Як Україна формуватиме склад на Олімпіаду-2020 у спортивній гімнастиці. Пояснення тренера

Як Україна формуватиме склад на Олімпіаду-2020 у спортивній гімнастиці. Пояснення тренера

Ексклюзивно
Як Україна формуватиме склад на Олімпіаду-2020 у спортивній гімнастиці. Пояснення тренера
. noc-ukr.org

Ексклюзивний коментар головного тренера збірної України про механізм відбору в олімпійську команду.

Відбір на Олімпійські ігри-2020 у спортивній гімнастиці практично завершено. Залишилося визначити лише власників індивідуальних запрошень (по одному у кожному виді програми), усі інші ліцензії розіграні.

За результатами кваліфікації Україна виборола п'ять путівок в Токіо-2020: відібралася чоловіча команда (чотири людини), а також Діана Варінська у жіночому багатоборстві.

Утім, поки поіменний склад України на Олімпіаду в чоловічій команді залишається невідомим. Суспільне Спорт звернулося до головного тренера збірної Генадія Сартинського за поясненням щодо формування олімпійської команди та принцип відбору.

Ексклюзивно для Суспільне Спорт Сартинський повідомив, що на Олімпіаду точно поїде Ігор Радівілов, який змагатиметься на двох снарядах - кільця та опорний стрибок. А от інші три спортсмени, що змагатимуться в Токіо, будуть визначені пізніше.

Тренер також пояснив, що виступ Радівілова лише на двох снарядах, впливає на підхід до відбору інших учасників команди. Усі вони мають бути багатоборцями.

"У нас ліцензія на Олімпійські Ігри - командна. Це чотири людини. Враховуючи, що Радівілов йде на два снаряди, решта мають йти у багатоборство. Мають бути три багатоборця, якщо не буде багатоборця, ми командою не зможемо нікуди потрапити, навіть у фінал", - пояснив Сартинський.

Приблизний термін формування команди, що поїде в Токіо - початок липня. Аж тоді тренерський штаб визначиться з п'ятіркою спортсменів (чотири основні та один запасний) для виступу на Олімпіаді. Поки що, за словами Сартинського, рано говорити про остаточний склад: "Це такий вид спорту, що важко сказати. У нас ще два місяці попереду, складно говорити, оскільки можна травмуватися, захворіти та що завгодно. Треба боротися і проходити цей шлях".

Збірна України планує виїжджати в Токіо 15 липня - за вісім днів до офіційного старту ігор. А уже в перший змагальний день, 24 липня, відбудеться кваліфікація у чоловічій спортивній гімнастиці.

Щодо процесу формування команди та претендентів на місце в олімпійській збірній, то тренер зазначив, що є кілька турнірів, де будуть переглядати гімнастів.

"Відбір буде проходити: зараз у нас буде міжнародний турнір у Києві імені Стели Захарової. Тоді - два етапи Кубка світу і Кубок України. І два контрольних тренування, після яких будемо визначатися", - пояснив Сартинський.

Станом на початок травня у збірній України є кадрові проблеми серед спортсменів, що претендують на потрапляння на Ігри. Зокрема, Петро Пахнюк пропустив чемпіонат Європи через травму.

"[Владислав] Грико у нас травмований, місяці півтора-два, у нього проблеми з ногою. Петро Пахнюк поки що у повній мірі не тренується".

Також відсутній Олег Верняєв, який з січня відсторонений від змагань з невідомих причин. Суспільне Спорт знову запитало про наявність оновленої інформації щодо відсторонення Верняєва, але Сартинський нічого не відмовив: "Верняєв? Не коментую".

Чемпіоном України у багатоборстві в 2021 році став Ілля Ковтун, "срібло" виграв Петро Пахнюк, а "бронзу" - Євген Юденков.

Що відомо

  • На чемпіонаті Європи-2021 збірна України виступала у складі Іллі Ковтуна та Володимира Костюка - багатоборство, а також Ігоря Радівілова та Євгена Юденкова - на окремих снарядах. У попередній заявці на змагання були також Назар Чепурний та Петро Пахнюк, але вони не змагалися.
  • На чемпіонаті Європи українська збірна завоювала дві медалі: "бронза" 17-річного Ковтуна у багатоборстві та "золото" Ігоря Радівілова в опорному стрибку.
Читайте також: Як 17-річний Ілля Ковтун виграв медаль дорослого чемпіонату Європи. Коментар тренерки
  • На Олімпійських Іграх-2016 Україна була представлена шістьма гімнастами: Олегом Верняєвим, Владиславом Гриком, Максимом Семянківим, Андрієм Сенічкиним, Ігорем Радівіловим, а також Ангеліною Кислою.
  • На Іграх у Ріо-де-Жанейро Україна здобула одну золоту та одну срібну нагороди - Олег Верняєв став олімпійським чемпіоном на брусах та віцечемпіоном у багатоборстві.
На початок