У Здолбунівському краєзнавчому музеї на Рівненщині відбувся вечір пам'яті його засновнику Олегу Тищенку. 29 жовтня йому мало виповнитися 55 років. Серце Олега зупинилось 6-го квітня 2021 року, через ускладнення, спричинені COVID-19. Пригадати, яким був засновник закладу, зібралися його рідні, колеги та друзі.
Як розповів Суспільному нинішній керівник закладу Олександр Чижевський, покійний доклав багато зусиль для становлення музею:
"Олег розпочинає роботу тут у 2014 році, збирає навколо себе команду волонтерів, які починають спочатку вигрібати сміття, потім робити ремонти, робити експозиції, збирає експонати, записує історичні свідчення, збирає до купи всю історію Здолбунова, щоб її скласти та скомпонувати й мати те, що ми зараз маємо — мати Здолбунівський краєзнавчий музей".
На стінах кімнат музею розвісили фотографії, на яких Олег Тищенко зображений в різні періоди свого життя. Пригадати, яким був чоловік, на вечір його пам'яті зібралися його рідні, колеги та друзі.
Брат Анатолій розповів, ще з дитинства він був нестандартною людиною. Цікавився творчістю та добре навчався:
"Він був романтиком, бунтарем. В нього завжди була своя думка. Він був добрим сином. Він дуже добре вчився. Він був настільки талановитий в різних галузях, що йому було важко вибрати напрямок, в який він хотів би йти. Він казав: "музей це просто збір старих речей непотрібних, якщо в ньому немає дітей".
Вчителька Мирослава Броніч додала: історією хлопець цікавився ще зі шкільних років. Тому професію обрав за власним покликанням, розповіла вона:
"Олег був неординарним учнем — завжди багато цікавився історією, це ще зі школи можна було зауважити. Цікавився тим, щоби щось можна було більше пізнати, більше знати. Він дуже любив проконтролювати вчителів — їхні знання, так, для жарту. Це велика людина, яка для нашого краю дуже багато зробила".
Знайома Олега Галина Гаврилюк зазначила, що робота у музеї була справою його життя. Ніхто, крім Олега, не зміг би зробити стільки для його розвитку.
"Він був дуже важливою людиною для Здолбунова, тому що він знав історію досконало. Він її так розповідав, що її запам'ятовували навіть діти маленькі, які приходили, захоплювались і слухали. Це була його справа, і Бог нас веде до якоїсь справи. І він привів його до цієї справи, тому, крім Олега, мало в Здолбунові людей, які могли б зробити цей музей".
Авторка: Марія Степанчук
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook