Перейти до основного змісту
Досліджують історію перших фотографів та фотоательє Рівного: Олександр Харват ініціював новий проєкт

Досліджують історію перших фотографів та фотоательє Рівного: Олександр Харват ініціював новий проєкт

Олександр Харват ініціював новий проєкт
Олександр Харват ініціював проєкт. Facebook Олександр Харват

Рівненський фотограф Олександр Харват анонсував новий проєкт під робочою назвою "Рівне. Фотографи кінця XIX століття", у рамках якого планують презентувати фотовиставку та видати альбом. Наразі митець разом із місцевими краєзнавцями досліджує історію перших фотографів та фотоательє Рівного у період з 1867-1917 роки.

Про це Олександр Харват розповів Суспільному.

"Давно у мене була ідея зробити виставку "Рівне. Фотографи кінця XIX століття" про перших фотографів і їх світлини, які були зроблені в Рівному після винайдення фотографії та поширення її у місті", — розповів митець.

З його слів, у Рівному перша світлина з'явилася у 1867 році, а першим відомим фотографом був Адольф Адлер. Співпрацюючи з краєзнавцем Василем Гудзієм, Олександр Харват виокремив таких фотомитців, як Адлер, Ніколаєвський, Крутовський, Добровольський, Сильвестрова та Гальперин. Усі вони працювали у Рівному. Поки про цих фотографів знає вузьке коло людей, розповів митець.

"Виникла така ідея зробити виставку, а потім альбом, над якими я працюю зараз, віднайти історію перших фотографів Рівного, скомпонувати її, зробити відомою, щоб ми знали трошки більше своєї історії. Всі фотографії — портретні, у вигляді візит-карт", — розповів Олександр Харват.

Він зауважив, що таку систему винайшов у середині XIX століття француз.

"На картинці з одної сторони — візитка, дані фотографів, а з іншої сторони — портретна фотографія. Таких фотографій є не так багато. Пізніше ці візитки з задньої сторони перестали робити, тому що фотографії більше поширились і конкуренти, які виходили на ринок, вже не робили такі картонні підкладки, оскільки це було суттєво дорожче. Їх друкували у Варшаві, можливо ще десь", — розповів фотограф.

Олександр Харват пояснив, що чимало інформації для свого проєкту шукає у Державному архіві Рівненської області, у домашніх архівах людей, а також долучив до пошуку місцевих краєзнавців, таких як Василь Гудзій, Олег Марків та Галина Данильчук.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок