Як формувався склад України на чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Пояснення тренера

Як формувався склад України на чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Пояснення тренера

Ексклюзивно
Як формувався склад України на чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики. Пояснення тренера
. AP

Ексклюзивний коментар Генадія Сартинського для Суспільне Спорт.

Збірна України зі спортивної гімнастики сформувала попередній склад на індивідуальний чемпіонат Європи 2021 року.

У порівнянні із європейською першістю в 2020 році, у складі України проведено кілька замін. Серед представників чоловічої збірної у складі залишилися Ігор Радівілов, Петро Пахнюк та Євген Юденков, тоді як Роман Ващенко та Владислав Грико на турнірі не виступлять.

Читайте також: Два елементи в спортивній гімнастиці назвали на честь українця Пахнюка. Що він зробив

Замість Грика та Ващенка на змагання відправляться троє молодих гімнастів. Ілля Ковтун та Володимир Костюк змагалися в 2020 році на юніорському чемпіонаті Європи, так само уперше на дорослому рівні виступить 18-річний Назар Чепурний, який до складу на минулий Євро в Туреччині не потрапив.

У жіночій команді замість п'яти гімнасток до Швейцарії відправляться чотири українки. За винятком Ангеліни Радівілової, склад жіночої збірної України не змінився у порівнянні із чемпіонатом Європи у 2020 році.

Склад збірної України на чемпіонат Європи-2021 (попередня заявка)

  • Чоловіки: Ігор Радівілов, Петро Пахнюк, Євген Юденков, Ілля Ковтун, Володимир Костюк, Назар Чепурний

На дорослому чемпіонаті Європи-2020 Ігор Радівілов здобув "золото" (опорний стрибок) та "бронзу" (кільця), Пахнюк - "срібло" (паралельні бруса). На юніорському Євро-2020 Ковтун виграв чотири "золота" (багатоборство, кінь, кільця та паралельні бруса) і "срібло" (опорний стрибок), а Костюк - два "срібла" (багатоборство і кільця) та "бронзу" (поперечина).

  • Жінки: Діана Варінська, Анастасія Бачинська, Анастасія Мотак, Єлізавета Губарєва

Єдиною медалісткою у особистих виступах на Євро-2020 зі спортивної гімнастики стала Анастасія Мотак - дві "бронзи" (опорний стрибок та колода).

В ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт головний тренер збірної України Генадій Сартинський розповів причину відсутності Владислава Грика та Романа Ващенка. За його словами, Грикові завадила відправитися на турнір травма, у той час, як Ващенко мав гірші перспективи на змагання, аніж молоді гімнасти.

  • Про відсутність Грика

"Грико травмований. Їде шість людей - Радівілов, Пахнюк, Юденков і троє молодих - Костюк, Ковтун і Чепурний. Тому що у нас є можливість завоювати одну ліцензію. А її можуть завоювати ті гімнасти, які не брали участь на чемпіонатах світу 2018 та 2019 років з багатоборства".

  • Про виклик молодих гімнастів

"Веземо двох молодих [гімнастів], які підуть у багатоборство і розраховуємо, що вони зможуть поборотися за одну ліцензію. І ще одного веземо, Чепурного, у якого сильні снаряди. Це не командний, а особистий [виступ] на Європі. Для того, щоб потрапляти командою, треба мати якийсь один снаряд, за який можна боротися".

  • Як виступатимуть гімнасти на чемпіонаті Європи

"Грико поки що стоїть запасним. У нього сильні кільця, але на кільця йде Радівілов. Із шести людей йдуть на снаряди четверо - Пахнюк у багатоборстві і двоє молодих [Ковтун та Костюк]. А на снаряді можуть бути лише чотири. Вільні бруси у Чепурного сильніші, ніж у Роми Ващенка, кінь - також, кільця - зайняті, тому що там четвертим йде Радівілов."

"Залишаються бруси та перекладина, а там у молодих [Ковтуна та Костюка] вони краще, аніж у Ващенка. Тому так. Якби у нас, наприклад, Пахнюк не йшов у багатоборство, а йшли б лише двоє молодих, то ми могли б взяти Ващенка і він міг би поборотися на кільцях".

Чемпіонат Європи зі спортивної гімнастики відбудеться з 21 по 25 квітня. Турнір буде особистим - у порівнянні із попереднім Євро-2020, на ньому не буде командного змагання.

Крім медалей, на чемпіонаті Європи-2020 будуть розіграні дві олімпійські ліцензії, однак не більше однієї на країну. Україна вже має командну ліцензію на Ігри-2020, і завдяки виступу в Базелі може здобути ще одну в особистих змаганнях.

Що відомо

  • Чоловіча та юніорська збірні України здобули перемогу у медальному заліку чемпіонату Європи-2020. Чоловіки розділили перемогу із Туреччиною (2 золоті, 1 срібна та 1 бронзова медалі), юніори здобули 11 медалей (по 5 золотих та срібних і 1 бронзова).
  • Жіноча збірна України на чемпіонаті Європи здобула 3 медалі (1 - "золото" та 2 - "бронзи"). Ще три медалі (1 срібна та 2 бронзові) - на рахунку юніорок.
На початок