"Якби був ще один заплив - було б і "золото". Михайло Романчук - про другу медаль на Олімпіаді-2020

"Якби був ще один заплив - було б і "золото". Михайло Романчук - про другу медаль на Олімпіаді-2020

Ексклюзивно
"Якби був ще один заплив - було б і "золото". Михайло Романчук - про другу медаль на Олімпіаді-2020
. AP

Український плавець - про результат у другому для себе фіналі Олімпійських Ігор у Токіо.

Михайло Романчук виграв другу медаль для України на Олімпіаді-2020 у плаванні. Дистанцію 1500 метрів вільним стилем український плавець подолав з другим часом, вигравши для України перше "срібло" на Іграх у Токіо.

Читайте також: Михайло Романчук - срібний призер Олімпіади-2020 з плавання!

Як і на дистанції 800 метрів, Романчук став переможцем кваліфікації, але не олімпійським чемпіоном. Цього разу українцеві вдалося на фініші випередити італійця Грегорі Палтріньєрі, але не американця Роберта Фінка, який вирвався на перше місце наприкінці запливу.

Романчук став єдиним українцем, що здобув у Токіо дві медалі. А також першим за 17 років плавцем, що виграв щонайменше одну медаль саме у цьому виді спорту.

Після закінчення запливу Михайло Романчук дав прес-конференцію, у якій оцінив виступ на Олімпійських Іграх та, зокрема, другий фінал для себе. Романчук звернув увагу на те, що фінал у запливі на 1500 метрів, на відміну від кваліфікації, відбувався уранці, але не вважає це причиною своєї поразки.

  • Про поразку Фінку у фіналі та що це для нього означає

"Звичайно, знав, що він сильний фінішер. Це вже показала практика на фініші 800 метрів. Задоволений другим місцем, тому що для мене це незвична практика - змагатися зранку. Все-таки у нас четверта ранку, а в Америці - вечір. Це також зіграло велику роль. Але такі реалії нашого життя, і всі були в однакових умовах. І я не можу сказати, що хтось там переміг через те, що змінили розклад. Всі були в однакових умовах, і американець виявився сильнішим. Але я дуже мотивований на наступний сезон та олімпійський цикл, який буде меншим. Будемо готуватися до Парижа і паралельно показувати найкращі результати".

  • Про впевненість у тому, що наступний заплив став би для нього золотим

"Ми приїхали в Японію 12 липня, тому трішки організм звик до цього часу та режиму. Але все-таки, як не крути, біологічний годинник ніяких не обдуриш. Важко, але як я і казав, усі в однакових умовах і мені немає, на що скаржитися. У мене дві медалі - "срібло" та "бронза". Якби був ще один заплив - було б і "золото", але на жаль його немає. Проаналізуємо з тренером виступ та помилки, які, упевнений, що були. Будемо їх враховувати та рухатися далі".

  • Як оцінює результати на Олімпіаді в Токіо

"Є дві медалі, чим я дуже задоволений. Це той самий чемпіонат світу, Олімпіада - всі ті ж суперники. Повернувся [з чемпіонату світу] зі "сріблом" на 1500 метрів, цього разу - також "срібло". Зміг випередити німцяФлоріана Веллбрука, це вже радує. Уперше його випередив за свою кар'єру, з 2018 року ми вже суперники і жодного разу до цього не вдавалося виграти у нього цю дистанцію. Але з'явився молодший, спритніший та швидший [Фінк]. Вітаю його з тим, що переміг, але, як я вже казав, здаватися не буду і працюватиму ще сильніше".

"Показав свій максимум, все, на що здатний. Упевнений, якби фінали були ввечері - боровся за "золото". Шансів було б набагато більше, оскільки ввечері почуваю себе краще. Але нічого, не закінчую кар'єру, мені є, що доводити іншим".

  • Про фактор тренера у здобутті двох медалей на Олімпіаді

"ТренерТренує Романчука Петро Нагорний привітав мене. Це все-таки наші перші олімпійські медалі, він мій перший тренер, разом йшли до цього з шести років, 19 років працюємо один з одним. Не тільки мені є, що доводити. Ми разом, працюємо далі і будемо доводити, на що здатні".

  • Чи вважає результат у фіналі максимумом

"Знав, що американець швидко фінішуватиме, але я проплив свій максимум. Пропливти десь краще я б не зміг, зробив максимум. Є "срібло", є медаль - я цим задоволений".

  • Про вболівання за дружину - Марину Бех Романчук

"Був би дуже щасливий [золоту Марини Бех Романчук] та вболіватиму за неї усім серцем. Потраплю на стадіон і підтримуватиму. Знаю, що вона - сильна дівчинка і зможе себе проявити. Бачив, що вона стрибнула 6.71 метри - гадаю, далі не стрибала, може на другу і третю спробу не виходилаПід час двох наступних спроб Бех-Романчук заступила, але пройшла у фінал та спокійно вийшла у фінал. 3 серпня зранку також усією сім'єю будемо вболівати, але тепер вже за неї".

Дивіться також: Шалені емоції Марини Бех-Романчук на медаль чоловіка Михайла Романчука на Олімпіаді: відео
  • Про те, що не планує залишатися в Токіо на церемонію закриття

"Чесно кажучи, вдома не був два з половиною місяці. Надзвичайно сильно хочу додому і сподіваюся, що 3 липня Марина [Бех-Романчук] вдало відстрибає. Квитки придбані на 5 серпня - я дуже хочу додому. Довгий час не був вдома. Просто скучив за домом".

Хто такий Михайло Романчук

  • 24-річний плавець із Рівненської області, 2-разовий олімпійський призер з плавання.
  • 7-разовий призер чемпіонатів Європи (4 - "золота") та 2-разовий срібний призер чемпіонатів світу.
  • У 2021 році Романчук виграв два золота на Євро з водних видів спорту - на дистанціях 800 та 1500 метрів вільним стилем.

Усі медалі України на Олімпіаді-2020

На початок