У Рівному на члена міськвиконкому Мирослава Чернія заявили у поліцію через фото із флягою з написом "СССР", яке він виставив у соцмережі. Значна частина користувачів у коментарях під дописами засудила таку публікацію, частина ж навпаки певна, що фото у соцмережі - це не те, за що людину треба публічно ганити.
Відреагував на ситуацію навіть мер, який формував склад виконкому. Ну а сам автор світлини пояснив, як і чому вона з'явилась на його сторінці.
Заява у поліцію
Зранку 9-го січня рівненська нардепка від "Голосу" Соломія Бобровська та представник "Правого сектору" Олександр Подвишенний на своїх сторінках повідомили, що ходили у міськвідділ поліції, адже вбачають у діях члена виконкому Мирослава Чернія кримінальне правопорушення через фото із флягою.
Ось як ситуацію описала нардепка Бобровська:
"Що має бути в голові у члена рівненського міського виконкому, що хизується атрибутикою СРСР? Як мінімум щось, що дозволяє ігнорувати Голодомор, русифікацію, репресії, розстріляне покоління та окупацію.
І це не якийсь представник опзж зі східних областей – це Мирослав Черній, делегований за квотою Слуга Народу. Тепер з Мирославом має поспілкуватись поліція через порушення 436-1 статті Кримінального Кодексу.
Маю дуже логічне запитання до громади, чи має право така людина знаходитись у виконкомі?", - пише Бобровська.

Що ж це за стаття 436 ККУ?
Стаття Кримінального кодексу, яку наводить депутатка, має таке трактування:
"Виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів, у тому числі у вигляді сувенірної продукції, публічне виконання гімнів СРСР, УРСР (УСРР), інших союзних та автономних радянських республік або їх фрагментів на всій території України, крім випадків, передбачених частинами другою і третьою статті 4 Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їх символіки"
Таке правопорушення карається обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк, з конфіскацією майна або без такої.

Що каже автор фото
Мирослав Черній відреагував на публічний осуд та зробив допис як на своїй сторінці, так і в коментарях під дописами, де його позначали.
Його пояснення подаємо без скорочень:
"Друзі усім привіт) В горах трішки довго інтернет грузить, дякую пані Соломії, що зауважила, що не варто викидати фото з радянською символікою у мережу, буду знати на майбутнє, що без перед історії цього краще не робити.
А по факту, вчора на горі знайшов флягу, викінув її у смітник (про це якби відео не знімав, хоча спочатку хотів, але потім подумав що не гарно буде напевне таке знімати) а фото видалив за декілька хв. після зауваження товариша у мережі, але інтернет штука така, то він є то його нема і історія, ще трішки побула в ефірі.
А після цього бачу вже дууже великий скандал розгорівся, вже всіх приплели, і виконком і партію і родичів і фото з ліцею.
Дуже дивно, якщо чесно, тим більше я народився в Незалежній Україні і ніколи не був фанатом "советів" а навпаки, всі хто мене знає це можуть підтвердити. Ніякої логіки бути його фанатом а тим більше пропагувати ну зовсім не має. Вибачайте, якщо когось образив", - пише Мирослав Черній.

Навіть мер відреагував
У коментарях спитали й нового мера Рівного Олександра Третяка від "ЄС", що він думає, адже саме міський голова ввів у склад виконкому цю кандидатуру. Очільник міста, який веде доволі активну діяльність у соцмережах, відреагував так:
"Буде рішення розглянути інцидент на виконкомі, нагадати всім членам про те, що вони є публічними особами і повинні контролювати свою публічність, тим більше в ситуаціях, які можуть дискредитувати орган місцевого самоврядування, тягнути адміністративну чи кримінальну відповідальність.
Після висновку та рішення поліції, (суду, якщо це матиме місце) будемо приймати подальші рішення", - написав Третяк.

Ну і фляга...
Попри те, що в Україні і справді понад п'ять років діє закон про декомунізацію, який забороняє поширення такої символіки, подібні фляги, виявляється, не так і складно придбати.
Це підмітила у коментарях журналістка Ольга Ферар і навіть дала лінк на один із інтернетмагазинів.

Там недекомунізовану флягу із недекомунізованими чарками можна купити за 800 гривень.

Читайте також
- У Рівному пам'ятник радянському воєначальнику пофарбували в рожевий
- У Рівному відбили голову на погрудді Олеко Дундичу
- Через кілька років після декомунізації вулиць маршрутки продовжували їздити із табличками, де вказані старі назви