22-річна біатлоністка з Росії Дар'я Сідорова змінює громадянство та переходить у збірну України

22-річна біатлоністка з Росії Дар'я Сідорова змінює громадянство та переходить у збірну України

Ексклюзивно
22-річна біатлоністка з Росії Дар'я Сідорова змінює громадянство та переходить у збірну України
. Instagram Дар'ї Сідорової

Ексклюзивне пояснення щодо трансферу від Володимира Бринзака.

Збірна України з біатлону продовжує підготовку до наступного зимового сезону, і в рамках цього тренувального процесу чоловіча та жіноча команда "А" прибули в Чернігів для виступу на чемпіонаті України з літнього біатлону.

У всеукраїнських змаганнях брала участь не лише основна команда, але й збірні "Б" та юніорські. Зокрема, у жіночій спринтерській гонці бігла 22-річна Дар'я Сідорова - це біатлоністка з Росії, яку ще на початку літньої підготовки журналісти помітили на тренуваннях зі збірною України.

Читайте також: 21-річна росіянка тренується зі збірною України з біатлону. Що відомо про неї та можливий трансфер

Тоді Бринзак у відповіді Суспільне Спорт пояснював, що Сідорова "тренується за свої кошти, немає жодного переходу. Про це не треба навіть і говорити, бо це роздувається і ні про що". Та тоді ж доповнив, що вона може стартувати на чемпіонаті України з літнього біатлону, адже він є відкритим для іноземних спортсменів.

Дар'я Сідорова виступала на чемпіонаті України не "поза заліком" (як, наприклад, біатлоністки з Молдови), а як представниця Закарпатської областіСаме ця область опікувалася Сідоровою з моменту її приїзду в Україну, про що повідомляв Бринзак у коментарі Суспільне Спорт ще в травні.. І в спринті з одним промахом фінішувала на сьомому місці, випередивши зокрема Катерину Бех, Надію Бєлкіну та Ольгу Абрамову.

У гонці переслідування на старт Сідорова не вийшла, однак пробігла Гонку чемпіонів у той ж день в Чернігові.

Дар'я Сідорова відмовилася від коментаря Суспільне Спорт під час чемпіонату України в Чернігові.

Суспільне Спорт взяло ексклюзивний коментар у президента федерації біатлону Володимира Бринзака щодо стартів Сідорової на чемпіонаті України та її переходу.

"Ми зараз чекаємо на указ президента щодо її громадянства. Як тільки буде указ, і вона отримає паспорт, вона вступить до Київського державного університету і, сподіваюсь, буде виступати на Універсіаді в грудні цього року. Поступово буде адаптуватись в Україні, буде старатись потрапити в команду вже наступного року для підготовки в новому олімпійському циклі", - пояснив Бринзак.

У відповідь на запитання щодо перспектив Сідорової у складі України, Бринзак відповів схвально.

"Звичайно, що я бачу в ній перспективи. Вона дуже добре біжить. Навіть у спринті було видно, що в неї другий хід, тільки на першому колі програла три секунди Блашко, а в інших виграла. Тим більше у неї була хвороба, тому в переслідуванні вона не бігла - ми зняли її спеціально. Вона дуже хороша та молода спортсменка з потенціалом. Думаю, вона нам допоможе", - уточнив Бринзак.

Також у коментарі biathlon.com.ua Бринзак доповнив, що Сідорова тренується разом з командою "Б", а старт на Універсіаді буде, найімовірніше, її єдиним у сезоні 2021/22.

Хто така Дар’я Сідорова?

  • 22-річна Дар’я Сідорова є представницею Тюменьської області. Її останні міжнародні старти відбулися ще в сезоні 2019/20, коли двічі фінішувала у топ-20 юніорського Кубка IBU. Однак на юніорський чемпіонат світу в тому сезоні біатлоністка не змогла відібратися.
  • У сезоні 2020/21 юніорський Кубок IBU було скасовано через пандемію, єдиний старт юніорів - чемпіонат світу, але туди Дар'я не пройшла кваліфікацію в команді (не вистачило чотирьох балів).
  • У березні 2021 року Дар’я Сідорова змагалася на чемпіонаті Росії в складі Тюменьської області. В естафетній гонці вона посіла четверте місце. А уже через два місяці - перебувала на зборах разом зі збірною України.

Хто з російських біатлоністок вже виступає за збірну України?

  • У чинному складі збірної України п’ять ексросіянок - Катерина Бех, Ольга Абрамова, Анастасія Рассказова, Оксана Москаленко та Надія Бєлкіна.
  • У 2020 році склад жіночої команди з біатлону могла поповнити ще одна росіянка, Наталя Ушкіна. Однак у підсумку вона опинилася у складі збірної Румунії.
На початок