На Рівненщині у селах функціонують понад сто аптек. У населених пунктах, де таких закладів немає, торгівлю ліками здійснюють через фельдшерсько-акушерські пункти. Також у двох районах області працюють мобільні аптеки.
Про це 6 вересня під час онлайн-брифінгу Рівненської обласної військової адміністрації розповів начальник Державної служби з лікарських засобів та контролю за наркотиками в області Сергій Лебедь.
Він пояснив, що жителі сіл можуть придбати ліки у стаціонарних аптеках, згідно з ліцензійними умовами для роздрібної торгівлі ліками. Якщо у населеному пункті аптеки немає, торгівлю лікарськими засобами здійснюють через фельдшерсько-акушерські, фельдшерські пункти та сільські амбулаторії.
"Фахівці цих закладів укладають угоду з аптеками й вони отримують право відпускати лікарські засоби", — зазначив Сергій Лебедь.
За його інформацією, станом на 4 вересня в селах Рівненської області функціонує 104 аптеки. У населених пунктах, де відсутні такі заклади, уклали 144 угоди з фельдшерсько-акушерськими пунктами:
- Вараський район — 18;
- Дубенський район — 49;
- Рівненський район — 26;
- Сарненський район — 51 угода.
Мобільні аптеки на Рівненщині
"Найуспішніший проєкт, реалізований урядом за останні 30 років, напевне — це запровадження мобільного аптечного пункту. Це транспортний засіб, який обладнаний відповідним устаткуванням для належного транспортування, зберігання та відпуску лікарських засобів. Обов'язкові умови: фахівець з фармацевтичною освітою та робота в тих селах, де відсутні стаціонарні аптечні заклади", — розповів начальник Держлікслужби.
За його інформацією, на Рівненщині затвердили два маршрути мобільних аптечних пунктів. Один з них охоплює 44 населених пункти Вараського району, інший охоплює вісім сіл Дубенського району.
Сергій Лебедь додав, що маршрути мобільних аптек можна дізнатися у територіальних громадах, також вони оприлюднені на їхніх ресурсах.
Як працює аптека на колесах у Вараському районі — в сюжеті Суспільного.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook