Перейти до основного змісту
Майже 30 пожеж у лісах і полях зафіксували на Рівненщині у січні та лютому. Які причини та наслідки

Майже 30 пожеж у лісах і полях зафіксували на Рівненщині у січні та лютому. Які причини та наслідки

З початку 2025 року на території Рівненщини зафіксували 28 пожеж у природних екосистемах. Вогонь охопив загальну площу у приблизно 17 гектарів землі. Рекордна кількість пожеж була у січні. Основними причинами такого загоряння пожежники вважають поведінку людей та аномально теплу погоду без снігу.

Про це повідомив в етері Українське радіо.Рівне речник Служби порятунку області Дмитро Мельник.

За його даними, на Рівненщині з початку 2025 року рятувальники зафіксували 28 пожеж в природних екосистемах загальною площею орієнтовно 17 гектарів. Також він додав, що у січні був побитий рекорд.

Дмитро Мельник зазначив, у зимовий період подібні пожежі є нетиповими, однак цього року ситуація суттєво змінилася. Головною причиною є потепління, а також безвідповідальна поведінка людей, які нехтують правилами пожежної безпеки.

"Люди вже починають прибирати свої присадибні ділянки й випалювати листя, гілля. Проблема в тому, що вони не контролюють багаття: зібрали гілля, підпалили й пішли займатися своїми справами. Вітерець піднявся — і полум'я вже поширюється далі", — пояснив він.

Рятувальники попереджають, що навіть невелике зайняття може швидко перерости у масштабну пожежу, повідомив Дмитро Мельник. Через суху рослинність, яка легко займається, а також вітер, який роздуває полум'я, вогонь охоплює значні території. Як результат, знищується екосистема, гинуть тварини, а також зростає загроза для житлових будинків.

Попри загрозу, яку створює спалювання сухостою, не всі громадяни усвідомлюють відповідальність за свої дії, зазначив він. У разі виявлення порушників їм загрожує адміністративне покарання.

"Якщо громадянина виявлено на місці підпалу, йому загрожує адміністративна відповідальність — від 3 060 до 6 120 гривень. Якщо ж пожежа сталася у заповіднику чи лісовому фонді, штрафи значно вищі — від 6 120 до 12 220 гривень. Цю міру покарання визначає суд від ступеня складності", — зазначає полковник служби цивільного захисту.

Він додав, що виявити паліїв не завжди вдається:

"Коли наші підрозділи приїжджають, є осередки пожежі, наслідки, ми їх ліквідовуємо, а хто підпалив — на жаль, неможливо з’ясувати".

Загалом в області з початку року станом на 18 лютого зафіксували 181 пожежу, повідомив Дмитро Мельник. Суспільне раніше писало, що кількість пожеж у 2025 році збільшилася на майже 50% у порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Авторка: Вікторія Шилан

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок