"Можливо, ми стаємо непотрібними". Яну Клочкову не запросили на святкування 30-річчя Незалежності

"Можливо, ми стаємо непотрібними". Яну Клочкову не запросили на святкування 30-річчя Незалежності

Олімпійська чемпіонка з плавання записала окреме звернення, присвячене Дню незалежності України.

У 2021 році Україна відсвяткувала 30-річчя Незалежності. Свято пройшло на центральній вулиці Києва Хрещатику за присутності президента України Володимира Зеленського.

На святкуванні Дня незалежності були присутніми низка українських спортсменів. Дар'я Білодід та Жан Беленюк, призери Олімпійських Ігор у Токіо, опублікували сторіз у Instagram.

Читайте також: "Найкращій країні в світі - 30". Як українські спортсмени відсвяткували День Незалежності: фото

Державні нагороди від президента України отримали також і Сергій Бубка та Андрій Шевченко.

Поруч зі святкуванням Дня незалежності перебувала й 4-разова олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова. Однак вона стверджує: на свято її не запросили.

Що сказала Яна Клочкова?

На відео експлавчиня висловила незадоволення тим, як в Україні відносяться до спортсменів. Клочкова пригадала недавній випадок відмови від громадянства першою олімпійською чемпіонкою України Оксаною Баюл.

Читайте також: Олімпійська чемпіонка Оксана Баюл відмовляється від громадянства України

Клочкова вважає, що на такі свята, як 30-річчя Незалежності мають запрошувати олімпійських чемпіонів. Саме вони, на її думку, всі ці роки підіймали імідж країни.

"Вважаю, що в такі свята, як 30-річчя Незалежності України, є важливою присутність олімпійських чемпіонів, титулованих спортсменів. Людям, завдяки яким нашу країну пізнають за кордоном, лунає гімн країни, підіймається прапор. Добре, мене не запросили, Героя України, найтитулованішу спортсменку нашої країни. Але, як ми знаємо, перша олімпійська чемпіонка Оксана Баюл відмовилася від українського громадянства. Можливо, таким емоційним вчинком вона хоче показати нашому уряду, що ми втрачаємо наших олімпійських чемпіонів, спортсмени їдуть закордон".

За словами олімпійської чемпіонки, цим жестом держава "стимулює" колишніх та чинних спортсменів шукати інші рішення.

"Можливо, тому що ми стаємо непотрібними. Не знаходячи підтримки, доводиться приймати такі рішення й робити відповідні вчинки. У такий день, як сьогодні, дуже важливий, також проявляється це відношення. Звісно, що сумно від цього і наводить на сумні думки. Доводиться думати у подальшому про те, як бути та що робити".

Що відомо про Яну Клочкову?

  • 5-разова призерка Олімпійських Ігор у 2000 та 2004 роках: на дистанціях 200 та 400 метрів комплексним стилем Клочкова здобувала "золото", а на 800 метрах вільним стилем - "срібло".
Читайте також: 30 років Незалежності України – 30 перемог українського спорту
  • Клочкова - найтитулованіша олімпійська чемпіонка в історії України. Жодному іншому представникові України не вдавалося здобути стільки медалей на Олімпіадах.
  • Яну Клочкову у минулому нагороджували державними орденами: орденом княгині Ольги 1-го та 2-го ступенів, "За заслуги" 3-го рівня. А у 2004 році експлавчиня отримала найпочесніше звання Героя України.
  • Клочкова народилася у Сімферополі. У серпні 2020-го вона повідомляла, що живе як у Києві, так і у Сімферополі, що анексований Росією.
На початок