"Будемо міняти головних тренерів". Як міністр спорту відреагував на результати України на Олімпіаді

"Будемо міняти головних тренерів". Як міністр спорту відреагував на результати України на Олімпіаді

"Будемо міняти головних тренерів". Як міністр спорту відреагував на результати України на Олімпіаді
НОК

Гутцайт вважає, що міністерство зробило все, щоб спортсмени могли "поїхати й перемагати".

Олімпіаду-2020 у Токіо Україна завершила з 19 медалями: одним "золотом" Жана Беленюка в греко-римській боротьбі, шістьма срібними нагородами та одразу 12 "бронзами".

Після завершення змагань міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт оцінив виступ збірної та розповів Суспільне Спорт, як планує вирішувати проблеми, які показала Олімпіада.

Попри те, що міністр назвав кількість медалей збірної успіхом, він також звернув увагу й на те, що не всім українцям вдалося створити конкуренцію світовим лідерам. Гутцайт запевнив, що аналізуватиме кожен вид спорту окремо та обговорюватиме план розвитку й необхідних змін з представниками федерацій.

Читайте також: "Були забезпечені усім, щоб результати були кращими". Гутцайт - про виступ легкоатлетів у Токіо
  • Про результат збірної

"Загалом 19 медалей – це великий успіх України, – вважає Гутцайт. – Ми складно розпочинали цю Олімпіаду. Ми бачили, який був тиск на наших спортсменів. Бачили, як наші українські гранди не отримували медалі".

"Ми в першій двадцятці за кількістю медалей: ми посіли 16-те місце. Я вважаю, що це успіх, і потрібно про це говорити і кричати".

"Бронза" – це велика нагорода на Олімпійських іграх. На сьогоднішній день не пощастило мати більше золотих медалей".

"Хочу подякувати всім українцям за те, що нас підтримували. Наприклад, вчора мене зупинила поліція на дорозі. Побачили мене і говорять: "Ой, як прикро, що Олександр Хижняк програв". Усі вболівали, і всі дивилися".

Читайте також: Медальний залік після закінчення Олімпіади-2020: на якому місці Україна
  • Про аналіз поразок

"Я зараз буду дивитися на всі види спорту, які не отримали нагороди, які нічого не показали на Олімпійських іграх і в яких спортсмени були повністю не готові, щоб перемагати, – заявив міністр. – У нас 23 спортсмени були поруч з медаллю й посіли 4-6-ті місця. Тобто є потенціал. Ми конкурентоспроможні в деяких видах, а в деяких – повний провал".

"Сто відсотків будемо міняти головних тренерів, збиратись з федераціями, дивитися їхні плани на майбутнє. Тому що в 2024 році в Парижі нам потрібно, щоб не тільки перемагали одні види спорту, а й додалися ті, в кого є історія на Олімпійських іграх. Усі тренери повинні знати, що вони мають відповідати за виступ своїх спортсменів".

"І федерації теж. Федерації рекомендують міністерству тренерів, які будуть готвувати спортсменів. Міністерство надає кошти. Ми разом співпрацюємо".

На думку Гутцайта, навіть якщо окремі спортсмени показали високий результат, це не означає, що їхні види спорту достатньо розвинені, адже завжди потрібно мати лаву запасних, а не покладатися на одну-дві зірки.

"Кожному виду спорту треба, щоб був не один спортсмен, а ціла плеяда. Щоб ми розраховували, якщо не на одного спортсмена, то на другого. Не можна розраховувати на одну Ольгу Харлан або Олексія Середу".

Міністр стверджує, що держава надала максимальну підтримку спортсменам і свою частину роботи виконала.

"Я хочу наголосити, що до Олімпійських ігор міністерство зробило все те, що було потрібно, – запевняє Гутцайт. – Всі федерації написали листи, де вказали, що їм потрібно, який графік підготовки, яке обладнання потрібно. Держава виконала все для наших спортсменів. Залишилося тільки поїхати й перемагати".
  • Про програму розвитку

Важливою складовою зрушень у результатах міністр вважає впровадження програми розвитку спорту та, зокрема, підтримку клубного спорту, який починає розвиватися паралельно з державними інституціями.

"Є напрацювання. Ми прийняли програму розвитку спорту до 2028 року".

"Розглядаємо перехід на клубну систему. Вже розробили законопроєкт. Але робити реформи заради реформ не потрібно. Є дитячо-юнацькі спортивні школи. Багато кажуть, що це прийшло з пострадянського часу, але нічого краще ми ще не придумали. Зараз будуть приватні й державні клуби. А ми вже будемо бачити, хто краще працює і що потрібно ще зробити".

"Нам потрібно робити кращі умови для підготовки спортсменів, будувати олімпійські бази, робити умови для тренерів. Тренери – це основа спорту. Нам також потрібно опікуватися масовим спортом: не лише спортом вищих досягнень, але й здоров'ям нації".

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

Читайте також: Вихід України, феєрверки та представлення Парижа. Якою була церемонія закриття Олімпіади-2020
На початок