Кубок світу зі стрибків у воду скасовано. Це був останній ліцензійний турнір на Олімпіаду-2020

Кубок світу зі стрибків у воду скасовано. Це був останній ліцензійний турнір на Олімпіаду-2020

Кубок світу зі стрибків у воду скасовано. Це був останній ліцензійний турнір на Олімпіаду-2020
Sportmediaset

Турнір не відбудеться в Японії через коронавірусні обмеження.

Кубок світу зі стрибків у воду, який мав відбутися перед Олімпіадою у Токіо, було скасовано. Про це повідомила BBC Міжнародна федерація плавання.

У листі повідомляється, що причиною скасування турніру є низка невиконаних гарантій з боку організаторів змагань у Токіо, пов'язаних із пандемією коронавірусу. Зазначається, що в Японії не змогли гарантувати повну безпеку спортсменам під час перебування на турнірі в умовах COVID-19.

Крім цього, в Міжнародній федерації плавання розкритикували японський уряд. В організації вважають, що влада країни "не змогла вжити всіх необхідних заходів, які б забезпечили успішне та справедливе" проведення змагань.

Чим незадоволена Міжнародна федерація плавання?

В організації вважають, що крім того, що влада Японії не змогла забезпечити безпечне проведення заходів, вона також не реалізувала ще кілька покладених на неї функцій.

 • Частина японських посольств не видала візи всім країнам, спортсмени яких повинні були змагатися. Через це кілька країн вже відмовилися від участі в змаганнях.
 • Обов'язковий триденний карантин, що вимагав термінових змін у плани попередньо спланованої подорожі.
 • Зростання витрат через додаткові коронавірусні обмеження, які були перекладені на Міжнародну федерацію плавання.

Ліцензійний турнір у Токіо скасовано: що далі?

Міжнародна федерація плавання вже повідомила національні федерації про скасування турніру. Перед цим кілька країн вже звернулися до неї щодо наміру відмовитися від участі на Кубку світу в Токіо.

Водночас, Міжнародна федерація плавання все ще розраховує провести турнір, однак у іншому місці. Де саме, та коли він може відбутися - поки що невідомо.

Чи забезпечили собі участь на Олімпіаді українські стрибуни у воду?

Україна вже має чотири ліцензії на Олімпійські Ігри - усі в одиночних змаганнях.

Чоловіки

 • Олег Колодій (трамплін 3 м)
 • Олексій Середа (платформа 10 м)

Жінки

 • Вікторія Кесар (трамплін 3 м)
 • Софія Лискун (платформа 10 м)

Згідно правил відбору на Олімпіаду, кожна країна може заявити на Ігри не більше, ніж 16 спортсменів (до 8 у чоловічих та жіночих дисциплінах). Крім того, в особистих змаганнях в одній дисципліні не можуть виступати більше двох представників з однієї країни.

Відповідно, на останньому кваліфікаційному турнірі Україна могла поборотися за наступні ліцензії:

 • Чоловічі та жіночі синхронні стрибки з 3-метрового трампліна та 10-метрової вишки (по 1 команді максимум на дисципліну).
 • Усі індивідуальні дисципліні - максимум по 1 квоті.

Що відомо

 • Турнір у Японії мав відбутися 18-23 квітня і повинен був стати заключним кваліфікаційним турніром перед Олімпіадою-2020. На ньому спортсмени могли отримати ліцензії на Ігри.
 • Крім того, Кубок світу зі стрибків у воду в Токіо був одним із тестових турнірів, на які японський уряд був готовий запросити іноземних спортсменів. Проте у підсумку від цього рішення відмовилися.
Читайте також: Олімпіада-2020: в Японії хочуть запросити іноземних атлетів на тестові змагання перед Іграми
На початок