Катерина Бех - про перехід у дорослий біатлон, травму спини та ціль на наступний біатлонний сезон

Катерина Бех - про перехід у дорослий біатлон, травму спини та ціль на наступний біатлонний сезон

Ексклюзивно
Катерина Бех - про перехід у дорослий біатлон, травму спини та ціль на наступний біатлонний сезон
biathlon.com.ua

Ексклюзивне інтерв'ю Катерини Бех - для Суспільне Спорт.

Автор: Єгор Джулай

Для 22-річної біатлоністки Катерини Бех сезон 2020/21 став першим повноцінним на дорослому рівні: вона змагалася на гонках Кубка IBU та Кубка світу. До сезону Бех готувалася у складі команди "А" під керівництвом Юрая Санітри, виступала у грудні на етапах Кубка світу (а також одна гонка в січні), після чого поїхала на Кубок IBU.

Там Бех здобула першу медаль в дорослому біатлону ("бронза" в короткій індивідуальній), а уже після чемпіонату світу мала повертатися до складу основної збірної України. Однак травмувалася - сезон Катерини завершився достроково.

Бех перебуває в Україні, де проходить відновлення та лікується. У ексклюзивному інтерв'ю Суспільне Спорт Катерина Бех розповіла про перший сезон на Кубку світу, своїх біатлонних кумирів та відповіла на запитання, чи вважає себе українкою.

 • Про те, як з'явився варіант переходу в збірну України

"Ще під час тренувань за Росію мені, особистому тренеру та двом іншим дівчатамОксана Москаленко та Анастасія Рассказова, захотілося щось змінити у своїй спортивній кар'єрі. І коли ми були на одному зі зборів у Білорусі, там також була збірна України. Володимир Бринзак запросив нас, чи не хотіли б ми виступати за Україну. Ми порадилися, вирішили, а чому б ні.

Чи довго вагалися? Скажу за себе: прийняла рішення швидко. У мене в Україні дуже багато родичів за татовою лінією, тому я була рада переїхати та виступати в Україні".

 • Про атмосферу в жіночій збірній України

"У збірній мене прийняли добре, також є кілька інших людей, які теж "приїжджі". Атмосфера в команді хороша.

Відносини з дорослими спортсменками добрі, вони навіть на якихось тренуваннях підказують, зважаючи на свій досвід. У принципі, не можна назвати боротьбу [за місце у команді з досвідченими біатлоністками], є усюди спортивний принцип: бігаємо контрольні старти, тренуємося, виступаємо. Тренери уже дивляться по силах, самопочуттю та обирають склад".

 • Про перехід та різницю між юніорським й дорослим біатлоном

"Різниця між юніорським та дорослим біатлоном велика, особливо коли ти починаєш виступати на Кубку світу. Тому що на Кубку світу інші швидкості, інша психологія. Насправді у перший рік - трохи було важкувато переходити, інші спортсмени, інші суперники, треба звикати до інших швидкостей. Та маленькими кроками рухаємося вперед".

Катерина Бех
Катерина Бех. IBU
 • Про травму та плани на майбутній сезон

"Про майбутній сезон ще рано говорити, бо цей ще не закінчився у всіх. Для мене уже, на жаль, завершився, бо у мене трапилася травма спини. Якщо чесно, не хочеться виносити, що саме, але є проблеми. Обстеження уже провели, не раз їздила до лікарів, то процес оздоровлення та лікування пішов.

Треба пройти два місяці реабілітації, тому поки я в Україні, їжджу до лікарів, займаюся лікуванням. Сподіваюся, до наступного сезону уже буду здорова та боротимуся за потрапляння в олімпійську команду".

 • Про "специфічний" сезон для українського біатлону

"Цей сезон вийшов важкуватим в плані ситуації з коронавірусом, мало було виїздів на закордонні збори в гори. Тому ми так і раділи "бронзі" на чемпіонаті світу. Я вважаю, що ми дуже гідно виступили у Поклюці, постійно були десь поруч. Медалей було не так багато, але вона "солодка".

Та, на жаль, ми не народжені в горах, як багато іноземців. Як їздимо на збори, то майже постійно, коли не виходиш з дому, то можна не пішки йти, а одразу на лижі ставати. Але ми стараємося, тренуємося, прикладаємо зусилля".

 • Про відчуття себе громадянкою України та місце проживання

"Так, я громадянка України. І офіційно по документах, у мене є паспорт. Я себе вважаю громадянкою України.

Рідко буваю в Україні, майже весь рік по зборах. Але коли випадає можливість, то приїжджаю у Вишневе - тут живе моя тітка, хресна та племінниці. Тут мене навіть хрестили, як друге рідне місто. Раніше щороку прилітали сюди з батьками до родичів.

А де житиму після завершення кар'єри? Не можу заглядати так далеко, тому не скажу чесно. Мені подобається в Україні, але оскільки у мене молодий чоловік з РосіїКатерина зустрічається з російським біатлоністом Саїдом Халілі, то скоріш за все житиму в Росії, але не виключаю варіанту, що ми будемо приїздити сюди".

 • Про досвід коментування біатлону на Суспільному

"Мене запросили коментувати жіночу естафету. Трохи боялася, наче мандраж, але потім увійшла в смак, сподобалося. Але все одно, коли коментуєш, дивишся гонку, то наче на собі усе відчуваєш. Коли коментуєш, то наче з дівчатами біжиш цю гонку".

Слухайте повністю жіночу естафету з коментарем Катерини Бех
 • Про біатлонних кумирів

"Мартен Фуркад. Два роки тому перед двома "золотами" на юніорському чемпіонаті світу, мені вдалося з ним зустрітися на зборах, зробили фотографію. Якраз перед тим чемпіонатом світу я читала його книгу: багато слів, які він написав, мотивували мене та допомогли".

Виступи Катерини Бех у сезоні 2020/21

 • 5 гонок на етапах Кубка світу - найкращий результат, 52 місце.
 • 9 гонок на етапах Кубка IBU (з них 7 особистих) - найкращий результат, 3 місце. Ще двічі фінішувала дев'ятою.
 • Достроково завершила сезон через травму спини.
На початок