Українка Мерешко виграла друге особисте "золото" на Паралімпіаді-2020 з плавання

Українка Мерешко виграла друге особисте "золото" на Паралімпіаді-2020 з плавання

Українка Мерешко виграла друге особисте "золото" на Паралімпіаді-2020 з плавання
. Reuters

Третя медаль для українки загалом.

Українська плавчиня Єлизавета Мерешко стала 2-разовою паралімпійською чемпіонкою з Токіо. Дистанцію 100 метрів брасом (клас - S5) українка проплила з найкращим часом.

Мерешко перед фіналом 100-метрівки брасом встигла виступити у трьох дисциплінах. На старті Паралімпіади Мерешко виграла "золото" у 50-метрівці вільним стилем, після чого стала срібною призеркою у 200-метрівці комплексним стилем.

Читайте також: Україна здобула перше "золото" на Паралімпіаді-2020: його виграла плавчиня Мерешко

Єдиний заплив, який закінчився для Мерешко без медалі, стала естафета 4х50 метрів. Плавчиня отримала естафету третьою, але на фініші втратила "бронзу", привівши Україну до четвертої позиції.

Мерешко була серед претенденток на медалі на дистанції 100 метрів брасом. За часом кваліфікації українська плавчиня поступалася лише британці Грейс Гарві.

Читайте також: Україна здобула сьоме "золото" Паралімпіади-2020: його виборов плавець Дубров

Проте у фіналі Мерешко випередила Гарві із запасом у 1.6 секунд. На фініші українська плавчиня показала час 1:40.59 хвилин.

Плавання. 100 метрів, брас (клас - S5)

  1. Єлизавета Мерешко (Україна) - 1:40.59 хвилин
  2. Грейс Гарві (Велика Британія) - 1:42.22 хв
  3. Верена Шотт (Німеччина) - 1:43.61 хв

Це п'ята золота медаль України у четвертий змагальний день Паралімпіади-2020. Ще чотири нагороди найвищого гатунку українці здобули саме у плаванні - Євгеній Богодайко, Максим Крипак, Михайло Сербін та Денис Дубров.

Читайте також: Українські плавці виграли "золото" та "срібло" в одному запливі на Паралімпіаді-2020

Усі медалі України на Паралімпіаді-2020

Хто така Єлизавета Мерешко

  • 29-річна параатлетка, яка представляє Херсон і виступає в параплаванні.
  • Чотириразова чемпіонка Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро на дистанціях 50, 100, 400 метрів вільним стилем і 100 метрів на спині. Також має в активі бронзову медаль у естафеті 4х50 метрів вільним стилем.
  • 5-разова чемпіонка світу та 9-разова чемпіонка Європи.
  • На Паралімпіаді виступатиме в категоріях S6, S7, SB5 та SM6, у яких змагаються параатлети, що використовують для руху тільки тулуб та руки, зокрема, ті спортсмени, що мають ампутовані кінцівки чи церебральний параліч.
  • Мерешко – параатлетка з церебральним паралічем. Почала займатись плаванням у віці 11 років для розробки слабких від народження м’язів ніг.
На початок