21-річна росіянка тренується зі збірною України з біатлону. Що відомо про неї та можливий трансфер

21-річна росіянка тренується зі збірною України з біатлону. Що відомо про неї та можливий трансфер

Ексклюзивно
21-річна росіянка тренується зі збірною України з біатлону. Що відомо про неї та можливий трансфер
. Instagram Дар'ї Сідорової

Ще одна російська біатлоністка у складі України?

Жіноча збірна України з біатлону розпочала підготовку до нового сезону. Біатлоністки команди "А" проходять перший збір у Сянках, де перебувають сімЮлія Джима, Олена Підгрушна, Анастасія Меркушина, Ірина Петренко, Катерина Бех, Анна Кривонос та Надія Бєлкіна спортсменок.

У п'ятницю, 21 травня, президент федерації біатлону Володимир Бринзак виклав відео у Facebook, на якому разом із іншими біатлоністками займається ще одна спортсменка. Видання Tribuna.com повідомило, що ця біатлоністка - 21-річна росіянка Дар’я Сідорова (працювала у тренажерному залі разом із іншими біатлоністками).

Першими на появу Сідорової на зборі збірної України відреагували в Росії. Головний тренер з біатлону Тюменської області Максім Кугаєвський у коментарі місцевим ЗМІ описав цю ситуацію як доконаний факт: Росія втратила біатлоністку. А розмови про її перехід, за словами тренера, тривали близько року.

“Ми зробили все можливе, щоб ця талановита спортсменка залишилася в Росії. Але наші українські колеги були дуже наполегливі та щедрі, роздаючи обіцянки. Дуже шкода. Це серйозна втрата для російського біатлону”, - зазначив Кугаєвський у коментарі ЗМІ.

Хто така Дар’я Сідорова?

21-річна Дар’я Сідорова є представницею Тюменьської області. Її останні міжнародні старти відбулися ще в сезоні 2019/20, коли двічі фінішувала у топ-2013-е місце у спринті Арбера та 19-е - у спринті Гогфільцена юніорського Кубка IBU. Однак на юніорський чемпіонат світу у тому сезоні біатлоністка не змогла відібратися.

У сезоні 2020/21 юніорський Кубок IBU було скасовано через пандемію, єдиний старт юніорів - чемпіонат світу, але туди Дар'я не пройшла кваліфікацію в команді (не вистачило чотирьох балів).

У березні 2021 року Дар’я Сідорова змагалася на чемпіонаті Росії у складі Тюменьської області. В естафетній гонці вона посіла четверте місце. А уже через два місяці - перебуває на зборах разом зі збірною України.

У якому статусі перебуває Сідорова на зборі жіночої збірної України?

Суспільне Спорт запитало про ситуацію з Сідоровою президента Федерації біатлону України Володимира Бринзака. У ексклюзивному коментарі він пояснив, на яких підставах росіянка перебуває на зборі з українською командою. Однак він запевнив, що росіянка не проводить підготовку з українською збірною.

“Вона не може займатися зі збірною. Вона займається на тій же базі, де знаходиться збірна. Збірна займається своїми справами, вона - своїми”.

В Україну Сідорова переїхала за ініціативи її колишнього тренера Романа ЗубриловаЧоловік колишньої біатлоністки Олени Зубрілової, який помер у 2019 році. Бринзак підтвердив, що розмови з приводу цього розпочалися ще рік тому.

"У неї був тренер Роман Зубрилов, який уже, на жаль, помер. Він дуже хотів, щоб вона була тут, виступала. Домовлявся з українськими тренерами, це була його ініціатива. Після того, як він помер, вона дуже захотіла сюди переїхати та тренуватися, як він хотів. Це розпочалося ще більше року тому".

Водночас Бринзак запевнив, що інформація щодо переходу росіянки у збірну України не відповідає дійсності. “Ще нікого немає, немає ніяких питань. Вона приїхала в Україну, тренується за свої кошти, немає жодного переходу. Про це не треба навіть і говорити, бо це роздувається і ні про що”.

Однак у майбутньому виступи Сідорової за збірну України можливі. За словами Бринзака, крім юридичних вимог (отримання громадянства), вона повинна ще пройти відбір у команду.

"Для того, щоб вона могла виступати та отримати громадянство, потрібно тренуватися, виступити на чемпіонаті України, відібратися у команду, і тоді, можливо, виступати за Україну. Але для цього треба пройти довгий шлях, і все ще тільки на самому початку. Тут немає взагалі ніякої теми, щоб говорити".

Виступи в Україні Сідорова може розпочати з літнього чемпіонату України з біатлону. На ньому зможуть змагатися біатлоністи з інших країн, і за словами Бринзака, росіянка також там виступить, якщо матиме бажання.

"У нас відкритий чемпіонат України, там може виступати хто завгодно. У минулому році виступали спортсмени з різних країн, тому немає жодних проблем із виступом на літньому чемпіонаті".

Опікуватися біатлоністкою планує Закарпатська область. Бринзак повідомив про запрошення, яке представники місцевої федерації з біатлону надіслали Сідоровій. Водночас в одній з попередніх відповідей президент федерації акцентував увагу, що біатлоністка тренується в Україні за свій кошт.

"Її запросили до Закарпатської області, вона займається нею. Коли вона пройде весь шлях і виступатиме на змаганнях українських, тоді буде про що говорити".

Чи є перешкоди для Сідорової, щоб виступати за Україну?

Передусім, Сідорова має отримати громадянство України для того, щоб виступати за жіночу команду. Однак це не єдина перешкода.

За регламентом IBU, спортсменки мають право на зміну збірної. Однак у такому випадку Сідоровій доведеться відсидіти 2-річний карантин. Щоправда, він не буде довгим: востаннє біатлоністка виступала за Росію на міжнародному старті у січні 2020 року. Відповідно, ймовірний термін карантину спливе у січні 2022 року.

Хто з російських біатлоністок вже виступає за збірну України?

  • У чинному складі збірної України п’ять ексросіянок - Катерина Бех, Ольга Абрамова, Анастасія Рассказова, Оксана Москаленко та Надія Бєлкіна.
  • У 2020 році склад жіночої команди з біатлону могла поповнити ще одна росіянка, Наталя Ушкіна. Однак у підсумку вона опинилася у складі збірної Румунії.
На початок