Ярослав Косенко — 24-річний військовослужбовець з Черкащини, який проходить реабілітацію в госпіталі на Рівненщині. У 18 років він уклав контракт з Держприкордонслужбою, брав участь в Операції Об'єднаних сил, а з початком повномасштабного вторгнення вдруге вирушив на фронт. Чоловік отримав поранення на Харківщині: пішов рятувати поранених побратимів, але сам потрапив під приціл дрона армії РФ.
Свою історію Ярослав Косенко розповів Суспільному.
Прикордонник Ярослав Косенко у листопаді 2024 року отримав поранення, під час виконання бойового завдання на Харківщині.
"Я з Черкаської області, Уманський район, село Велика Севастянівка. Захотів піти у 18 років в армію. З 18 дозволяли лише з дозволу батьків. Я казав, що хочу спробувати послужити, як старший брат, бо він на той період теж за контрактом служив", — зазначив військовий.
Матір бійця Тетяна Косенко зауважила:
"Я не хотіла, казала, що треба ще довчитися на зварювальника, щоб була професія. А він каже: «Мамо, я хочу піти. Всі йдуть і я хочу знати, що таке армія, Валерій же служить і я піду»".

У 2018 році Ярослав Косенко уклав контракт із Державною прикордонною службою України, брав участь в Операції Об'єднаних сил. Коли розпочалося повномасштабне вторгнення РФ — вдруге повернувся на фронт.
"Були направлені в Донецьку область, в Курахове, а з Курахового вже були направлені у село Єлизаветівка. Звідти ми вирушили на оборону також окупованого села Солодке. Відстань між нами постійно скорочувалась до метрів. Чули все, що вони [військові армії РФ — ред.] говорять і навіть бачили, як вони перебігають від одного місця до іншого", — розповів військовослужбовець.

Після ротації прикордонний загін, у якому служив Ярослав Косенко, відправили на виконання бойових завдань в Курську область РФ, потому — на Харківщину. Там боєць отримав поранення, рятуючи поранених побратимів.
"Перед тим, як отримав травму, він мені зателефонував о пів на першу ночі й каже: «Мамо, мене посилають». Я кажу: «Ні, ти сам не йди». Потім він мені пише: «Мамо, нас посилають чотирьох». Я кажу: «Господи, хоч би все було добре». Молилася і просила Бога, тільки б він був живий", — поділилася Тетяна Косенко.
Боєць зазначив:
"Нам потрібно було забрати трьох "трьохсотих". Вирушивши забирати їх, ми скупчились в одному місці, й дрон по мені зробив скид".

Тоді Ярослава Косенка врятував його побратим, пояснив військовослужбовець:
"Тримав за руку і каже: «Молися, тебе ще чекають. Головне — живи. І все»".
Боєць отримав травму хребта. Нині лікується у госпіталі на Рівненщині.
"Він старається дуже. А зайвий раз каже: «Не чіпай, я сам буду. Я сам взуюсь, одягнуся». Я рада, що він намагається пристосовуватись і робити більше справ самостійно. Звісно, підтримую його в цьому душевно і морально. Бо хто, як не мама, може підтримати свого сина", — пояснила матір військового.

Фізичний терапевт Ярослава Косенка Степан Шевчук розповів, що пацієнт — цілеспрямований.
"У нас виходить набагато швидше навчатися будь-яких навичок. Наприклад, пересідання. Він пересідає без адаптивних пристроїв, без дошки для пересідання. Зараз ми працюємо над навчанням їзди на кріслі колісному".

Лікар бійця Олексій Палас зауважив, що надалі продовжуватимуть заняття з терапевтом.
"Для того, щоб підвищити його рівень самостійності. Ми маємо високі надії на те, що він буде швидше відновлюватись. Результати, які ми маємо, це доводять", — додав лікар.

Прикордонник Ярослав Косенко поділився, що мріє стати на ноги.
"Ми не будемо падати духом. Ми — кріпкі, ми — сильні. Я пишаюся своїми синами", — зазначила Тетяна Косенко.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok