Оргкомітет Токіо заперечує можливість скасування Ігор. Однак спортсменів можуть щоденно тестувати

Оргкомітет Токіо заперечує можливість скасування Ігор. Однак спортсменів можуть щоденно тестувати

Оргкомітет Токіо заперечує можливість скасування Ігор. Однак спортсменів можуть щоденно тестувати
AP

Попри заяви на політичному рівні, організатори Ігри упевнені в їх проведенні.

Очільниця Оргкомітету Олімпійських Ігор у Токіо Сейко Хасімото заперечує можливість скасування змагань у 2021 році.

Генеральний секретар правлячої ліберально-демократичної партії Японії Тосіхіро Нікаі повідомив, що проведення Ігор у 2021 році може бути під загрозою. Причину цього він пояснив зростанням кількості випадків захворювання коронавірусом та можливим поширенням хвороби під час Олімпіади.

Читайте також: Олімпіада-2020: правляча партія Японії припускає можливість скасування Ігор

Скепсис відносно Ігор спостерігається і в населенні. За останніми опитуваннями японського видання Kyodo News, лише 24.5% респондентів погоджуються із тим, що Олімпіада-2020 має відбутися у заплановану дату.

За словами Хасімото, певні занепокоєння перед початком Ігор у Японії існують. Однак очільниця Оргкомітету запевнила: змагання відбудуться.

"Є певні занепокоєння, однак ми, у організаційному комітеті Токіо-2020, не думаємо щодо скасування Ігор", - цитує Хасімото The Associated Press.

Читайте також: Олімпіада-2020. Що ми знаємо про Ігри в Токіо за 100 днів до старту

Аналогічну позицію має і уряд Японії. Прем'єр-міністр країни Йосіхіде Суга 15 квітня підготував заяву, у який наголосив, що позиція уряду відносно проведення Олімпіади-2020 є незмінною.

Водночас, міністерка Олімпіади у Токіо Тамайо Марукава зазначила, що в уряді розглядають можливість щоденного тестування спортсменів. До цього у планах організаторів змагань було тестування атлетів один раз на чотири дні.

Олімпіада у Токіо була зміщена з 2020-го на 2021 рік через пандемію коронавірусу. Ігри мають відбутися з 23 липня по 8 серпня.

Що відомо

  • Японія інвестувала в Олімпіаду понад 15 млрд доларів.
  • Ігри у Токіо відбудуться без закордонних глядачів. Однак рішення щодо наявності японських вболівальників все ще не прийнято.
  • Організатори Олімпіади у Токіо розраховували заробити 800 млн доларів від продажу квитків на Ігри.
  • МОК у заяві наголосив, що вакцинація спортсменів є необов'язковою. В Україні, тим часом, почали робити щеплення спортсменів.
На початок