Жан Беленюк - про емоції від "золота" Олімпіади, роль тренера та подальші плани після Ігор

Жан Беленюк - про емоції від "золота" Олімпіади, роль тренера та подальші плани після Ігор

Ексклюзивно
Жан Беленюк - про емоції від "золота" Олімпіади, роль тренера та подальші плани після Ігор
AP Photos

Ексклюзивний коментар олімпійського чемпіона Токіо-2020.

Жан Беленюк здобув для України першу і поки що єдину золоту медаль Олімійських Ігор. Український борець став переможцем у ваговій категорії до 87 кілограмів у греко-римській боротьбі.

Успіх Беленюка став історичним. 30-річний борець став першим українським представником у греко-римській боротьбі, який здобув "золото" на Олімпійських Іграх. Востаннє це вдавалося на Олімпіаді-1996 - В'ячеслав Олійник виграв нагороду у ваговій категорії до 90 кг.

Читайте також: Україна здобула перше "золото" Олімпіади-2020: його виграв борець Жан Беленюк

Після виступу на Олімпіаді український борець повернувся в Україну та дав розгорнуте інтерв'ю Суспільне Спорт щодо емоцій та результату на Олімпійських Іграх.

Беленюк розповів про емоції від виграної медалі, перемоги над суперниками у Токіо, а також як тренерський фактор допоміг йому впоратися з травмою та виступити на Олімпіаді.

  • Про емоції від медалі

"Щасливий. Дуже радий потішити всіх українців та здобути цю довгоочікувану медаль. Як особисто я чекав золотої медалі на Олімпіаді, так і усі. Сподіваюся, що вона ще буде не останньою на цих Іграх у Токіо для нашої збірної".

  • Про настрій на перший бій проти ДатунашвіліБеленюк поступився Датунашвілі на останньому Євро з боротьби

"Був налаштований дуже позитивно. Із самого ранку прокинувся та зрозумів, що маю отримати задоволення від цього турніру. Чомусь у мене на серці і у голові було розуміння, що все буде добре. І з цим розумінням я йшов до борцівської зали. Знав, що боротимуся з Датунашвілі. І розуміючи, як минулого разу ми відборолися - рахунок 1:1 і переконливої боротьби він не показав, зрозумів, що мені треба використовувати свій шанс у партері та показати свою перевагу. По суті так я і побудував свою сутичку".

  • Про фінальний бій проти Лорінца

"Коли дізнався, що з Лорінцом буду боротися - дійсно, ми вже зустрічалися до десяти разів, жодного разу не програвав - якось спокійно віднісся. Спокійно був налаштований, але знав, що він - міцний хлопець. Треба було чітко йти по своєму графіку. Знав, що треба робити і взагалі відслідковував всіх своїх супротивників, борців, з якими зустрічався на килимі. Знаю їхні слабкі і сильні сторони, психологічну загаратованість. Розумів, що Лорінц психологічно мені програв до фіналу".

  • Про тренерський фактор

"Це дуже круто. Мріяв все своє життя, щоб працювати саме із Володимиром ШацькимТренер Жана Беленюка. Він працював у Дніпрі і буквально кілька років тому переїхав у Київ. Радів, тому що розумів, що це моя людина - хочу щоб він мене тренував. Серце лежало саме до нього, я його вітаю, дуже щиро вдячний, що він мене підвів [до медалі]. Хоча було скрутне становище: за три тижні до виходу на килим травмувався, був вивих плеча. І тільки його віра у мене дала мені змогу підготуватися і виходити саме за перемогою. Шалений результат: з трьох борців - дві медалі і один ледь-ледь не став третім. Це феноменальний результат, я вважаю, що у цього тренера повинно бути яскраве майбутнє. Йому спортсмени довіряють, люблять, і він дійсно цього заслуговує".

  • Про гопак після здобутого "золота"

"Гопак? Це була моя обіцянка. Танцював у 2019 році на чемпіонаті Європи, на Європейських Іграх. На чемпіонаті світу-2019 я вигравав, але не танцював, але було дуже багато запитань. Я сказав: коли виграю Олімпійські Ігри - станцюю, щоб потішити глядачів. Був привід станцювати - по суті виконав обіцянку".

  • Про спокій під час перемог на Олімпіаді

"У мене такий психотип, і я не дуже емоційна людина саме на килимі. Навіть коли перемагаю - не стрибаю, не залажу на тренера та не кидаю його. Якось ось такий прояв радості у мене, спокійний. З приводу сконцентрованності - гадаю, перед найважливішим стартом у своїй кар'єрі будь-який спортсмен буде максимально зосереджуватися, щоб не зволікати і не пропустити той чи інший прийом, який може стати у кінці-кінців фатальним і не дати змогу здобути тобі омріяне "золото". Налаштовувалися та концентрувалися максимально можливо, щоб було як треба".

  • Про травму та можливу участь борця Семена Новікова на Олімпіаді

"Не все було очевидно. Казав, що травмувався напередодні і не уявляв, як боротимуся. Повторюся: лише мій тренер та лікар вселили в мене цей оптимізм і сказали, що все буде добре. Дійсно розумів, що мене просто на британський прапор порвуть, якщо буде поганий виступ. Усвідомлював і розумів це, налаштовувався якось позитивно. Семен був зі мною як страхувальний спортсмен, але вже ближче до старту я відчув, що маю змогу показати результат. І у мене немає жодних дорікань з приводу того, що говорив Семен. Він - молодий хлопець. Можливо, коли він стане трохи дорослішим - все зрозуміє, але мені здається, що на нього впливають не дуже хороші люди".

Читайте також: "Травмувався і не знав, чи буду змагатися на Олімпіаді". Беленюк – про "золото" і виступ у Токіо
  • Про подальші плани після Олімпіади

"Де є шанси мене побачити у майбутньому: на Олімпійських Іграх чи кандидатом у мери Києва? Шанси 50 на 50. Подивимося. Я така людина, що у мене цікаве та непередбачуване життя. Можу з'явитися і у тому, і в іншому місці, навіть не думаючи про це, а вже завтра знаючи, як рухатися в цьому напрямі. Але наразі я б хотів трохи перепочити від спорту, бо його було дійсно багато у моєму житті в останній час та сконцентруватися на своїй політичній діяльності. Було багато розмов, що я і спортсмен, і тренуюся, і готуюся до Олімпіади, а ще й народний депутат. Зараз хочу бути просто депутатом, щоб вирішувати питання і проблеми спортсменів".

На початок