Лише три глобуси дісталися не норвежцям.
Сезон 2020/21 Кубка світу з біатлону офіційно завершенно. В останній змагальний день спортсмени боролися за три різні глобуси у двох гонках - на кону жіночого мас-старту був Глобус цієї дисципліни, а чоловіки розігрували перемогу не тільки в мас-стартах, але й у загальному заліку.
Зрештою, усі Глобуси "останнього дня" залишилися у представників Норвегії. Та й загалом з сімнадцяти дисциплін - у чотирнадцяти перемогли саме норвежці.
Чоловічий Кубок світу: переможці
- Великий кришталевий глобус: Йоганнес Бьо
Йоганнес утретє поспіль виграє Кубок світу. У цьому сезоні, як і в попередньому, кульмінація боротьби за Глобус настала в останній гонці. Якщо ще точніше, на останній стрільбі заключного старту.
До останніх пострілів боротьбу за Кубок світу вели Йоганнес Бьо та Штурла Легрейд - перемогу здобув більш досвідчений Бьо. За сезон він набрав 1052 очки (без врахування чотирьох найгірших результатів), на 13 очок випередив Легрейда. Третім у загальному заліку став француз Кантен Фійон Майє - 930 очок.
Найкращий з українців - Дмитро Підручний - закінчив сезон на 25-му місці, набрав 294 очки.
- Йоганнес Бьо (Норвегія) - 1052 очки
- Штурла Легрейд (Норвегія) - 1039
- Кантен Фійон Майє (Франція) - 930
- Тарьєй Бьо (Норвегія) - 893
- Йоганнес Дале (Норвегія) - 843
- Малі кришталеві глобуси - Йоганнес Бьо (спринт), Тарьєй Бьо (мас-старт), Штурла Легрейд (індивідуальна та переслідування)
Усі особисті дисципліни теж розібрали норвежці. Більше того - не тільки перше, але й друге місце у всіх дисциплінах теж дісталося норвезьким біатлоністам.
Штурла Легрейд у дебютному сезоні виграв два МКГ (у індиідуальних та переслідуваннях), Йоганнес Бьо додав до ВКГ ще Глобус у спринтах, а Тарьєй Бьо - уперше за 10 років виграв хоч якийсь глобус: тріумфував у заліку мас-стартів.
- Залік до 25-ти років - Штурла Легрейд
Без сумнівів та інтриги, з величезним запасом - Штурла ще за кілька гонок до кінця сезону гарантував собі перемогу. Цей трофей було розіграно у такому форматі уперше в історії, у чоловічому "молодіжному заліку" виявилося домінування трьох біатлоністів.
Третє місце дісталося шведу Себастьяну Самуельссону (шостий у загальному заліку), його відрив від четвертого місця більше... 500 очок. У Себастьяа - 817 очок, у австрійця Фелікс Ляйтнера - 310 очок.
Найкращим з українців у цьому заліку став Антон Дудченко - у нього 10 місце, 83 очки! Богдан Цимбал - 13-й у заліку до 25-ти років, 42 очки.
- Штурла Легрейд (Норвегія) - 1039
- Йоганнес Дале (Норвегія) - 843
- Себастьян Самуельссон (Швеція) - 817
- Фелікс Ляйтнер (Австрія) - 310
- Анто Смольський (Білорусь) - 264
Жіночий Кубок світу: переможці
- Великий кришталевий глобус: Тірілл Екгофф
За результатами сезону 2019/20 Тірілл не вистачило кількох очок до першого в кар'єрі тріумфу у загальному заліку Кубка світу. Тоді вона програла Доротеї Вірер.
Однак у сезоні 2020/21 (особливо в його частині 2021 року) Екгофф неможливо було зупинити. Загалом вона виграла 13 гонок, десять з яких після Нового року. Її перевага у загальному заліку зрештою склала майже 200 очок. І це перший Великий кришталевий глобус для Екгофф.
Другою у сезоні стала Марте Олсбю Ройзеланд, а третє місце в останньому старті сезону вирвала Франциска Пройсс у боротьбі зі шведкою Ганною Еберг. Чинна переможця Кубка світу - Доротея Вірер - замкнула топ-5.
Найкраща з українок - Юлія Джима - фінішувала на 17-му місці. Дар'я Блашко - з найкращим результатом у кар'єрі, 31 місце. У топ-40 також Олена Підгрушна, яка фінішувала 39-ю у загальному заліку. Інші українки поза топ-50.
- Тірілл Екгофф (Норвегія) - 1152
- Марте Олсбю Ройзеланд (Норвегія) - 963
- Франциска Пройсс (Німеччина) - 840
- Ганна Еберг (Швеція) - 826
- Доротея Вірер (Італія) - 821
- Малі кришталеві глобуси - Тірілл Екгофф (спринт та переслідування), Інгрід Тандреволл (мас-старт), Ліза Тереза Гаузер та Доротея Вірер (індивідуальні)
Тірілл Екгофф додала до Великого глобусу ще два Малих - у спринтах та переслідуваннях. Зупинити норвежку у цих дисциплінах було практично неможливо (усі перемоги в них). Ще одна норвежка, Інгрід Тандреволл, виграла залік мас-стартів - це перший глобус в її кар'єрі.
А перемогу в індивідуальних гонках розділили дві біатлоністки: Ліза Тереза Гаузер та Доротея Вірер. Учетверте в історії глобус поділили між собою дві спортсменки. До останньої гонки на цей глобус претендувала Юлія Джима, але провалилася на чемпіонаті світу.
- Залік до 25-ти років - Дінара Алімбекова
Ймовірно, головне відкриття сезону - 25-річна Дінара Алімбекова, яка за цю зиму уперше піднялася на подіум, виграла першу гонку і здобула титул найкращої молодої біатлоністки планети. Сезон Алімбекова пройшла не без спадів, але початок та кінцівку видала потужні.
До останньої гонки з Алімбековою боролися Інгрід Тандреволл та Маркета Давідова, довгий час була лідеркою Ельвіра Еберг - ці спортсменки фінішували у заліку з другого по четверте місце.
Топ-10 найкращих замкнула українка Дар'я Блашко - у неї 273 залікові пункти.
- Дінара Алімбекова (Білорусь) - 734
- Інгрід Тандреволл (Норвегія) - 707
- Маркета Давідова (Чехія) - 649
- Ельвіра Еберг (Швеція) - 631
- Жулья Сімон (Франція) - 575
Командні дисципліни: естафети та Кубок націй
І чоловічий, і жіночий Кубок націй упевнено забрала Норвегія. Третій сезон поспіль - обидва Кубки дістаються норвежцям.
- Чоловіча естафета: Норвегія
Без шансів для інших команд. Норвегія фінішувала на подіумі в кожній гонці сезону: дві перемоги, три других місця та одне третє. Жодна інша команда не підіймалася на подіум частіше трьох разів.
Друге місце у заліку дісталося Швеції, третє - Франції. Збірна України - восьма.
- Жіноча естафета: Швеція
Один з трьох глобусів, які не дісталися Норвегії (вони все одно виграли "золото" чемпіонату світу).
Першу в історії перемогу в естафетному заліку здобула Швеція - завдяки перемозі в останній командній гонці шведки випередили Німеччину за додатковими показниками (216 проти 216 очок). Третє місце у заліку - в команди Франції. Норвегія тільки четверта, а Україна - сьома.
- Змішані естафети: Норвегія
Норвегія - на подіумі кожної змішаної естафети (2+3+1). Хіба можна з цим боротися? Швеція була близькою: п'ять подіумів, і навіть одна перемога. Однак це лише третє місце в заліку змішаних естафет. Між Норвегією та Швецією фінішувала Франція (різниця між французами та шведами - одне очко).
Україна - сьома у цьому заліку.
Читайте також: Юрай Санітра - про підсумки сезону та подальший формат роботи зі збірною України