Перейти до основного змісту
Чому не варто публікувати інформацію про зниклих у соцмережах. Пояснення представниці Уповноваженого на Рівненщині

Чому не варто публікувати інформацію про зниклих у соцмережах. Пояснення представниці Уповноваженого на Рівненщині

Людмила Кучер
Людмила Кучер. Суспільне Рівне

Поширення інформації про зниклих безвісти у соцмережах може стати джерелом для шахраїв, які використовують ці дані для вимагання грошей у рідних.

Про це повідомила представниця Уповноваженого з питань осіб зниклих безвісти за особливих обставин у Рівненській області Людмила Кучер в етері програми "Тема Тижня":

"Соцмережі — це джерело інформації для шахраїв. Навіть, якщо ви опублікували лише ім’я, ви забуваєте, що раніше могли публікувати значно більше інформації. Як пояснювали нам люди, які з цим стикалися, спершу шахраї телефонують і нічого не просять. Просто говорять, що працюють у колонії і коли вийдуть на зміну — дадуть поспілкуватися. А потім телефонують о третій-четвертій ночі, коли Ви нездатні адекватно сприймати ситуацію і вимагають терміново перекидати кошти".

Втім, соцмережі бувають корисними для експертів, які здійснюють пошук людей, зниклих безвісти, додала вона.

"В нашому управлінні є відділ, що опрацьовує Telegram-канали, де ворог публікує фото та відео з нашими військовослужбовцями. Саме таким чином наш відділ за допомогою спеціальної OSINT-програми ідентифікував за фото та відео близько 1200 осіб з усіх регіонів України, які перебувають у російському полоні. Уся ця інформація одразу передається до Координаційного штабу, нацполіції та СБУ", — повідомила Людмила Кучер.

Більше про розшук українців, зниклих безвісти за особливих обставин, гарантії та держдопомогу, на які мають право рідні людей з відповідним статусом, а також про те, як шукаючи інформацію про близьких, не стати жертвою шахраїв чи спецслужб ворога, дивіться в етері програми "Тема Тижня".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок