, тренер готує до змагань, психологічно підтримує. Намагаєшся з цим упоратися".

Читайте також: Як 18-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату світу з гімнастики: коментар тренерки

Щодо самого виступу у багатоборстві, то Ковтун визнав: відкрилося друге дихання. І тепер розраховує показати високий результат у ще одному фіналі - на поперечині.

"В принципі так, відкрилося друге дихання. Буду ще на поперечині виступати, спробуємо показати і там хороший результат".

"Задоволений [виступом у багатоборстві]. І я, і тренери, наче задоволені. Трохи погано робив бруси і не виконав повністю базу на коні. Тому міг трохи краще, але вже як є. Мабуть, через те, що почав трохи переживати, і тому не вийшло".

Що відомо

  • Ілля Ковтун став лише другим українським гімнастом в історії з виграною медаллю у багатоборстві на чемпіонаті світу: у 2019 році "бронзу" виграв Олег Верняєв.
  • Загалом три представники України брали участі у фіналі особистого багатоборства: у жінок на чемпіонаті світу-2021: у топ-15 фінішували Анастасія Бачинська та Єлизавета Губарєва.
Читайте також: 18-річна Анастасія Бачинська - у топ-10 багатоборства на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики
  • Ковтун пройшов у два фінали на чемпіонаті світу зі спортивної гімнастики - також він виступить у вправах на поперечині.

Що далі

  • Неділя, 24 жовтня, 10:25. Опорний стрибок (Назар Чепурний)
  • Неділя, 24 жовтня, 12:35. Вільні вправи (Анастасія Бачинська)
  • Неділя, 24 жовтня, 13:10. Поперечина (Ілля Ковтун)
На початок