"Такі помилки не робили в U17". Петраков описав гру в захисті футболістів збірної України

"Такі помилки не робили в U17". Петраков описав гру в захисті футболістів збірної України

"Такі помилки не робили в U17". Петраков описав гру в захисті футболістів збірної України
AP

В.о. тренера збірної України взяв участь у розбірі дій футболістів після стартових трьох поєдинків.

Олександр Петраков відпрацював на посаді виконувача обов'язків головного тренера три поєдинки, кожен із яких закінчився нічийним результатом - проти Казахстану (2:2), а також Франції та Чехії (по 1:1).

Після кожного з поєдинків Петраков звертав увагу на індивідуальні помилки деяких футболістів. Зокрема, після критики Олександра Караваєва у грі з Казахстаном гравець "Динамо" не з'являвся на полі у наступних поєдинках.

Читайте також: Дебютні матчі Петракова у збірній України: що уже змінив тренер і яка відмінність від гри Шевченка

В інтерв'ю програмі Великий футбол Петраков детальніше розібрав помилки футболістів у цих матчах. А також розповів, що йому сподобалося у діях збірної України, а що - ні.

 • Чи задоволений своєю роботою у стартових матчах

"Залишився незадоволений [матчем] з Казахстаном. Перший тайм успішний, мені сподобався, а ось другий - ні, чисто тактичні помилки. Наскільки задоволений? Відсотки рахувати не звик, незадоволений [собою]. Передусім, втратою очок із Казахстаном".

 • Про ротацію проти Чехії

"Я із самого початку хотів зробити ротацію. Після гри [з Францією] до мене підійшли гравці "Шахтаря", у нас була попередня розмова. Вони сильно втомилися, [просили] щоб їх відпустили зі збірної. Не думаючи, я одразу підкликав гравців "Динамо". Говорю, оскільки у нас колектив, то йдуть Сидорчук, Забарний та Циганков. Так буде нормально: і з "Динамо" йдуть, і з "Шахтаря". Так, це нормально, мені ж і з "Динамо" також дзвонили, навіщо таємниці якісь тримати. Тиск? Та ні, я ж бачу: їм ще три дні перебувати зі мною, бачу, що вони не налаштовані як слід грати. Навіщо їх тримати".

 • Як оцінює дебют п'яти футболістів у матчі з Чехією

"Задоволений хлопцями, як вони дебютували [проти Чехії]. Вони першу гру вийшли, ніхто гру не провалив. Хлопці хвилювалися, багато помилок наробили у таких ситуаціях простих, що я за голову тримався. Але нічого, так стають футболістами, це я себе вбиваю. Які помилки були? Тактично помилялися, низько сідали, розриви між лініями, щільність... Підказував, кричав їм - не чули".

Читайте також: Дев'ять футболістів покинули, три - приєдналися до розташування збірної України перед грою з Чехією

"Чи потрібен був такий товариський матч? Потрібен, хлопці дебютували, хотів подивитися на них. Хотів подивитися на Макаренка, що він із себе уявляє. Які підсумки після цього матчу? Побачите. Це ж не дитячий футбол, а професійні футболісти".

 • Про помилку Сироти на старті матчу з Чехією

"Ось Сирота, що він мав робити? Мав страхувати. Сирота не страхує гравця, тримає "землю" із Вітею Корнієнком. Кричу "Саша, широко, Саша, вужче".

 • Про пропущений м'яч проти Чехії

"Гол чехів? Найелементарніше: помилка Кочергіна. Влад вийшов та побіг за Корнієнком. Дивіться, що він робить. Він побіг Корнієнка страхувати шостим. А повинен був у центрі поля страхувати четвертим. Чисто тактична помилка. Як я про ці помилки говорю команді? Та нормально, ми ж знайомимося, вони мене повністю не знають. Ось Кочергін, 5-4-1, куди побіг. Ну помилився, що його, вбивати? Контрольна гра. Але він не мав там бути.

Читайте також: "Він образився, взяв квиток і поїхав". Петраков - про відносини з Маліновським у збірній України
 • У чому саме була помилка Караваєва

"Караваєв? Все нормально, я з ним поговорив, заспокоїв. Усі помиляються. Але ви мене вибачте, у 29 років такі помилки... Я із Сашею говорив, кажу йому: "Покажи мені, як правильно тримати гравця". Він мені показав, я йому кажу: "Неправильно, ти маєш тримати перед собою", а він показує на одній лінії. Так ніколи не встигнути, коли розвернешся. Чи сприймають критику? Потроху сприймають. Критика після матчу з Казахстаном? Це емоції. Такі помилки в мене не робили в U17. Тому я засмутився, у мене настрій був такий. Один на один виходять та не забивають".

 • Про те, якою бачить збірну України

"Коли мене призначили, то як казали: "Ось, призначили, це зараз наш футбол нанівець піде, він же все зруйнує, що Шевченко побудував. Я свою позицію кажу щиро та чесно: теж хочу контроль м'яча. Але ми не іспанці, і ніколи ними не будемо.

Що відомо

 • У заключному матчі проти Чехії у складі України дебютували п'ять футболістів: захисники Олександр Сирота, Тараса Качараба та Віктор Корнієнко, а також хавбеки Сергій Булеца та Владислав Кочергін.
 • Петраков очолив збірну України замість Андрія Шевченка, контракт якого із національною командою підійшов до завершення.
 • Робота зі збірною України - перший досвід для Петракова із дорослими командами. До цього він працював із молодіжними та юнацькими збірними.

Календар заключних України у відборі на ЧС-2022

 • Неділя, 9 жовтня. Фінляндія - Україна
 • Середа, 12 жовтня. Україна - Боснія та Герцеговина
 • Вівторок, 16 листопада. Боснія та Герцеговина - Україна
На початок