Яку роль виконує гайд для бігунів з порушенням зору на Паралімпіаді: пояснює 10-разова медалістка

Яку роль виконує гайд для бігунів з порушенням зору на Паралімпіаді: пояснює 10-разова медалістка

Ексклюзивно
Яку роль виконує гайд для бігунів з порушенням зору на Паралімпіаді: пояснює 10-разова медалістка
. paralympic.org.ua

Українська бігунка виграла три "срібла" і поділилася емоціями від виступу у Токіо.

Автор: Єгор Джулай

Українка Ольга Ботурчук - одна із найдосвідченіших українських спортсменок на Іграх у Токіо. Свою першу нагороду Ботурчук здобула ще у Пекіні в 2008 році - "золото" у 100-метрівці.

З того часу українська бігунка щоразу закінчувала виступи на Паралімпіадах з медалями. А на Іграх у Токіо стала 3-разовою срібною призеркою.

Останньою медаллю Ботурчук на Паралімпіаді-2020 стало "срібло" на дистанції 200 метрів. Його українка пробігла другою, поступившись лише кубинці Омарі Дуран Еліас, яка випередила її у всіх трьох забігах у Токіо.

Читайте також: Українка Ботурчук виграла десяту медаль у кар'єрі на Паралімпіадах - "срібло" у бігу на 200 метрів

Попри три других місця, Ботурчук залишилася задоволеною виступом на Паралімпіаді. І після останнього фіналу дала коментар Суспільне Спорт.

Що сказала Ботурчук?

Ботурчук виступає у класі T12 - серед спортсменів, що мають порушення зору. Такі параатлетки змагаються на турнірах із гайдами - професійними бігунами, яких їх скеровують під час забігів.

На Іграх у Токіо гайдом Ботурчук був 20-річний бігун Микита Барабанов - срібний призер чемпіонату України, який у 2021 році дебютував на дорослому рівні, змагаючись на чемпіонаті Європи у приміщенні. Виступав також на Олімпіаді в Токіо у складі змішаної естафетної четвірки.

Із Барабановим 36-річній Ботурчук вдалося показати найкращий результат з часів Пекіну-2008 - три срібні нагороди. У коментарі Суспільне Спорт атлетка подякувала гайду за його допомогу у Токіо.

"Це дуже гарна нагода подякувати Микиті. Те, що витримала ця людина... Іноді кажуть, що хлопцю бігти 24 секунди... Але тут психологічний тягар, який лежить на ньому. Він має контролювати все: щоб я не наступила на лінію, як наздоганяють суперники, щоб він не перетнув першим лінію. Стільки нюансів, і було видно, скільки дискваліфікацій. Мій гайд відпрацював не на 100% - на 1000%. І я йому дуже вдячна за це".

Барабанов у відповідь звернув увагу на неймовірний досвід, який отримав, взявши роль гайда Ботурчук на Паралімпіаді-2020.

"Чесно - дуже радий, що мені вдалося спрацюватися з Оксаною [Ботурчук]. Це чудова та світла людина. Ці медалі - повністю її заслуга, те, через що вона пройшла - не у кожного вийде. А Оксана дуже гідно пройшла, і я дуже вдячний долі, що вона надала шанс бігти із такою чудовою людиною. Головне у тренувальному процесі усе налагодити. Це складно, але якщо є певна спрацьованість, то на змаганнях вже нескладно, на інтуїтивному рівні, і біг стає одним задоволенням. Відповідальність, звісно, велика, але якщо спрацьований біг - то все чудово і жодних проблем не виникає".

Щодо самого виступу на Паралімпіаді-2020, то Ботурчук визнала, що у заключний день змагань їй було важкувато. Але вона змогла впоратися з втомою та показати результат у вирішальний день змагань.

"Дякую взагалі всім, хто вболівавав, за нашу паралімпійську збірну. Це завершення легкоатлетичних змагань. Я стартувала шість днів поспіль, щоразу - це концентрація, настрій. Вчора вже було важкувато, як то кажуть, "випав осад" і така прокинулася - наче під вантажівку потрапила. Але сьогодні [4 вересня] був зовсім інший настрій, знаючи, що це крапка у легкій атлетиці. Дуже класні емоції отримали. Дощ? Взагалі заважав. Але це був наш третій чи четвертий біг під дождем із Микитою. І ми вже звикли до вологого взуття та волосся".

Серед найближчих планів у Ботурчук після Токіо - відпочинок. Попри свій вік, спортсменка не планує закінчувати кар'єру, але й щодо Парижу поки що не може дати остаточної відповіді.

"Зараз найближчі плани - відпочити. Це був важкий п'ятирічний цикл, не чотирирічний. Тому, по-перше, думаю трішки відпочити, а потім, через кілька місяців буду думати. Бо я розумію, що вже літня спортсменка, мені 37 років. Не кажу "до побачення" - кажу "до зустрічі". Париж? Побачимо".

Єдиним "золотом" Ботурчук на Паралімпіадах залишаєть медль з 2008 року на 100-метрівці. Українка наголосила: хоча повторити цей результат їй не вдалося, вона задоволена виступом.

"Звичайно, кожен спортстмен мріє про "золото", воно в мене є. Щоб не дуже засмучуватися, кажу собі, що моє "золото" мене чекає вдома - двоє діточок. Я робила все, щоб досягти "золота", але кожен спортсмен сюди приїжджає за найвищою нагородою".

Хто така Оксана Ботурчук

  • 36-річна українська бігунка, представниця Дніпропетровської області.
  • Ботурчук - одна із найдосвідченіших українських бігунок на Паралімпіадах. Ігри у Токіо стали для Ботурчук четвертими: у 2008 році вона здобула "золото", а у 2012-му - "бронзу".
  • Ботурчук - чемпіонка світу-2006 на дистанції 100 метрів (востаннє вона тріумфувала на ній у 2015 році).

Оксана Ботурчук виступає у класі T12 - серед спортсменів із порушенням зору. Вона втратила зір у 1997 році внаслідок аварії на автомобілі.

На початок