Рівнянин Михайло Нестерчук став блогером у 63 роки. Рік він знімає відео у TikTok. Чоловік пояснив, що хоче нести позитив людям.
Що надихнуло його на ведення власного блогу і чи серйозно ставиться до цієї справи — Михайло Нестерчук розповів Суспільному.
З чого все розпочалось
Блогер пояснив: почав займатися цією справою спонтанно і неочікувано:
"Працював на макаронній фабриці, годував людей. Виконував свої посадові обов'язки і жив спокійним життям, але фабрика раптом почала рости. Директор з розвитку Ірина Плісецька зрозуміла і сказала: «Необхідно робити рекламу». Вона запросила SMM-ницю Віталію і сказала їй робити рекламу в TikTok та Instagram. І Віталія сказала: «Михайло Петрович, я чула, що ви займалися акторством колись. Чи не хотіли б ви спробувати і нам трішки допомогти?» А чому б і ні? Я пробував зніматися і раптом воно зайшло".
Яке відео першим стало популярним - блогер не пам'ятає. Каже, загалом на місяць знімають 20 відео. Почалося зі 100 тисяч переглядів, потім відео почали набирати по мільйону, з'явилися підписники. Тоді й вирішили розвивати особисту сторінку Михайла Петровича:
"В нас дійсно команда і рівноправ'я. Всі на своєму місці: менеджерка Віталія займається своїм, операторка Юлія — своїм. Ми обговорюємо деякі проєкти і як краще їх зробити, даємо ідеї. Кожен день у нас йде мозковий штурм. Є деякі теми, які ми не чіпаємо. Ну і знімаємо рекламу, будемо чесні, від тих, хто платить. Не всім ми кажемо "добре" і деяким рекламодавцям відмовляємо. Це чисто етичні і моральні принципи".
Теми для відео
Не висвітлюють негативні теми, пов'язані з хамством і насиллям, розповів Михайло Петрович. Натомість йому подобається рекламувати одяг. Пояснив він це так: хоч і триває війна, але людям приємно бачити інших гарно одягнених людей:
"Буде більше веселки на вулиці - нам буде простіше пережити те горе і біду, які у нас є. Я через це хочу донести якусь радість".
Також Михайло Петрович веде сторінку в Facebook. Там він публікує різні есе та роздуми. Зокрема, нещодавно написав драматичний твір, за яким поставили виставу. Чоловік розповідає, що довго обдумує, що там написати:
"А от TikTok - це хвилинка, "спалах". В цьому "спалаху" якусь глобальну тему розкрити, "тему війни" — я не знаю як. Це тема для YouTube — 30, 40 хвилин, щоб можна було говорити, розвинути свою думку. А TikTok — не знаю, можливо, хтось допоможе мені це зробити".
Про заробіток
Михайло Петрович перевіряє свої рекламні інтеграції. Він розповів, що куштував суші чи піцу від потенційних партнерів і після цього вирішував, що рекламувати їх не буде. При цьому уточнив, що блогерство поки не є його основним джерелом заробітку.
"Щодо "хейтерів" — вони мене дратують страшно. Я людина емоційна. Але потім махнув рукою, і нехай буде. Людям може хочеться якось самореалізуватися. Пишуть, я людей відразу "баню", не хочу мати з ними нічого спільного, якщо це є не конструктивна критика. Її я сприймаю всю. Я відчуваю підтримку від знайомих і рідних, які коментують. Я заряджаюся цією енергією. І потім віддаю її назад людям", — розповів блогер.
Михайло Петрович підсумував: треба вміти радіти тому, що є, і далі працювати та творити.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook