"Не хочу заперечувати, що йде війна між Україною й Росією". Магучіх - про фото з росіянкою Ласіцкене

"Не хочу заперечувати, що йде війна між Україною й Росією". Магучіх - про фото з росіянкою Ласіцкене

"Не хочу заперечувати, що йде війна між Україною й Росією". Магучіх - про фото з росіянкою Ласіцкене
AP

Українська стрибунка у висоту - про виступ на Олімпіаді-2020 та інцидент з фото із Ласіцкене.

Українка Ярослава Магучіх повернулася після виступів на Олімпійських Іграх у Токіо. У передостанній день змагань Магучіх здобула бронзову медаль, поступившись представниці ОКР Марії Ласіцкене та австралійці Ніколі МакДермотт.

Читайте також: Магучіх - бронзова призерка Олімпіади-2020, Геращенко і Левченко - у топ-8

Для 19-річної стрибунки ця медаль стала першою на рівні Олімпійських Ігор. До неї Магучіх підходила у якості чемпіонки Європи, а також володарки найкращого результату сезону - вище за 2.03 метри ніхто не стрибав.

Після прильоту Ярослава Магучіх дала прес-конференцію, у якій розповіла про емоції й те, що означає для неї цей результат. А також про інцидент із фотографією з представницею ОКР.

Читайте також: Бронзову призерку Токіо-2020 Магучіх розкритикували за фото з атлеткою із ОКР. Що про це відомо

Магучіх звернула увагу, що перед змаганнями був проведений інструктаж щодо норм поведінки зі спортсменками з ОКР. А також розповіла про наявність фізичних проблем перед стартом змагань.

"Так, нам проводили інструктаж. Але я була на емоціях, це були емоційні змагання для мене. Я ще молода спортсменка, і це Олімпійські Ігри, і в мене були фізичні проблеми, але я дуже була рада, що я впоралася. Ми просто привітали одна одну, як і спортсменку з Австралії".

Читайте також: "Не тренувалися 10 днів". Магучіх могла пропустити Олімпіаду-2020, її виступ був під питанням

Українка зазначила, що її поведінка не має жодного відношення до висловлювання політичної позиції. І назвала обійми з Ласіцкене звичайним привітанням.

"Після змагань ми всі традиційно привітали одна одну, і в цьому не було якоїсь політичної позиції. У нас є свобода думка, тому я дякую тим людям, які мене підтримували, розуміють. Хочу подякувати тим людям, які критикують. Це для мене досвід і зробить мене сильнішою".

"Ще раз кажу: у мене не було ніякої політичної позиції. І тим паче я не хочу заперечувати, що йде війна між Україною та Російською Федерацією. Ми просто привіталися за олімпійською традицією. Дуже шаную воїнів, які змагаються за те, щоб ми могли виступати на міжнародній арені".

Стрибунка звернула увагу, що цей інцидент не затьмарив її враження від Олімпіади. І розраховує, що на наступних Олімпійських Іграх вже виступить

"Насамперед, ніщо не зіпсує враження від Олімпійських Ігор, тому що це - змагання, на які прагне потрапити кожен спортсмен. І коли я вже потрапила і вже у кваліфікації, я зрозуміла, що я фіналістка Олімпійських Ігор – ці емоції ніхто не зіпсує".

"Звичайно, хочеться далі, щоб прапор України підіймався, і я хочу потрапити на наступні Олімпійські Ігри, тому, що мені вже буде 23 і я буду вже більш досвідченою олімпійською спортсменкою".

Ярослава також зазначила, що отримувала пропозиції змінити громадянство. Але немає жодних намірів це робити.

"Навіть не розглядала це, тому, що я люблю свою країну і хочу виступати за неї".

"Представляю Україну на міжнародному рівні з 2017 року. Дуже пишаюся тим, що підіймаю український прапор і лунає гімн. Ця медаль для мене дуже важлива, змагання були трохи складніші фізично та психологічно. Але ця медаль для мене як золота".

Що відомо

  • Тренерка бронзової призерки Токіо-2020 Тетяна Степанова зазначила, що старт Магучіх на Олімпіаді-2020 був під питанням через те, що вона підвернула гомілку.
  • Після Олімпіади-2020 Магучіх очолила рейтинг стрибунок у висоту, випередивши представницю ОКР Ласіцкене.
Читайте також: Ярослава Магучіх уперше очолила світовий рейтинг стрибунок у висоту: на яких місцях інші українки
  • Магучіх перед Олімпійськими Іграми була лідеркою сезону за подоланою висотою - 2.03 метри. Проте після Олімпіади-2020 її випередила Ласіцкене, яка стрибнула на 2.04 метри.
  • Магучіх лише вдруге у 2021 році не здобула перемогу у стрибках на відкритому повітрі. На турнірі в німецькому Дессау вона посіла друге місце (1.92 метри), поступившись іншій українці Ірині Геращенко.
  • У лютому 2021-го Магучіх встановила новий особистий рекорд, стрибнувши на 2.06 метри на змаганнях у Банській-Бистриці.
  • Ще дві українки - Ірина Геращенко та Юлія Левченко - на Іграх у Токіо подолали планку 1.98 метри та 1.96 метри відповідно, посівши четверте та восьме місця відповідно.
На початок