Зеленський нагородив державними орденами Сергія Бубку та Андрія Шевченка на 30-річчя Незалежності

Зеленський нагородив державними орденами Сергія Бубку та Андрія Шевченка на 30-річчя Незалежності

Зеленський нагородив державними орденами Сергія Бубку та Андрія Шевченка на 30-річчя Незалежності
. Андрій Шевченко. Фото: AP

За досягнення високих спортивних результатів.

Президент України Володимир Зеленський нагородив державними орденами очільника Національного олімпійського комітету України Сергія Бубку, а також колишнього тренера збірної України з футболу Андрія Шевченка.

Нагородження відбулося у День незалежності, 24 серпня. Президент України, виступаючи з промовою на параді до 30-річчя Незалежності, нагородив орденами діячів за "вагомий особистий внесок в розбудову української держави, розвиток національної освіти та системи охорони здоров'я, досягнення високих спортивних результатів, плідну громадську діяльність".

Читайте також: 30 років Незалежності України – 30 перемог українського спорту

Серед нагороджених були і два представники спорту. Сергій Бубка отримав Орден Свободи - одну із найвищих нагород, які можуть отримати громадяни України.

Президент НОК України не вперше отримує державну нагороду. У лютому 2001-го він отримав найвище звання - Героя України, також його нагороджували орденами Ярослава Мудрого 3-го, 4-го та 5-го ступенів і орденами "За заслуги" 1-го та 2-го ступенів.

Андрія Шевченка, у свою чергу, нагородили орденом Ярослава Мудрого 5-го ступеня. Окрім представників спорту, ним нагороджують вчених, письменників, митців, відомих бізнесменів, правозахисників, бізнесменів та інших.

Шевченко в минулому отримував звання Героя України у 2004 році. Також його нагороджували орденами "За заслуги" 1-го, 2-го й 3-го ступенів, та "За мужність" 3-го ступеня.

Що відомо

  • Влітку 2021 року відбулися два крупні міжнародні турніри за участю України: чемпіонат Європи з футболу та Олімпійські Ігри. На футбольному турнірі Україна досягла історичного результату, дійшовши до чвертьфіналу.
  • Андрій Шевченко працював зі збірною України з 2016 по 2021 роки, вивівши її на чемпіонат Європи, а також очоливши її на турнірі. Влітку 2021-го він покинув збірну після того, як у нього сплинув термін дії контракту.
Читайте також: "Мій контракт закінчився". Андрій Шевченко залишив посаду головного тренера збірної України
  • У якості гравця Шевченко здобував найвищу особисту нагороду у футболі - Золотий м'яч у 2004 році, яким нагороджують найкращих футболістів світу.
  • На Олімпійських Іграх Україна повторила результат Лондону-2012 за кількістю медалей, вигравши 19 нагород. Водночас, у Токіо олімпійська збірна України також встановила антирекорд за кількість золотих медалей.
  • Сергій Бубка є президентом Національного олімпійського комітету України з червня 2005 року. Крім того, він є членом Виконавчого комітету Міжнародного олімпійського комітету України.
  • У якості спортсмена Бубка ставав олімпійським чемпіоном Ігор у 1988 році, а також чемпіоном світу та Європи. Також йому належав світовий рекорд у стрибках у висоту, який у 2020 році був побитий шведським легкоатлетом Арманом Дюплантісом.
На початок