У України вже 56 медалей на Паралімпіаді: "срібло" вибороли у легкій атлетиці і шосейному велоспорті

У України вже 56 медалей на Паралімпіаді: "срібло" вибороли у легкій атлетиці і шосейному велоспорті

У України вже 56 медалей на Паралімпіаді: "срібло" вибороли у легкій атлетиці і шосейному велоспорті
. Korrespondent

Срібні нагороди в активі атлетки Оксани Ботурчук і велогонщика Єгора Дементьєва.

Україна здобула 55 і 56 медалі на Паралімпійських Іграх у Токіо. Срібні нагороди у складі українців вибороли бігунка Оксана Ботурчук (біг на 400 метрів) та велогонщик Єгор Дементьєв (роздільна шосейна гонка).

Фінали за участю спортсменів були серед перших для України у сьомий змагальний день Паралімпіади-2020. Перед цим Україна закінчила першу частину Паралімпійських Ігор, маючи в доробку 54 медалі.

Читайте також: Два "золота" та низка рекордів. Як виступила Україна у 6-й день Паралімпіади-2020

Перші нагороди Україні вдалося здобути саме у легкій атлетиці та шосейному велоспорті.

Як виступили українські паралімпійці?

Оксана Ботурчук (легка атлетика, біг на 400 метрів, клас - T12)

36-річна бігунка Оксана Ботурчук - одна з найтитулованіших бігунок в історії українського паралімпійського руху. Вона почала виступи на Паралімпіадах з Пекіну-2008, де здобула "золото" на 100-метрівці та "срібло" на 400-метрівці (клас T12).

До Паралімпіади-2020 Ботурчук підходила у статусі срібної призерки Ріо-де-Жанейро на 400-метрівці. Вона змогла відібратися у фінал, ставши першою у кваліфікації (разом із нею біг у супроводі срібний призер чемпіонату України з бігу на 400 метрів Микита Барабанов).

Вихід у фінал майже гарантував Ботурчук нагороду Паралімпіади-2020: окрім неї, туди відібралися ще три бігунки. Тобто, українці потрібно було лише не фінішувати останньою.

У кваліфікації Ботурчук за часом поступалася лише кубинці Омарі Дуранд Еліас - саме вона і випередила українку у боротьбі за "золото" Паралімпіади у Токіо, встановивши новий найкращий результат сезону - 52.58 секунди. Українка на фініші програла їй майже три секунди.

Легка атлетика. 400 метрів (клас - T12)

  1. Омара Дуранд Еліас (Куба) - 52.58 секунд
  2. Оксана Ботурчук (Україна) - 55.33 сек
  3. Алехандра Паола Перес Лопес (Колумбія) - 57.06 сек

Це восьма медаль для Ботурчук на рівні Паралімпіад. Лише одного разу вона здобувала "золото" - у Пекіні вона стала найсильнішою на 100-метрівці.

Ботурчук виступає у класі T12 - серед спортсменами із ураженнями зору. Травму вона здобула під час аварії на автомобілі у 1997 році.

Єгор Дементьєв (шосейний велоспорт, гонка з роздільним стартом, клас - C5)

56 медаль України на Паралімпійських Іграх у Токіо здобув 34-річний велогонщик Єгор Дементьєв.

Дементьєв підходив до Паралімпіади-2020 у статусі 4-разового чемпіона Ігор. Причому двічі поспіль він здобував медалі саме у гонках із роздільним стартом.

За "золото" у гонці із роздільним стартом боролися 15 велосипедистів. Вони мали подолати дистанцію у 32 км.

Єгор Дементьєв мав розпочинати гонку останнім. І до кінця боровся за третє поспіль "золото" Паралімпіади-2020 з нідерландцем Данієлем Абрахамом - саме його час на фініші мав випередити українець.

Виграти третю золоту медаль Паралімпійських Ігор у гонці із роздільним стартом українцеві не вдалося. На фініші Дементьєв програв Абрахаму близько півхвилини та посів підсумкове друге місце.

Велоспорт. Гонка із роздільним стартом (клас - С5)

  1. Данієль Абрахам (Нідерланди) - 42:46.45 хвилин
  2. Єгор Дементьєв (Україна) - 43:49.11 хв
  3. Алістер Донах'ю (Австралія) - 43:36.80 хв

Це шоста медаль Дементьєва на Паралімпійських Іграх. Чотири нагороди українець здобув у шосейному велоспорті (включно зі "сріблом" у Токіо), ще дві - у треку, причому "бронзу" Дементьєв вже встиг виграти у Токіо.

Читайте також: Україна здобула 12-у медаль Паралімпіади-2020: "бронзу" виграв велогонщик Дементьєв

Дементьєв виступає у класі C5 серед спортсменів із вадами кінцівок. При народженні одна його рука була коротшою за іншу.

На початок