Екстренер збірної США з гімнастики наклав на себе руки. Його звинувачували у торгівлі людьми

Екстренер збірної США з гімнастики наклав на себе руки. Його звинувачували у торгівлі людьми

Екстренер збірної США з гімнастики наклав на себе руки. Його звинувачували у торгівлі людьми
AP

Проти тренера висунули 24 звинувачення у здійсненні злочинів.

Колишнього тренера олімпійської збірної США із гімнастики Джона Геддерта знайшли мертвим через кілька годин після того, як проти нього висунули звинувачення у сексуальному насиллі та торгівлі людьми. Про це повідомляє BBC.

Що трапилося?

У четвер, 25 лютого, офіс прокурора округу штату Мічіган повідомив про смерть Геддерта. Екстренер олімпійської збірної США помер того ж ранку, коли проти нього висунули звинувачення.

Геддерта звинувачували у справах, пов'язаних із колишнім лікарем олімпійської збірної США Леррі Нассаром, якого ув'язнили на 300 років у 2018-му через згвалтування понад 250 дітей. Екстренер збірної США володів тренувальним клубом у Мічігані, де і працював лікар.

Проти Геддерта висунули звинувачення низка колишніх гімнасток, які працювали із ним. Він повинен був прибути на судове засідання вранці 25 лютого, проте не з'явився. Пізніше його знайшли мертвим. В офісі окружного прокурора зазначили, що причина смерті - самогубство.

В чому звинувачували Геддерта?

Геддерт перед самогубством отримав 24 звинувачення у злочинах, які пов'язані із насиллям у фізичній та сексуальній формі щодо дівчат. Два пункти звинувачення стосувалися ймовірного згвалтування двох дівчат, 13 та 16 років.

Крім того, Геддерт отримав 14 звинувачень у торгівлі людьми. Його звинувачували в тому, що він "незаконно змушував працювати та надавати певні послуги" своїх підопічних, внаслідок чого вони отримували травми.

У заяві окружного прокурора також сказано, що Геддерт нехтував станом спортсменів і, попри травми та пошкодження, які вони мали, використовував елементи примусу, у тому числі залякування, погрози та фізичну силу для того, щоб вони виконали норму під час тренувань.

Також екстренера олімпійській збірної США звинуватили у брехні слідчим у 2016 році, коли він свідчив по справі Нассара.

Що відомо

  • У січні 2020 року федерація гімнастики США оголосила, що виплатить спортсменам, які постраждали від насилля Нассара 215 млн долларів;
  • Джон Геддерт був головним тренером збірної США на Олімпіаді-2012, яка проходила в Лондоні. Крім цього, він був особистим тренером олімпійської чемпіонки Джорджини Вібер.
На початок