"Зіграли роль пандемія та зайвий рік у вазі". Тренер Дар'ї Білодід – про втрачене "золото" Олімпіади

"Зіграли роль пандемія та зайвий рік у вазі". Тренер Дар'ї Білодід – про втрачене "золото" Олімпіади

Ексклюзивно
"Зіграли роль пандемія та зайвий рік у вазі". Тренер Дар'ї Білодід – про втрачене "золото" Олімпіади
НОК

Батько й наставник першої медалістки України на Олімпіаді-2020 прокоментував результат доньки.

Дар'я Білодід стала першою українкою, яка здобула олімпійську нагороду на Токіо-2020. У вазі до 48 кілограмів Білодід виграла "бронзу" на змаганнях у дзюдо.

Попри виграну медаль, Білодід зазначала, що розраховувала виграти "золото" і тепер планує реалізувати мрію про "золото" в Парижі-2024. Хоча згодом її підтримав тренер збірної України Віталій Дуброва, відзначивши те, як вона впоралася з емоціями та виступила у фінальній сутичці.

Читайте також: "Вона варта цієї нагороди". Тренер України з дзюдо - про "бронзу" Дар'ї Білодід на Олімпіаді-2020

Геннадій Білодід – бронзовий призер чемпіонату світу-2005 з дзюдо, а нині тренер Дар'ї Білодід в інтерв'ю Суспільне поділився враженнями від виступу доньки та її реакцією на медаль.

За словами батька дзюдоїстки, вона вже усвідомила результат, здобутий на Олімпіаді-2020. І підтримав її, хоча визнав - Дар'я хотіла здобути "золото".

"Дар'я вже усвідомила, що вона – бронзова призерка Олімпійських ігор. Звісно, вона засмучена: хотіла золоту медаль. Але було складно, кожна сутичка була складною: психологічно й, напевно, фізично – не знаю. Вона молодець".

Результати команда вже почала аналізувати, але, за словами Геннадія, конкретно їх ще не розбирала. Попри це, однією з причин поразки у півфіналі Білодід вважає перенесення Олімпіади на рік, що відстрочило запланований перехід Дар'ї у важчу категорію.

"Десь пандемія зіграла, тому що на рік більше боролися в цій вазі. Тримали її та голодували. Це все також дається взнаки. Психологічно важко, коли ти їси порційно, а не скільки тобі хочеться. Дар'я – молодець, витримала".

Читайте також: "Краще бути з "бронзою", ніж без медалі". Дар'я Білодід - про Олімпіаду-2020 та плани після неї

Після повернення з Олімпіади Дар'я планує зробити паузу в повноцінних тренуваннях. Але скільки триватиме цей відпочинок - поки що невідомо.

"Відпочинок, думаю, буде два, три, чотири місяці, шість місяців – буде видно за її станом, – пояснив Білодід. – А як відпочине й відчує, що з'явилося бажання, тоді можна потроху розпочинати".

Читайте також: "Моя мрія не здійснилася". Дар'я Білодід - про "бронзу" Олімпіади-2020

Що далі

  • Наступні олімпійські сутички українців у дзюдо відбуватимуться з 28 до 30 липня.

Де дивитися Олімпіаду-2020

Офіційним транслятором змагань в Україні є Суспільне: пряма трансляція Ігор-2020 на телеканалі UA: Перший та сайті Суспільне Спорт.

Дивитися Олімпіаду-2020 на сайті Суспільне Спорт

Для перегляду Олімпіади-2020 на сайті потрібно буде авторизуватися: зробити це можна через одну із соцмереж або поштову скриньку.

На початок