Олімпіада-2020: які українські спортсмени відібралися на Ігри, але не виступили там

Олімпіада-2020: які українські спортсмени відібралися на Ігри, але не виступили там

Олімпіада-2020: які українські спортсмени відібралися на Ігри, але не виступили там
. Jimmie48

Атлети мали право виступити на Іграх, проте у підсумку їх пропустили.

На Олімпійських Іграх у Токіо збірна України виступила із найменшим представництвом. 152 спортсмени загалом боролися у Токіо за олімпійські нагороди.

Попередньо склад, який оголосив Національний олімпійський комітет України налічував 158 спортсменів. Однак частина з них з тих або інших причин відправитися у Токіо не змогли.

Читайте також: Україна оголосила заявку на Олімпіаду-2020: скільки ліцензій та хто з зірок залишився поза Іграми

Суспільне Спорт згадує усіх українських спортсменів, які пропустили Олімпійські Ігри у Токіо.

Дмитро Чумак (важка атлетика) - підозра у вживанні допінгу

Дмитро Чумак мав стати третім важкоатлетом від України на Олімпійських Іграх у Токіо. А до самої Олімпіади 31-річний українець підходив у статусі чинного чемпіона Європи у вазі до 109 кілограмів.

Проте ще перед оголошенням списку спортсменів на Олімпіаду від України стало відомо, що Чумак не виступить на Іграх через підозру у вживанні допінгу. Особливістю його справи стало те, що за умов програшу апеляції Україна могла втратити не лише Чумака, але й одну з двох важкоатлеток, які відібралися на Ігри - Камілу Конотоп чи Ірину Деху (перед відстороненням Чумака та його тренера Україна мала 18 порушень).

  • Результат на Олімпіаді-2020: Каміла Конотоп посіла п'яте місце на Олімпійських Іграх. А ось Ірина Деха, йдучи у топ-3 завдяки виступу у ривку, у поштовху не взяла вагу і закінчила виступи без результату.
Ольга Ляхова (легка атлетика, біг на 800 метрів) - особисті причини

Ольга Ляхова здобула ліцензію на Олімпійські Ігри у Токіо і мала виступити у бігові на 800 метрів. Проте не виступила через рішення лікарів.

У травні 2021-го Ляхова повідомила про народження доньки. Українка готувалася до Олімпіади навіть під час вагітності, але пропустила один із найважливіших стартів - чемпіонат України.

Попри те, що норматив Ляховій вдалося виконати, її повинні були включити у склад рішенням Головної тренерської ради. Підтримку від неї бігунка не отримала - саме через свій стан.

"За тиждень до прийняття рішення в мене запитували, чи хочу я їхати до Токіо та коли брати квитки. Тож я була налаштована виступити на Іграх. При цьому я розуміла, що остаточне рішення залишиться за тренерським штабом. Знаю, що реакція була більше незадовільна, хоч президент Федерації легкої атлетики був на моєму боці. Після наради один із тренерів мені розповів, що це було майже одностайне рішення. Сказали, що неможливо відновитись після пологів так швидко", - сказала Ляхова.
  • Результат на Олімпіаді-2020: квоту Ляхової отримала спортсменка з іншої країни - швейцарка Делія Склабас. Україна на дистанції 800 метрів у Токіо представлена не була.
Марта Костюк (теніс) - травма

Марта Костюк мала стати п'ятою українською тенісисткою на Олімпіаді-2020, відібравшись на Ігри завдяки рейтингу. І навіть потрапила до складу, який оголосив НОК, на Олімпійські Ігри у Токіо.

Костюк мала змагатися на Олімпіаді у одиночному та парному турнірах з Еліною Світоліною. Однак у підсумку не змогла відправитися у Токіо, усе - через травму плеча, якої зазнала.

Заявити замість Костюк когось із тенісисток на одиночний турнір Україна не змогла - решта не проходили за рейтингом. А ось у парному зі Світоліною зіграла Даяна Ястремська.

  • Результат на Олімпіаді-2020: Еліна Світоліна стала бронзовою призеркою Олімпіади в одиночному турнірі. Проте у парному лідерка збірної України, разом із Даяною Ястремською, вилетіли у першому ж раунді.
Аліна Грушина (жіноча боротьба) - травма

Грушина мала стати однією з п'яти українок, що виступлять на Олімпійських Іграх у Токіо. Українська борчиня здобула ліцензію для України за підсумками європейського відбіркового турніру та й взагалі успішно провела 2021 рік: "срібло" ліцензійного турніру, "бронза" на Євро.

Однак за тиждень перед стартом Олімпіади стало відомо, що Грушина не виступить на Олімпіаді. Причиною цього стала травма, якої вона зазнала.

На відміну від випадку із Костюк, федерація України з вільної боротьби змогла заявити замість Грушиної іншу спортсменку. Тетяна Кіт виступила у ваговій категорії до 57 кг, але потрапити хоча б у втішні сутички не змогла.

  • Результат на Олімпіаді-2020: у жіночій боротьбі Україна виборола дві "бронзи" зусиллями Алли Черкасової та Ірини Коляденко.
Ігор Главан (спортивна ходьба) - дискваліфікація

Главан був одним із п'ятьох українців, які мали виступити у спортивній ходьбі на дистанції 50 кілометрів. Український легкоатлет намагався реабілітуватися за відсутність результату у Ріо-де-Жанейро, коли не зміг фінішувати.

Проте на Ігри у Токіо Главан взагалі не відправився. Спортивний арбітражний суд вирішив подовжити українському легкоатлетові дискваліфікацію на три роки та анулював його результати, починаючи з 25 липня 2017 року.

  • Результат на Олімпіаді-2020: у чоловічій спортивній ходьбі на 50 км українці опинилися за межами топ-20. 25-м став Мар'ян Закальницький, а 39-м - Валерій Літанюк. Ще один українець, Іван Банзерук, не фінішував.
Юлія Єлістратова (триатлон) - відсторонення

Юлія Єлістратова відібралася на Олімпійські Ігри у Токіо та мала виступити у триатлоні. НОК включив Єлістратову до складу олімпійської збірної України.

Проте на саму Олімпіаду українська триатлоністка не відправилася. Уже під час Олімпійських Ігор Всесвітня агенція з тестування, яка займається допінг-справами, повідомила про відсторонення спортсменки через підозру у вживанні препарату еритропоетіну - речовини, яка поліпшує доставку кисню до м'язів і впливає на їхню витривалість.

  • Результат на Олімпіаді-2020: Єлістратова була єдиною представницею України у триатлоні, інші українці не відібралися.
Михайло Гаврилюк (метання молота), Назар Коваленко (спортивна ходьба), Наталя Пироженко-Чорномаз (естафета 4х400 метрів) - відсторонення

Останніми від Олімпіади-2020 відсторонили трьох українських легкоатлетів. Михайло Гаврилюк, Назар Коваленко, а також Наталя Пироженко-Чорномаз пропустили Олімпійські Ігри у Токіо.

Відсторонення спортсменів також пов'язане із допінг-справами. Проте, на відміну від справи Юлії Єлістратової, причина відсторонення полягала у відсутності всіх допінг-проб - щонайменше одну у позазмагальний період спортсмени своєчасно не здали.

Один із легкоатлетів - Назар Коваленко - намагався оскаржити рішення вже у Токіо. Попри відсторонення, український спортсмен відправився на Олімпіаду-2020, сподіваючись вже там здати допінг-пробу. Проте по прильоту йому все одно відмовили в участі.

  • Результат на Олімпіаді-2020: у чоловічій спортивній ходьбі на 50 км українці опинилися за межами топ-20. 25-м став Мар'ян Закальницький, а 39-м - Валерій Літанюк. Ще один українець, Іван Банзерук, не фінішував. У метанні молота Михайлові Кохану вдалося посісти четверте місце, а в естафеті 4х400 метрів збірна України не змогла вийти у фінал (шосте місце у кваліфікації).

Головні підсумки Олімпіади-2020

На початок