Перейти до основного змісту
Нардеп з Рівненщини розповів, чому ініціював встановлення пам'ятника Джорджу Вашингтону у Києві

Нардеп з Рівненщини розповів, чому ініціював встановлення пам'ятника Джорджу Вашингтону у Києві

Бронзова скульптура Джорджа Вашингтона у США.
Бронзова скульптура Джорджа Вашингтона у США. Wikipedia

Народний депутат від Рівненщини Олександр Ковальчук ініціював встановлення пам’ятника Джорджу Вашингтону в Києві. Монумент може з’явитися на місці колишнього пам’ятника Леніну на перехресті бульвару Тараса Шевченка та вулиці Хрещатик. Відповідну постанову парламентар зареєстрував 9 березня, у День народження українського Кобзаря.

Про це Суспільному розповів автор ініціативи, народний депутат України, обраний від Рівненщини, Олександр Ковальчук.

За його словами, ініціатива встановлення пам'ятника Джорджу Вашингтону у Києві не нова. Початок міжнародної культурної комунікації між Сполученими Штатами Америки та України сягає 1960-х років, коли у Вашингтоні встановили пам'ятник Тарасу Шевченку.

Як поділився Олександр Ковальчук, ідея цього проєкту виникла восени 2024 року під час його офіційного візиту до США. Реєстрацію ініціативи нардеп приурочив до Дня народження Кобзаря.

"Ідея ця зародилась набагато раніше, ніж дата реєстрації. З'явилася вона в кінці жовтня — на початку листопада минулого року, під час мого перебування з офіційним візитом в США, де я відвідав пам'ятник Шевченка і для себе в той момент зрозумів, що прийшов час запропонувати таку ініціативу в Україні. І ось тоді наприкінці 2024 року і було рішення реєструвати цю ініціативу саме в наступний день народження великого Кобзаря 9 березня", — додав він.
Нардеп з Рівненщини розповів, чому ініціював встановлення пам'ятника Джорджу Вашингтону у Києві
Олександр Ковальчук під час інтерв'ю. Суспільне Рівне

Народний депутат наголосив, що спорудження скульптури першого президента США не пов’язаний із поточними політичними відносинами між країнами, а має на меті вшанування двох державотворців:

"Хочу підкреслити, що Джордж Вашингтон не був ані республіканцем, ані демократом. Коли він був президентом, не було партії республіканців і демократів. Тобто вони вшанували Україну і нашого Кобзаря, встановивши йому монумент у Вашингтоні за п'ять кварталів від Білого дому. Коли президент підтримав тоді цю ініціативу, на відкритті в 64-му році було аж 100 тисяч людей тоді, настільки постать Шевченка є визначною, крутою і шанованою в США і всьому світі".

Щодо матеріалів, з яких буде виготовлений монумент, остаточне рішення ухвалять експерти та спеціальна комісія. Розглядаються варіанти використання бронзи, міді, мармуру та бетону.

"Матеріали мають визначати наші відомі фахівці в цій сфері. Бо це теж має лягати якось в ансамбль того всього, що є навколо цього місця, на перехресті бульвара Тараса Шевченка і Хрещатика, де раніше був пам'ятник Леніну. Там може бути комбінація різних матеріалів, може бути і бетон, і мармур, і мідь, і бронза. Це вже все буде вирішувати створена комісія", — зазначив нардеп.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок