З 2014 року у Рівному 42 вулиці та провулки назвали на честь військовослужбовців, які загинули у російсько-українській війні. Серед них — провулок імені В'ячеслава Мірошника. Історію добровольця АТО, який брав участь у боях за Дебальцево, Суспільному розповіла дружина В'ячеслава — Любов Шелкович.
Більше про це дізнавайтесь у другому випуску серії матеріалів "Пам‘ять на мапі", що розповідає про усі вулиці Рівного, названі іменами загиблих бійців.
Житловий масив "Гармонія" розташований у західній частині Рівного. Він має три вулиці та сім провулків, які назвали на честь загиблих у російсько-українській війні бійців. Один із них має ім'я добровольця АТО В'ячеслава Мірошника. Вперше приїхала на територію масиву дружина загиблого воїна Любов.
"Телефонували до Славиної мами. Нас збирав ХомкоСуспільне РівнеВолодимир Євгенович Хомко — Рівненський міський голова (з 2008 по 2020)., нас запитували, що ми хочемо. Як би не було, але виділяли думку про те, що якщо одному виділяється вулиця, то інші теж захочуть", — зазначила дружина В'ячеслава Мірошника Любов Шелкович.

Любов Шелкович поділилася, гуляючи провулком, що не відчуває нічого, бо будівлі тут не мають зв'язку з її чоловіком. Вона розповіла, що за освітою В'ячеслав Мірошник був інженером, у Рівному займався будівництвом:
"Якби ще виріс на цій вулиці, жив, якесь пам'ятне щось зробив. У Слави дуже багато є об'єктів по місту, які він зробив. Наприклад, на "Мармеладі" дах скляний, "Бруклін", там дах на Данила Галицького для Рівнетеплоенерго, ще щось. Вони вже там більше 20-ти років, наприклад, деякі об'єкти. Ось це пам'ять. Ось це ти їдеш і бачиш — це зробив Слава".


Любов Шелкович не підтримує перейменування або ж найменування вулиць іменами загиблих військових, адже вважає, що вшанувати таким чином кожного полеглого бійця у Рівному не буде змоги:
"Тоді ще не було такої кількості, сотень... У нас був "один рядочок" на Молодіжному, а зараз це ціле поселення хлопців Небесного Легіону".
Жінка також додала:
"Мій чоловік, який у 2014 році добровільно пішов на фронт, залишивши вдома трьох дітей, узяв на той час пріоритет, що потрібно захищати країну. Це герой однозначно. Для мене це залишиться назавжди".
В'ячеслав Мірошник мав звання старшого лейтенанта, був заступником командира роти з озброєння 703-го інженерного полку. Взимку 2015 року він виконував бойові завдання у Дебальцевому Донецької області. 24 квітня 2015 року В'ячеслав Мірошник помер у госпіталі унаслідок отриманих поранень. Йому було 43 роки.
"Пам'ять про них повинна бути обов'язкова. Вона залишається в сім'ї, у декого навіть сім'ї не залишається, тому що є дітки, батьки яких померли. Якщо згадується, то воно повинне бути масштабним. Це має бути якийсь великий, гарний меморіал, куди зможуть прийти усі похилитися, куди зможуть привести дітей і їм розповісти. Не якусь вуличку там десь шукати. Вулички нехай будуть "Сонячні", "Квіткові", "Садові". Бо не дай Боже, колись вулицю, яку назвали іменем нашого героя, будуть забирати, перейменовувати, по-іншому називати... це знову буде болючий момент", — наголосила дружина загиблого.

У 2015 році В’ячеславу Мірошнику надали звання "Почесний громадянин міста Рівне". Також посмертно воїна нагородили орденом Богдана Хмельницького III ступеня.
З 2014-го року в Рівному, зі слів виконувача обов'язків міського голови Віктора Шакирзяна, іменами загиблих військових перейменували 42 вулиці. Нові назви отримали ті вулиці, які підлягали під дію закону про декомунізацію. Тепер в місті діє мораторій на перейменування. Іменами загиблих бійців тепер називатимуть лише вулиці в новозбудованих мікрорайонах.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok